- Бували і такі туристи, яким постійно щось не подобалося: і готель, і їжа, і море занадто солоне, і риби слизькі, - каже Катерина Лазуренко. - А ми повернулися в дикому захваті, мені досі сниться тепле море, корали і усміхнені люди.
На відміну від уже холодної та мокрої Вінниці, температура повітря у Єгипті +32, а води - +28 градусів. Червоне море фантастичне: у ньому практично немає водоростей, як у Чорному морі, зате багато різноманітних коралів усіх кольорів і форм. Ділиться враженнями вінничанка.
Коралові сади і дайвінг
Коло готелю, де відпочивала вінничанка, знаходився дуже красивий кораловий риф. До нього привозили на екскурсії дайверів з усього Шарм-ель-Шейха. Екскурсію в коралові сади можна замовити за окрему плату, і зануритися туди з аквалангом.
- Я практично не виходила з моря, цілими днями плавала з маскою і трубкою, милувалася підводним життям, - розповідає Катерина. - На дайвінг нас возила команда корабля «Принц Іосрі». Враження - просто неймовірні. Інструктор Кімо нам докладно пояснив, як користуватися аквалангом, і розповів про техніку безпеки, а потім сам занурював під воду по одному, тримаючи за руку. Дуже романтично: відчуття, неначе казковий принц водить по чарівних садах.
Слов’янок не купують
Як розповідає Катерина, араби за своєю ментальністю дуже причіпливі, до того ж у них робота така. До туристок вони звертаються не інакше ніж «принцеса». А бедуїни роблять компліменти, пропонуючи чоловікові кілька сотень верблюдів за дружину.
- Правда, в аеропорту я не бачила жодного верблюда, - посміхається Катерина. - Чи то ніхто в цей час дружин на верблюдів не міняв, чи то араби не дуже наполегливі при покупці слов'янок.
Шопінг на східному ринку
- На східному базарі головне - вміння торгуватися, ціну можна збити в десять і більше разів, - розповідає Катерина. - Вони торгуються скрізь і постійно, навіть у супермаркетах. На базарі можна купити купу всяких сувенірів, ароматичних олій і місцевого текстилю, до речі, не дуже дорого. Що можна казати про ціни у країні, де середня зарплата 100 доларів… Уся торгівля та бізнес тримаються на туристах, а суспільство, як у нас в Україні, ділиться на бідних та багатих. Також мене здивувало, що їхні жінки не працюють, на базарі торгують самі чоловіки, у нас у готелі персонал був чоловічий, навіть покоївки.
У готелі працювало лише кілька жінок, уточнює Катерина - аніматори з України і двоє масажисток із Марокко.
Не голодні і не п’яні
- Їжа і спиртне - окрема тема, - розповідає Катерина. - Голодними ми не були, але й щось особливе теж не попадалося. А ось алкоголь у Єгипті слабкий. Місцева горілка і віскі були від сили градусів 20. І з цього бармени ще й коктейлі роблять. Найміцнішим напоєм було місцеве світле пиво. З цього висновок один: якщо хочете якісного алкоголю, треба організувати собі невеликий запас ще при виїзді з дому.
- Правда, попався один росіянин, який щовечора примудрявся напиватися місцевими напоями, але дізнатися його секрет так і не вдалося, - уточнює вінничанка.
Екскурсії від готелю дорожчі
- У готелі нас попередили, щоб ми не брали ніяких екскурсій у «чужих», - каже Катерина. - Але ми ризикнули - і не пошкодували. У нас на пляжі була місцева турфірма «Falcon», то їхні екскурсії обходилися удвічі дешевше, ніж у готелі в наших туроператорів. Дуже милі і порядні хлопці!
За розповіддю вінничанки, одного разу вийшла накладка з екскурсією в Каїр. Але представники турфірми знайшли тих, хто мав їхати на екскурсію, на пляжі. Вони вибачилися і повернули гроші.
- Насправді все залежить від настрою, з яким їдеш відпочивати, - додає Катерина. - Якщо ти посміхаєшся персоналу і періодично даєш «чарівний» долар, то вони просто носять тебе на руках, і ти дійсно почуваєш себе принцесою.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер