«Переселення» бібліотек знову не підтримали обласні депутати

  • На позачерговій сесії обласних депутатів голосували за «перетасовку» трьох обласних бібліотек у центрі Вінниці: Тімірязєвки, обласної медбібліотеки та бібліотеки Франка
  • Депутати двічі голосували за це питання, але так і не прийняли рішення
«Переселення» бібліотек знову не підтримали обласні депутати

Сьогодні, 26 квітня, тривала позачергова сесія облради. На ній розглянули кілька десятків питань і серед них «Про зміни в організації діяльності обласних бібліотек»

Це рішення обласні чиновники бажають ухвалити ще з січня 2018 року. Коротко про те, що воно змінює та кого стосується:

  • Науково-медична бібліотека, яка знаходиться у будинку на Льва Толстого,11 припиняє існувати як окремий заклад. Її переселяють у бібліотеку Тімірязєва, де створять медичний відділ.
  • Дитяча бібліотека Франка переїжджає у будівлю на Льва Толстого,11 та об’єднується з бібліотекою для юнацтва. Остання знаходиться навпроти — на Льва Толстого,22. Створюється заклад «Вінницька обласна бібліотека для дітей та юнацтва».

Як пояснював тоді очільник обласного департаменту культури Станіслав Городинський, це потрібно заради того, щоб «віддати Вінницькій міськраді приміщення, що нині займає бібліотека імені Франка».

Переселити бібліотеку та розташувати повністю музей Української Марки — такі плани у мерії ще з травня 2017 року. Попри такі наміри — питання майже рік є у підвішеному стані. А це не грає ні на користь бібліотекам, ні музею.

Рішення не прийняли

У лютому депутати піднімали це питання, але рішення не прийняли. Домовилися створити робочу групу та опрацювати більш детально питання оптимізації.

Щоправда, від діяльності групи, проект рішення мало змінився: процес реорганізації та злиття бібліотек залишився таким, як і був.

З «оновленим» проектом рішення виступив голова Вінницької облради Анатолій Олійник на сесії, 26 квітня. Він закликав колег підтримати рішення.

Перша спроба — безуспішна. «Рішення не прийнято» — констатував Олійник.

Його заступник — Олександр Крученюк — запропонував переголосувати, що підтримали. Але, друга спроба — і знову «Рішення не прийнято»: 41 «За», 1 «Проти», 1 «Не голосували». Без зайвих розмов депутати почали розглядати інші рішення.

Онлайн-трансляція позачергової сесії Вінницької облради.

Буде крах бібліотек

Чи влаштовує бібліотекарів план переселення, який розробили чиновники?

— Як воно буде? Чесно кажучи, не знаю, — казала заступниця директора бібліотеки Франка Ірина Рудковська. — Навіть не була в тому приміщенні та не знаю, чи вистачить його для потреб нашого закладу. Тим паче, рішення не прийнято депутатами обласної ради, приміщення не звільнили, і коли це буде — невідомо.

Ірина Рудковська, заступниця директора бібліотеки Франка

Працівники медбібліотеки, яку збираються виселити з будинку на Льва Толстого, 22, бачать, що чиновники хочуть зруйнувати їх книгозбірню.

— У нас 90 відвідувачів щодня, понад 27 тисяч на рік. От такі «непопулярні». Але за цим рішенням ми маємо просто встати та все залишити: приміщення, техніку і книжковий фонд передаємо дитячій бібліотеці, — казала директорка медбібліотеки Галина Берладин. —  Ходили до Тімірязєвки і Морозова (директорка бібліотеки - авт.) розказала, що у них немає вільних приміщень. Отже, аби всунути нас, потрібно буде когось «вигнати». Як відділ не зможемо робити те, що робимо зараз. А медики втратять свій «тил», який зараз мають. І це під час медичної реформи! За фактом, руками депутатів облради робиться спроба знищити нашу бібліотеку.

Галина Берладин, директорка медбібліотеки

 

Що робить ця бібліотека для медиків у матеріалі: «Усі медики області — наші читачі».

Без приміщення немає розвитку

Питання приміщень болюче і для музею марки на Соборній, 24. Зараз цю будівлю займають спільно дитяча бібліотека Франка та музей. Як розказала директорка закладу Катерина Антонюк, вони не можуть виставити навіть один відсоток усієї експозиції раритетних марок. Тоді як запит у суспільстві на такий музей є, про що запевняла Антонюк.

Катерина Антонюк, директорка музею Української марки

Стіни музею — це і є стелажі. На них зо двадцять рамок з листами та марками, де є короткі пояснення про історію експонатів. Більше зробити неможливо, бо відвідувача це буде лише плутати.

— У нас багато відвідувачів, оскільки наш музей є єдиним таким закладом в Європі. За перший рік роботи (2017 рік - авт.) відвідало понад шість тисяч людей. Теперішніх приміщень нам не вистачає: у двох залах розмістили менше одного відсотка від колекції марок Якова Балабана. Не можемо розставити усе за хронологією, робити тематичні експозиції… Усе впирається у відсутність квадратних метрів.

Щоправда, бібліотечне «перетасування»  знову залишили без рішення. Ймовірно, це питання піднімуть знову — на наступній сесії облради.

Читайте також:

Фото: архів «20хвилин», Вінницька облрада

Коментарі
18:36 Передвиборні обіцянки? Гройсман анонсував автоматичне підвищення пенсій 17:28 Тендітна жінка в обладунках рицаря: дві перемоги вінничанки у Римі 17:01 Дев'ять годин без світла. Де у вівторок застосують планові відключення? 16:20 Петиція: з Тяжилова просять маршрутку на Електромережу та Вишеньку 16:19 Удвох на Мальдівах! Продюсер «ТІК» Олег Збаращук і зірка «Дизель Шоу» Яна Глущенко влаштували собі другий «медовий тиждень» photo_camera 15:41 Негода на Вінниччині: повалені дерева тричі перекривали дороги 14:59 Погоня за водієм «Fiat Doblo» на Поділлі: в авто знайшли наркотики photo_camera 14:16 Смертельна ДТП біля Стадниці: «лоб у лоб» зіткнулися легковик та вантажівка photo_camera 14:08 «Цікава дощова картинка вимальовується». Яку погоду прогнозують завтра? 13:54 Свалка в спальном районе: кто поможет винничанам жить в чистоте? 13:26 Історія «Великої родини-240»: при ОСББ стало тільки гірше photo_camera 13:00 Перший в Україні формат розвитку електронного навчання організували вінничани 12:52 Кримінальна ніч Європи: двоє хуліганів напали на юнака біля нічного клубу

Вінничанин просить марштрут «Тяжилів - Електромережа». Ще й непогано було б на Вишеньку. Звернення підтримують дуже мляво.

Пригадайте інцидент з водієм білого «Renault», якого патрульні поклали обличчям в асфальт. З чотирьох постанов водію...

У вівторок, 22 травня 2018 року, практично всю Європу поливатиме дощами. А якою буде погода в Україні, читайте далі.

Жители дома по адресу Хмельницкое шоссе, 21 уже несколько лет борются за чистоту своего двора. Глава ОСББ Елена Кипоренко...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up