Минулого тижня набула розголосу історія про перше відділення екстреної меддопомоги. Будівля на Пугачова, 1 в жахливому стані: протікає дах, стіни та стелю обсів грибок, а в тісних кімнатах щозміни перебуває 30-35 медпрацівників.
Голова Вінницької ОДА Вінниччини Сергій Борзов 22 червня відвідав станцію, де йому сказали, що гроші на капремонт виділити не можуть, бо будівля в комунальній власності Вінниці.
— Крім того, є законодавча база, яка говорить про те, що на приміщення, яке знаходиться в оренді, забороняється витрачати бюджетні кошти для капітального ремонту. У нас є неодноразові звернення до влади, що приміщення не відповідає нормам, для знаходження і праці там людини, — говорив перший заступник директора обласного центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф Анатолій Пірникоза.
Керівниця обласного департаменту охорони здоров’я Людмила Грабович додала, що раніше міркували куди б переселити медиків «швидкої». Минулого літа відвідували будівлю на Генерала Арабея, що також належить міськраді.
— Там триповерхове приміщення з цоколем, є гаражі. Ми пішли в комунальне майно міста, нам сказали, що його віддали ТОВ «ЖЕО», — зазначила Грабович.
Тобто, якщо прочитати «поміж строк», можна зробити висновки, що будівлю «швидкої» на Пугачова не ремонтують, бо мерія дозволу не дала. І сама не ремонтує своє ж майно. А замість того, щоб передати будівлю на Арабея медикам, місто віддало її приватному ЖЕКу. Чи справді все так?
Директор департаменту комунального майна міськради Ігор Шутак розказав, що будівля справді в комунальній власності міста. І крім неї, вінницька станція екстреної допомоги займає ще два об’єкти, якими також володіє громада Вінниці.
При цьому, повноважень ними керувати мерія немає — облрада є власником центру екстреної медицини, а обласний департамент охорони здоров’я здійснює оперативне управління майном. І так сталося ще вісім років тому, після старту реформи медицини катастроф.
— У 2017 році депутатський корпус міськради пішов на зустріч медикам й їм була встановлена орендна плата — 1 гривня на рік. Тобто, за три комплекси отримували 3 гривні від області, — говорить Шутак.
Питаємо, чи справді не можна зробити капремонт в приміщеннях комунальної власності?
— Наскільки я знаю, законодавством не заборонено виконувати капремонт орендованого приміщення. Так, зокрема, в 2016 році станція екстреної медичної допомоги звернулася до виконкому міської ради з проханням дати дозвіл на капремонт приміщення по Ширшова, 43. Виконком цей дозвіл надав, обласний бюджет роботи профінансував, — говорить директор департаменту комунального майна.
І додає, що звернень по капремонту чи передачі приміщень на Пугачова, 1 його департамент не отримував.
Медики на зустрічі з Борзовим говорили — ремонт будівлі не варіант, потрібно міняти приміщення. У новині на сайті Вінницької ОДА назвали один варіант для переселення — будинок на Генерала Арабея, 2А.
Голова ОДА зазначив, що буде «просити міську владу, щоб відреагувала позитивно. Адже зараз медики — на першому плані» Але станом на 24 червня таких звернень від області не було, сказав Ігор Шутак. Та й передати повністю будівлю навряд чи зможуть.
— Там двоповерхове, а не триповерхове приміщення, яке раніше було в держвласності, під оперативним управлінням підрозділу Нацбанку. Вони там володіли 73/100 частки від цього майна, тоді як 27/100 — досі є у приватній власності, — сказав директор департаменту комунального майна міськради. — Навесні 2019 року ми прийняли частину цього майнового комплексу, яка належала державі. І в комунальних приміщеннях нині розміщується товариство «ЖЕО», яке отримало 73/100 будівлі після конкурсу на оренду майна.
У гаражах біля цієї будівлі, за словами Шутака, вже зберігають автомобілі медиків: спецтранспорт пологового будинку, центру первинної медико-санітарної допомоги №4, Діагностичного центру.
При цьому процес передачі будівлі з обласної у міську власність може тривати декілька місяців. А отримати дозвіл на капремонт наявних приміщень можна «кожного четверга».
— Якщо від облдержадміністрації будуть звернення про передачу будівлі, то міськрада вивчить це питання. На чергову сесію (26 червня - авт.) навряд чи встигнуть підготувати проект рішення. За регламентом, наступна сесія міськради буде в кінці липня. А от виконком міської ради засідає щочетверга. На мою думку, швидше буде провести капремонт, після отримання дозволу від виконкому.
Проте, проблема з приміщеннями, це не єдина загроза, яка є в медиків «швидкої». Ще є проблеми з виплатами надбавок, своєчасним тестуванням на «ковід» та регулярна потреба в захисті медпрацівників.
Тому сподіваємося, що замість «перекладання» обов’язків, обласна і місцева влада дійдуть до співпраці. Бо інакше просто не буде кому забирати хворих на коронавірус до лікарень.
Читайте також:
«Без масок і дистанції». Чому на Центральному ринку величезні черги
Небезпечні пляжі: який стан вінницьких водойм і чи можна там купатись?
Як світ оговтується від пандемії. Історії вінничан, які проводили карантин в інших країнах
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 48 від 27 листопада 2024
Читати номер
Юрий Пархомчук
И.С.