Опалювальний сезон під загрозою? Тепловики запевняють, що впораються

Опалювальний сезон під загрозою? Тепловики запевняють, що впораються
  • Тепловики «Вінницяміськтеплоенерго» розказали, що в 432 будинках немає гарячої води через заборгованість по газу.
  • Це і аварійні тепломережі дісталися їм в «спадок» від дочірнього підприємства «Маяк», яке раніше опікувалося мережею Вишеньки.
  • Як результат НАК «Нафтогаз» відмовляється постачати газ до котелень міста. Чи буде взимку опалення та гаряча вода у городян?

Щонайменше півтора тижня у мешканців 432 будинків, більше половини з яких на Слов’янці та Вишеньці, не мають гарячого водопостачання. Одна з причин — аварійні тепломережі, які передали від ДП «Маяк» на баланс «Вінницяміськтеплоенерго» (далі ВМТЕ - авт.).

І з серпня вінницькі тепловики терміново ремонтують більше 40 кілометрів труб, десятки теплових пунктів. Деякі з них — у аварійному стані. І аби показати це комунальники провели в один з теплових пунктів, що їм передали цього року.

На ремонти треба два-три роки

У невеликому будинку на Келецькій, 113а обладнаний центральний тепловий пункт. Він потрібний, аби розподіляти тепло від котельні до багатоповерхівок. У ньому є обладнання, яке змішує гарячу воду з холодною, аби городяни мали комфортну температуру в своїх домівках узимку. І щоб не було «окропу» з крану.

Відео дня

Начальник служби транспортування енергії «Вінницяміськтеплоенерго» Олександр Осовський розказав, що з 1 серпня їх підприємство прийняло на баланс 12 центральних теплових пунктів від «Маяка».

— Ці пункти в різному стані: в деяких видно, що виконували ремонти, а в інших — ні. Як ми бачимо в тепловому пункті 8/1 є великі проблеми з покрівлею, яка в дощ протікає; насоси, труби - все, в принципі, працює. Але є в аварійному стані та в будь-який момент може вийти з ладу, — сказав Осовський.

Іржаві труби, обдерта ізоляція труб, побиті стіни — усього цього немає бути. Чоловік додав, що аби відремонтувати такі ЦТП та, в цілому, мережу, якою опікувався ДП «Маяк» їм знадобиться, щонайменше, два-три роки.

«Ми готові, але немає газу»

З іншого боку ті тепломережі, якими вже довгий час опікується «ВМТЕ», підготовлене до початку опалювального сезону.

Начальник дільниці у «Вінницяміськтеплоенерго» Сергій Штефанюк є відповідальним за роботу котельні на 600-річчя, 13. Цей об’єкт постачає тепло до будинків Слов’янки та Вишеньки. Через чотири котли цієї котельні щогодини проходить біля 2000 кубометрів води. Але замість гучного шуму — тиша. Усі котли вимкнені, адже для них немає газу.

— Котельня готова повністю, були виконані планові ремонти, заміна насосів мережевої групи. Але нині ми не маємо палива. Тож цей час використовуємо, аби провести діагностику всіх вузлів — без роботи не сидимо, — казав Штефанюк.

Потім чоловік провів приміщенням котельні. У ньому стоять котли, висоту яких можна порівняти з триповерховою будівлею, спеціальні баки для фільтрації технічної води, безліч манометрів, що фіксують температуру та інші показники на різних вузлах всередині.

Сергій Штефанюк

— Узимку та влітку тут працює всього чотири людини. Два оператори котельні, лаборант-хімік та черговий електрик. Це оперативний персонал. А ще є ремонтний персонал, кількість якого збільшується або зменшується в залежності від обсягу робіт.

Зверху Сергій Штефанюк показав пульт, за яким працює оператор. На столі стоїть комп'ютер, який отримує зведені показники. На кожний котел є свої прилади, які фіксують температуру, тиск та інші цифри, які є важливими для тепловиків.

Але зараз котельня не видає ані звуку. Чується тільки гомін розмови між двома робітниками, які ладнають насос. Котельня не виробляє тепло вже півтора тижня.

Обіцяють вирішити проблему

Без газу тепловики скоро пропустять тестові запуски тепломереж. Зазвичай, опалення вмикають до 25 вересня, аби перевірити готовність системи до зими. Заступник головного інженера з виробничих питань Володимир Пісний зазначає, що цього року їм буде значно складніше увійти в опалювальний сезон.

— З 10 вересня ми були вимушені вимкнути 8 з 44 котелень, які обслуговуємо у Вінниці. Вони є найбільшими у міст і ця котельня (на 600-річчя, 13) мала 1/3 від усього теплового навантаження. Серед причин відключення — аварійні мережі, які нам дісталися після дочірнього підприємства «Маяк»: 42 кілометри труб з 47 в аварійному стані, потребують ремонтів центральні теплові пункти та котельні.

Володимир Пісний

Крім того, разом з аварійними тепломережами, вінницькі тепловики мають прийняти борг за газ від ДП «Маяк».

— А це 58 мільйонів гривень, який за законом України ми маємо на себе взяти. Це питання ще не визначено, а НАК «Нафтогаз» вже припинив нам видачу газу через що ми були змушені зупинити котельні, — пояснив Пісний. — Якщо візьмемо на себе заборгованість, то отримаємо гірший статус в «Нафтогазу». І як результат, матимемо менші номінації газу (обсяги газу, які підприємство замовляє в «Нафтогазу» для роботи котелень з узгодженим графіком виплат — авт.), ніж реально потрібні. Хоча питання щодо прийняття боргу ще обговорюються з міською владою.

Питаємо, а який варіант вирішення ситуації найбільш прийнятний для «Вінницяміськтеплоенерго»?

— Можна розглянути приклад Києва, де заборгованість за газ сягає п'ять мільярдів гривень. Там, аби розрахуватися з боргами колишнього теплопостачальника, місто залучило державну підтримку, — відповів заступник головного інженера з виробничих питань Володимир Пісний.— Наскільки мені відомо, Уряд готує рішення про виділення дотації на суму 729 мільйонів гривень, які покриють частину боргу за газ. Нам поки що таких обіцянок не надходило. Але упевнений, що ми знайдемо шлях вирішення проблеми з боргом.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Metalka
    ну так чому одні мають платити за все, а інші такі ах*** і пиз**** не платять? не можеш платити, відключись від мережі і опалюйся дровами
  • Валера
    Зимний пушной песец близко
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:13 Нетверезий водій збив 14-річну дівчинку та втік з місця ДТП 12:15 У селі Кочурів зі ставка дістали тіло 39-річний чоловік 11:45 Увага, водії! Як не зіпсувати кондиціонер — і де у Вінниці його ремонтують (Новини компаній) 11:36 Як вінничанам безплатно опанувати нові професії? Усе про ваучери на навчання Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 11:08 Вінницький ТЦК тимчасово переходить на дві нові локації 10:55 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 7 липня 10:15 ТОП-5 літніх терас Вінниці, де поєднуються смак, вид і затишок (партнерський проєкт) 09:32 В «Кубку АкТИвних» проти молодих нивівців зіграв володар Кубка УЄФА Євген Селезньов photo_camera 09:21 Напружена доба на фронті: ЗСУ відбили 184 атаки та знищили понад тисячу окупантів 08:17 Сьогодні 7 липня: Яке свято, хто іменинник та головні прикмети дня 21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 30 червня по 7 липня, які ви могли пропустити 20:08 «Страх був лише за дітей»: історія кухарки Лариси, яка годує бійців 120-ї бригади ТрО 19:04 Палац Меринга у Старій Прилуці руйнується. Національну пам’ятку залишили без уваги і фінансування photo_camera 18:04 Не стало Віктора Насушного — досвідченого хірурга з Іллінців 17:34 Занедбана пам’ятка у Гущинцях: історія палацу княгині Абамелек на Вінниччині photo_camera 17:03 Етнолокація з душею: як на Вінниччині перетворили старий клуб на туристичну родзинку photo_camera 16:03 «Італійський брейнрот» атакує TikTok: бабусі в хороводах співають меми, а ШІ вигадує нових зірок інтернету play_circle_filled 16:00 HEARTBEAT LIVE: сольний концерт DOROFEEVA у Pirogov Sky 8 вересня (Новини компаній) 15:32 Як змінювалася Вінниця з 1796 по 1982 рік? Місто на історичних картах
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up