Нагадаємо міліціонерам на атестації їхні ганебні справи. Порно-справа Гройсмана

На озброєння. RIA розпочинає серію статей, які допоможуть в переатестації поліції, запланованій на липень. Пропонуємо вінничанам долучитися до цього процесу, а стартуємо з оприлюднення списку Гройсмана - тих правоохоронців, які фабрикували справу проти правозахисника, виправданого посмертно
Нагадаємо міліціонерам на атестації їхні ганебні справи. Порно-справа Гройсмана


Перевіряти колишніх міліціонерів на право залишитися на службі хочуть десятки місцевих активістів. Минулого тижня почали реєструватися бажаючі попрацювати в атестаційних комісіях. До цього процесу Національна поліція закликає долучитися всіх небайдужих. Якщо не прямою участю в комісіях, то інформацією про тих співробітників, котрим не місце в новій поліції.

Журналісти RIA подали заявки для роботи в комісіях теж. Ми постійно дізнаємося від наших читачів про злодіяння екс-міліціонерів або їхню бездіяльність. Розслідуємо різні історії і інформуємо вінничан про реальний стан речей.

І паралельно зі збором даних на сайті Нацполіції, де у спеціальній формі кожен вінничанин може зареєструвати інформацію про міліціонерів-порушників, пропонуємо свої сторінки для оприлюднення даних про нечесних правоохоронців. Наші журналісти будуть готувати статті разом з потерпілими від свавілля системи вінничанами, правозахисниками, адвокатами.

Хочемо вірити, що заплющувати очі на публікації списків недостойних не будуть. Інформацію з відкритих джерел мають збирати аналітики Департаменту Нацполіції і передавати членам атестаційних комісій на місця. Далі – діло за рішенням комісій. У них працюватимуть представники громадськості та після співбесіди голосуватимуть за або проти подальшої роботи кожного сьогоднішнього правоохоронця.

Перший список, який не можна не згадати напередодні переатестації, запропонувала надрукувати правозахисниця Євгенія Закревська. Це прізвища тих працівників міліції, які брали участь у фальсифікації кримінальної справи проти вінницького правозахисника Дмитра Гройсмана.

20minut.ua слідкував за розслідуванням сумнозвісної порно-справи засновника Вінницької правозахисної групи, який не дожив до виправдального вироку. Не всі із тих працівників міліції, чию роботу цей вирок фактично визнав нечесною, сьогодні ще у погонах. Як свідчить документ, надісланий Євгенією Закревською в редакцію, керівники звільнилися в запас та пішли з міліції у зв’язку зі скороченням штатів, але нижчі рангом - і зараз працюють.

Виправдали і визнали невинуватим у поширенні порнографії Дмитра Гройсмана 12 серпня 2013 року. Відтоді зворотної реакції не почалося – нікого не покарали за обшуки у незручної для системи людини, його допити, суди. Нагадаємо, що справа Гройсмана розглядалася два з половиною роки. Було 73 засідання. До виправдання правозахисник не дожив тиждень. 5 серпня серце його зупинилося.
 

"Кожний злочин має своє ім’я"

 Світлана Побережець,
правозахисниця,
вдова Дмитра Гройсмана

- Фігурантів справи Гройсмана та й усіх інших справ прекрасно знаємо і будемо впливати на їх переатестацію. Особисто я не буду намагатися потрапити в атестаційну комісію, тому що це буде конфлікт інтересів. Якщо кожен, хто став жертвою злочину в нашій країні, піде в комісію, буде занадто багато бажаючих… Вінницька правозахисна група впливатиме на рішення атестаційних комісій через пресу, шляхом звернень до членів комісії з подачею всіх матеріалів. Такого роду процеси мають бути публічними, якомога відкритішими. Кожний злочин - має своє ім’я. Але на систему не можливо вплинути кардинально. Тільки точково. Як не пройде переатестацію один, то пройде інший. Черговий раз громадськість буде кричати, що знає імена тих, хто є злочинцем і претендує на те, щоб захищати права людей у силових структурах, і поставлений там це робити за наші податки, але… Це дуже серйозний процес, який тільки таким чином (через переатестацію, - авт.) вирішити не можливо.

 


Як буде відбуватися переатестація колишніх міліціонерів в поліцейські, 20minut.ua писала тут. А щоб дізнатися, яким чином можна зареєструватися для участі в атестаційних комісіях, перейдіть за цим посиланням. Графік переатестацій поліцейських оприлюднили нещодавно. У Вінниці процес почнеться у липні 

Нонік В. В.

 

 • начальник УМВС України у Вінницькій області, генерал-майор на момент обшуку в офісі ВПГ і порушення кримінальної справи проти Дмитра Гройсмана.
 • Саме його стараннями справа Гройсмана була передана до суду з метою добитися позбавлення волі правозахисника.
 • Звільнений.


Кучера Ю. М.

 • тоді начальник Управління боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми Департаменту кримінальної міліції МВС України, генерал-майор.
 • Організував фальсифікацію кримінальної справи проти Гройсмана і обшук в офісі ВПГ з метою вилучити особисті справи біженців із Сомалі, які отримували юридичну допомогу від ВПГ, повідомляли в інтерв’ю про схеми їх потрапляння в Україну і участь у цих схемах СБУшників, прикордонників, прізвища співробітників міліції, які отримували від цих біженців винагороду і супроводжували їх по території України.
 • Звільнений.


Гречанюк А. В.

 • тоді заступник начальника відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВС України у Вінницькій області, майор.
 • Доручив експерту Іллі Безбаху провести дослідження і експертизу вмісту ЖЖ Di-mur.
 • Звільнений.


Перцатий С. В.

 • тоді начальник сектору відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВС України у Вінницькій області, а тепер оперуповноважений в тому ж відділі.
 • Брав участь у проведенні обшуку в офісі ВПГ.


Черевко В. Ю.

 • тоді співробітник Департаменту по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми МВС України, майор.
 • Брав участь у проведенні незаконного обшуку в офісі ВПГ.
 • Звільнений.


Галецький В. В.

 • оперуповноважений відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВС України у Вінницькій області, старший лейтенант.
 • Брав участь про проведенні незаконного обшуку в офісі ВПГ.


Хорзов А. І.

 • тоді начальник слідчого управління УМВС України у Вінницькій області.
 • Керував «розслідуванням» кримінальної справи проти Гройсмана. Написав аташе по юридичних питаннях США, щоб заблокувати обліковий запис правозахисника в ЖЖ.
 • Звільнений.


Солдатов О. Б.

 • слідчий управління УМВС України у Вінницькій області.
 • На підставі дослідження експерта Безбаха порушив кримінальну справу проти Гройсмана. Розслідував її. Доручив експертам обласного художнього музею провести експертизу ЖЖ Di_mur, на підставі чого пред’явив підозру Гройсману в розповсюдженні порнографії і нарузі над державними символами.


Руденко Д. С.

 • слідчий, начальник відділу слідчого управління УМВС України у Вінницькій області.
 • Розслідував справу проти Гройсмана, пред’явив йому звинувачення в розповсюдженні порнографії і нарузі над державними символами, склав обвинувальний акт, передав його в прокуратуру.


Плотницький О. М.

 • старший оперуповноважений відділу внутрішньої безпеки Вінницької області.
 • Проводив службову перевірку за фактом проведення незаконного обшуку в ВПГ. Не знайшов порушень у діях співробітників управління по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВС України у Вінницькій області, і в діях слідчих теж.


Прудиус С. П.

 • заступник начальника відділу внутрішньої безпеки Управління боротьби з організованою злочинністю МВС України, підполковник.
 • Затвердив висновок за результатами перевірки законності дій співробітників міліції під час обшуку офісу ВПГ.


Читайте також: 

Затяжное и без результата: как расследуют дело про Гройсмана

Дмитро Гройсман помер. "Так не чесно! Ти нам потрібен!"

Биография Дмитрия Гройсмана, написанная его другом

Последнее слово Дмитрия Гройсмана: «Если суд сочтет меня виновным, я требую для себя самого сурового наказания»

Дмитрий Гройсман достоин стать “Почетным гражданином Винницы”


 

Коментарі (5)
 • Анонім

  Порно-справа Вовы Гройсмана ??
 • Торонтуй

  Коментар видалено...
 • Проня Прокоповна

  Коментар видалено...
 • Торонтуй

  Коментар видалено...
19:14 Голова райради вимагає 300 тисяч від бійців АТО. Чому? 19:00 В центрі Вінниці перекриють рух на перехресті. Через ремонт теплотраси 18:47 Обласні бібліотеки в центрі Вінниці хочуть «переселити». Навіщо це треба? photo_camera 18:26 Пантера московського мільйонера загризла заробітчанина з Ямполя 17:48 «Зимою – у тенісці! Він що ненормальний?» - 30 років не хворіє на грип 16:51 Моцарела від Мауріцціо: На плюсах показали гасторономічну Вінницю play_circle_filled 15:35 Смертельна ДТП: лісовоз переїхав чоловіка на візку, який мешкав в інтернаті 15:24 Ще плюс 20: Клімкін заявив про нові переговори щодо безвізового режиму play_circle_filled 15:16 Поліцейські шукали водія, який збив дівчину, забрав її в авто і зник photo_camera 15:03 Арештований адвокат розповів, що «липовий» хабар йому підкинув наркобарон play_circle_filled 14:00 В Україну насувається антициклон. Яку погоду принесе з собою? 13:11 На чемпіонаті області з жиму лежачи домінували спортсмени МДЮСШ №5 13:04 Вірю-не вірю: Наскільки добре ви обізнані про кір
photo_camera

Приблизно о 13:40 на проспекті Коцюбинського водій сірої «Mazda 323» збив дівчинку; Як повідомили очевидці, він посадив...

play_circle_filled

В Вінниці на центральній вулиці чоловік добряче налякав перехожих. Люди викликали поліцію. Правоохоронці виклали відео, в...

play_circle_filled

В неділю, 28 січня 2018 року, в креативному просторі Cherdak пройде відбудеться щорічний ВікіМарафон для тих, хто користується...

Національний банк минулого тижня не намагався зупинити зростання курсу долара. В п'ятницю долар почав знижуватися. Нацбанк...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up