Реконструкція озера Миру, яку декілька років просили зробити місцеві жителі, почалася зі скандалу. Міська влада запланувала виділити на роботи понад 25 мільйонів гривень. Але після обурення вінничан у мерії вирішили зменшити витрати, а проект поділити на черги: у 2019-му зробити благоустрій території навколо озера, а в наступному році — зробити велодоріжки, благоустрій прилеглих територій, дитячі майданчики тощо.
Ремонти розпочалися в травні, генпідрядник проекту — товариство «Агропродсоюз». Загальна вартість робіт — 7,8 мільйона гривень. І сьогодні, 3 жовтня, чиновники відзвітували, що було зроблено.
— З дна озера вивезли понад три тисячі кубометрів намулу, а потім будівельники займалися берегоукріпленням: забетонували підпірні стінки, що було складною роботою, оскільки використовувалися допоміжні конструкції, потрібно було заново зробити радіус повороту набережної, — каже заступник директора департаменту комунального господарства і благоустрою Юрій Семенюк.
Чиновник розповів, що під землею вже прокладена електромережа, а зараз будівельники займаються облицюванням підпірних стінок озера та квіткової клумби гранітом. Для цього використовують гранітні плити, які будівельники ріжуть та підлаштовують під розміри на місці.
Квіткову клумбу роблять замість басейну, який тут був раніше між парканом і озером.
— Вже сформовані пішохідні доріжки, які укладатимемо плиткою. А вздовж них поставили цілісні бордюрні камені граніту. Обрали цей матеріал, адже він може слугувати десятиріччями.
Але граніт — дорогий камінь. Чому не можна було застосовувати глянцевий бетон? На це відповіли представники міської ради:
— Опалубки, домішки, які потрібні для глянцевого бетону, який би був антивандальним та не псувався через погодні умови, коштують немалих грошей. Тому питання щодо застосування такого типу бетону на різних об'єктах потрібно ретельно вивчати, — каже заступник мера Микола Форманюк.
— Вартість граніту приблизно ж така, як і у спецбетону. Ми це питання вивчали. При тому, у Вінниці немає підприємства, яке б могло робити суміші бетону з необхідними домішками. Це потрібно експериментувати, досліджувати властивості матеріалу. Але ми будемо застосовувати цей матеріал під час реконструкції підземного переходу на «Урожаї», — каже міський голова Сергій Моргунов.
Після завершення капітальних робіт будівельники займуться декоруванням території. Зокрема, облаштуванням 15 світильників, лав тощо.
— Те що став зараз без води — це не проблема. Він наповниться самостійно, після того, як завершимо очищення озера від будівельного сміття. Роботи ще багато, але ми плануємо до кінця жовтня здати об'єкт, — каже заступник директора департаменту комунального господарства та благоустрою Юрій Семенюк.
На перспективу цю територію з'єднають з зоною відпочинку в Лісопарку. Для цього в лісосмузі прокладуть пішохідні та велодоріжки з щебеню, поставлять лавки та світильники. Чиновники сказали, що цей проект потрібно обрахувати, щоб мати розуміння, коли його можна реалізувати.
Таким чином, утвориться зелений «каркас» мікрорайону, який зв'яже озеро на Максимовича з алеями у Лісопарку, проспектом Космонавтів та парком Дружби народів.
Алеї для пішоходів та велосипедистів у Лісопарку
Нагадаємо, жителі Вишеньки виступають проти будівництва зливової каналізації по їхній вулиці.
Подобається проект капремонту скверу біля храму баптистів?
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер