«Надавайте послуги більш багатим»: сінгапурський інвестор Лім Тьєн про Україну

«Надавайте послуги більш багатим»: сінгапурський інвестор Лім Тьєн про Україну
Скріншот з відео
  • Днями на телеканалі «Вінниччина» вийшла програма «Актуальне інтерв’ю». Гостями ефіру стали сінгапурський підприємець, інвестор і бізнес-тренер Лім Тьєн та генеральний директор RIA-Медіа Олег Горобець
  • Олег Горобець допомагав з перекладом з англійської та разом із ведучим Володимиром Грициком ставив іноземному гостю питання. Ми занотували найцікавіше.

 

Про знайомство з Україною

— Про Україну я дізнався ще у дитинстві, коли на приставці грав у FIFA. Збірної Сінгапуру там не було, тому обрав українську. Просто сподобалася назва.

Сьогодні я приємно вражений Україною. У вас відкриті люди, смачна їжа, а сама країна — дуже гарна.

Про інфраструктуру Сінгапуру

— Сінгапур не має великих територій і багатих природних ресурсів. Проте у нас є люди. Усе зосереджено навколо них.

Сьогодні Сінгапур є центром фінансових сервісів. Наша країна є центром туризму всього азійського регіону. Важливим є порт. Велика кількість вантажів проходить саме через нього.

У Сінгапурі невисокі податки. У нас проста і прозора система адміністрування, стабільна влада і зарплати. Це приваблює великі корпорації і вони створюють свої головні офіси саме у Сінгапурі. Звідти вони управляють бізнесами, що зосереджені по всьому світу, а податки платять у бюджет Сінгапуру.

Про потенціал нашої країни

— Нещодавно зустрівся з провідними українськими економістами. Вони показали показники вашої економіки. Коли розпочалася війна, ваш ВВП обвалився, але останніми роками він зростає достатньо високими темпами. Українці мають всі шанси, щоб зростати та стати успішною нацією.

Якщо, наприклад, порівняти ціни у готелях в Україні та Сінгапурі, вони приблизно однакові. Тобто собівартість знаходження в Україні невисока. Цим треба користуватися. Потрібно займатися наданням послуг більш багатим країнам.

Розглянемо це на прикладі розробників програмного забезпечення і додатків. В Україні зарплата такого фахівця може складати тисячу євро. За кордоном таку послугу можна продати за дві тисячі євро. У Сінгапурі собівартість такого працівника — три тисячі доларів. Якщо ми з Сінгапуру наймаємо українського розробника, то і ми досягаємо економії, і він буде заробляти більше.


Ви також можете подивитися відео ефіру:


Про залучення іноземців до співпраці

— Зазвичай жителі Сінгапуру не вивчають програмування. Тобто вивчають, але не настільки масово, як це робиться в Індії чи Україні. У Сінгапурі більше проект-менеджерів. Усі технологічні компанії Сінгапура наймають розробників з інших країн.

Наша компанія розробила багато додатків, але наші працівники є громадянами інших країн. Хтось працює у нас на повну ставку, когось залучають лише на час реалізації певного проекту.

Про державу у смартфоні

— На сьогодні Сінгапур вважається екологічно чистою та технологічно розвиненою країною. Наш уряд намагається збільшувати можливості населення через використання різних додатків на смартфоні: банківські послуги, оплата за паркінг, будь-які покупки в магазинах. Через смартфон можна оцінювати якість деяких послуг, що надає держава. Наприклад, можна призначити зустріч з чиновниками саме через смартфон.

Про користь сучасних технологій

— Ще 50 років тому Китай був надзвичайно бідною країною. Сьогодні навіть звичайний китайський фермер, який має невеличку ділянку землі, може вільно продавати свій товар через інтернет. Він не залежить від гуртових перекупників. Це проста відповідь на питання, як високі технології допомагають простим людям у повсякденному житті.

Звичайний фермер може взяти смартфон, увімкнути камеру і показати, як він вирощує та обробляє свій урожай, як він готує з цього якісь страви. Є фермер, який має 3 мільйони підписників у соціальних мережах. Це приклад, як інтернет проникає в усі напрямки нашого життя.

Про успішність Китаю

— Китай сьогодні успішний та багатий не через те, що він дуже сильно розвинений і в них є якісь супер технології. Вони беруть успішні моделі бізнесів, що з’являються в усьому світі та повторюють їх у себе.

Китайський аналог Uber називається DiDi. Все що їм знадобилося зробити, це вивчити додаток Uber, створити за тим самим принципом свій додаток, перекласти все китайською, запропонувати аналогічний сервіс. DiDi став таким успішним, що в результаті вони викупили китайську філію Uber.

У світі є Amazon, а в Китаї за тим самим принципом створили Alibaba. Власник компанії Джек Ма є тепер найбагатшою людиною Китаю. У світі є WhatsApp, а у китайців Wechat. Її власник є другою найбагатшою людиною Китаю.

Про інвестиції в Україну

— Влада Сінгапуру постійно шукає можливості для нових проектів по всьому світу. Не знаю, наскільки тісно співпрацюють уряди наших країн, але я бачу, що можливостей для співпраці між Україною та Сінгапуром є багато.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Alex Kudryashov

    Цікаво, а у Сингапурі є відкати, щоб виграти в тендері чи взяти в аренду приміщення ?
  • The Evil Progger

    Цей смішний китайський дядя просто не знає, що у нас і так надають послуги тільки більш багатим)))

    Грицько Штахета reply The Evil Progger

    Ніщєброди повинні страждать )))

    Nom reply The Evil Progger

    Світогляд раба.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:42 За розстріл поліцейських розшукують військових батька та сина. Відео з нагрудної камери копа play_circle_filled 10:58 На фронті відбулося більше ста зіткнень: Генштаб розповів, де вчора було «гаряче» 09:30 Шукають двох чоловіків на темно-зеленій Suzuki, які вночі розстріляли поліцейських на Вінниччині play_circle_filled photo_camera 09:16 Ціною свого життя врятував пораненого побратима. Вінниця прощається з Олександром Яремчуком Від читача 19:06 Молодь Вінниччини ярмаркувала у Хмельницькому 08:24 Сьогодні вітаємо Олександра та Гаврила. Історія, заборони та прикмети 20 квітня 21:01 Створимо живий коридор для Героя! До Вінниці «на щиті» повертається Олександр Яремчук play_circle_filled 20:14 Орденом нагородили молодого бойового медика Нацгвардії Богдана Гижу з Козятина 20:02 «Він навчив мене бути щасливою, але не сказав, як жити без нього». Розповідь дружини полеглого бійця 19:33 Дев'ять днів у Вінниці за рядом адрес не буде газу. Список будинків 19:25 Онови дані в ТЦК або станеш ухилянтом. До чого ще зобовʼязує новий закон про мобілізацію? 18:02 На Вінниччині вирує негода: рятувальники прибирають повалені вітром дерева photo_camera 18:00 Кращі клінінгові компанії та хімчистки Вінниці: де і як замовити? (партнерський проєкт) 17:01 Справа на мільйон. Заступника мера Гнівані знову звинувачують у розкраданні бюджетних коштів 16:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 20 та 21 квітня 15:31 У Вінниці на «зебрі» Volkswagen збив пенсіонерку. Жінка у лікарні 15:19 Браконьєр на Вінниччині наловив риби на 117 тисяч гривень photo_camera 14:04 Через два роки вінницькі ліцеї перероблять у гімназії та школи. Пояснюємо рішення виконкому 13:13 Обгін по зустрічній закінчився автотрощею. Постраждала 13-річна дівчинка photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up