Отримав 12. П’ять відсидів – звільнили. Тепер боїться, що посадять знову. Через те, що 40-річний вінничанин Анатолій Семчишин не був чистим перед законом, його звинуватили у нанесенні травм, несумісних з життям, дівчині, яка померла в його квартирі. Це була його кохана.
Передувала смерті 29-річної Олени Прищепи, як говорить Анатолій Семчишин, бійка в центральному парку. Біля громадського туалету на дівчину напали кілька молодиків. Анатолій з товаришем чекав кохану в стороні, а коли почув крики, то побіг на допомогу. Бився з нападниками. Каже, їх було з вісім. Вони били й дівчину. Врешті нападники втекли з награбованими речами, а Олена захотіла піти до Анатолія додому. Тільки пізніше, коли їй стало зовсім зле, викликали швидку. Згодом, після смерті Олени, експерти нарахували на її тілі кілька десятків травм, в тому числі несумісні з життям побої. Викликані медиками на місце смерті пацієнтки правоохоронці відкрили справу про тілесні ушкодження, які призвели до смерті, проти Анатолія.
- На мене одразу відкрили справу, а не за фактом, - говорить Анатолій Семчишин. - Є тіло – є діло. Мені одразу сказали: «Ти будеш сидіти». І фабрикували це діло під мене.
За першим вироком Анатолію Семчишину присудили 12 років за смерть його дівчини. Але після касаційної інстанції справу направили на новий розгляд, і суд звільнив засудженого за недоведеністю його вини та направив справу на дорозслідування.
- Суддя побоялася винести виправдальний вирок, тому що у такому випадку треба було б притягувати до відповідальності усіх, хто справу проти мене фабрикував, - каже Анатолій Семчишин, який хоче все-таки добитися виправдання. - От мене випустили - і я щодня біля суду, під судом, в суді, перед судом або за судом. Тільки те й роблю, що оскаржую дії міліції.
Торік, після рішення про дорозслідування, злочин проти Олени Прищепи заново внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань.
- Минуло дев’ять років, і вже нічого заново розслідувати не можливо й нікого не можливо знайти. Тому найбільше ми боїмося, що Семчишина знову візьмуть в оборот, - говорить юрист Андрій Бабошин, який допомагає судитися Анатолію Семчишину. - Чому проти нього одразу працювали? Тому що Семчишин – раніше судимий. А позиція в міліції яка? Раз ти «зек» – ти винен.
Анатолій Семчишин уже має рішення про скасування окремих сфальшованих документів. У майбутньому збирається звертатися до Європейського суду, аби отримати відшкодування за ті п’ять років, що провів за гратами.
- Вони не доводили мою вину, коли вели розслідування, - говорить Анатолій Семчишин. - Вони мене катували, щоб написав явку з повинною. І з товариша мого вибивали пояснення проти мене. Він так само, як я, їздив по ізоляторах, хоча був не підозрюваним, а свідком. Тепер судиться разом зі мною.
Анатолій Семчишин (справа) з Віталієм Харченком, який проходив свідком по його кримінальній справі, але теж був арештованим
«Співробітники міліції вибили зізнання із Семчишина»
Андрій Бабошин, юрист:
- Подія, яка відбулася 26.12.2007 року, дійсно жахлива. Загинула людина внаслідок тяжкого злочину. Однак співробітники міліції не застосували всі свої професійні навички для його розкриття, а пішли шляхом найменшого супротиву - розпочали слідчі дії відносно особи, яка перебувала біля загиблої. Доказової бази відносно даної особи не було та й не могло бути, тож співробітники міліції розпочали її сумлінно фабрикувати.
Почали зникати речові докази (речі загиблої, на яких мали б бути сліди). Не було вчинено жодних оперативних дій для пошуку мобільного телефону, який був викрадений у загиблої під час її бійки із невідомими. Почалися насильницькі дії відносно підозрюваного, що полягали у постійних тортурах та знущаннях.
Оскільки працівники міліції не змогли його «вмовити» дати покази проти себе, то розпочали аналогічні дії відносно свідка. Його теж били та мордували.
Розуміючи, що строки тримання підозрюваного та свідка під вартою спливають, а необхідних результат не отриманий, співробітники міліції за допомогою своїх літинських колег фабрикують справу про адміністративне правопорушення, яке начебто було вчинене підозрюваним та свідком одночасно та в одному місці, та затримують їх ще на 15 діб. Яким чином підозрюваний та свідок могли вчиняти адміністративне правопорушення в Літині, перебуваючи в ІТТ? На це ніхто не звертав уваги. «Прокотило». І після отриманого адміністративного арешту дії спрямовані на вибиття показань розпочались із новою силою.
Співробітники міліції так наполегливо виконували свій обов’язок, що затриманий кілька разів потрапляв у реанімацію. «Если долго мучаться, что-нибудь получится» - і підозрюваний визнав злочин. Справа пішла в суд...
Стає моторошно, коли розумієш, що звірі, які вбили людину, залишаються на волі, а невинна людина внаслідок «сумлінних» дій співробітників міліції втратила здоров’я та п’ять років життя, перебуваючи за гратами. І цей приклад не поодинокий, коли замість розкриття злочину співробітники міліції працюють за принципом «є людина, а стаття знайдеться».
Як буде відбуватися переатестація колишніх міліціонерів в поліцейські, 20minut.ua писала тут. А щоб дізнатися, яким чином можна зареєструватися для участі в атестаційних комісіях, перейдіть за цим посиланням. Графік переатестацій поліцейських оприлюднили нещодавно. У Вінниці процес запланований на липень.
Пухтіцький В.М.
Панасюк А. А.
Очеретний В. В., Пятковський В. В.
Соколян В. В.
Король О. В.
Читайте також:
Нагадаємо міліціонерам на атестації їхні ганебні справи. Порно-справа Гройсмана
Справа вбивства Люсі Білан. Список для атестації поліцейських
Поліцейська переатестація. Як усе має бути?
Хочете переатестовувати поліцейських? Почали набирати людей в комісії
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Дарья
Oleksandr Stoliarov