Без велосипеда у Великій Кісниці не обійтися. Село справді велике. Двоколісні є майже у кожній сім’ї. Буває, і по декілька. На велосипедах дорослі їздять на роботу, в магазин чи на пошту, діти — до школи. Тут можна побачити, як педалі крутять люди дуже поважного віку.
Не дивно, що саме в цьому селі вирішили створити музей велосипедів. Ще й пам’ятник встановити двоколісному.
Місцевий житель Андрій Федик вирішив підняти велосипед на постамент, тобто встановити пам’ятник. І музей велосипеда облаштувати. Федик створив громадську організацію «З міста в село» (Z містаV село).
Нещодавно їхня організація отримала у подарунок десять велосипедів від благодійного фонду «Юлія». Дякує засновнику фонду Олегу Туренку.
«Ще якийсь час тому ми уяви не мали, де взяти кошти на проєкт велопрокату для туристів, які б могли їздити та милуватися нашими краєвидами з оглядових майданчиків, — написав у Фейсбуці на сторінці «З міста в село» Андрій Федик. — Нині вже 10 красенів-велосипедів стоять готові для використання! Так буває, коли чогось дуже хочеш, мрії збуваються».
Всі ці велосипеди будуть слугувати майбутнім туристам для комфортного пересування та активного відпочинку в межах нашої мальовничої Ямпільщини.
— Велосипеди будемо надавати напрокат туристам за невелику плату, — розповідає Андрій Федик. — Шукаємо людину, яка буде їх обслуговувати. Веломаршрути будуть у межах села.
Місце для пам’ятника велосипеду вже вибрали. Знаходиться воно у центральній частині населеного пункту. Навколо планують створити велосипедний простір. Тут дозволяє територія.
Пам’ятник велосипеду наполовину уже готовий. Так стверджує співрозмовник Каже, робили все з «нуля». Рама, колеса, руль — все це справа рук сільського інженера.
— Пам’ятник буде діючий, рухливий, — каже Андрій Федик. — Охочі зможуть сісти на нього і крутити педалі. Аби додати вражень, вирішили прилаштувати крила. Їх поєднали з педалями. Якщо педалями крутити, крила починають рухатися, ніби це птаха в польоті.
Задум оригінальний. Але й це ще не все. Під час обговорення проекту, зійшлися на тому, що добре було б, аби пам’ятник-велосипед ще й рухався.
Як розповів співрозмовник, застосували механізм обертання навколо осі. Створюватиметься відчуття руху по колу.
Ще один штрих — пам’ятник матиме підсвічення, буде освітлюватися.
Прошу співрозмовника назвати прізвище інженера, який втілив в життя такий цікавий задум.
— Робота ще не закінчена, давайте дочекаємося відкриття пам’ятника, тоді й назвемо усіх причетних до його виготовлення, — говорить Андрій Федик.
Гаразд, почекаємо…
Читайте також:
Три експертизи для прокурора не аргумент. Два роки розслідують загибель мотоцикліста
Вінничани повідомляють про збій у роботі Google. У чому проблема?
Проект по забудові нового мікрорайону в центрі міста. Що вирішив виконком?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер