Департамент комунального господарства міськради оголосив тендер на облаштування туалету на Хмельницькому шосе. Очікувана вартість — 1 мільйон 576 тисяч гривень.
У технічному завданні написали, що хочуть від майбутнього підрядника за цю ціну: земляні роботи, прокладання 360 метрів труб для холодного водопостачання, каналізації, установка насосної станції, монтаж вбиральні, вагою 3,5 тони.
Після виконання цих робіт підрядник повинен буде відновити покриття тротуарів, поставити два євроконтейнери для сміття із навісами.
До 21 серпня можна подати пропозиції, а з 25 серпня — проведуть аукціон, щоб визначити виконавця робіт. І в теорії, вартість цього об’єкту може знизитися, адже у «ProZorro» перемагає та компанія, яка запропонує найменшу ціну за виконання робіт.
Усе це з’явиться біля Лісопарку: раніше мерія дала вихідні дані на проектування модульної вбиральні, яку розмістять ліворуч на вході до паркової зони.
Але чому громадський туалет коштує як трикімнатна квартира на Вишеньці? Раніше була ідея поставити модульний туалет в Лісопарку за 2,1 мільйона гривень.
— За проектом там облаштують всі комунікації: водогін, каналізацію, електромережу. Зараз цього в лісі немає, — коментував у 2018 році директор департаменту комунального господарства Володимир Ніценко. — Орієнтовно 60% кошторису — це облаштування нових комунікацій для вбиральні. Тому і прораховано, що увесь проект, а не тільки вбиральня, коштують понад два мільйони гривень.
Подібну конструкцію поставили на другій черзі проспекту Космонавтів, навпроти «Прозорого офісу». Він зроблений з нержавіючого металу, стіни утеплені, вбиральня опалюється. І ним можуть користуватися люди з інвалідністю. А також передбачене місце, де мами можуть замінити підгузки своїм дітям.
Щоправда, з двох кабінок, які є в цьому туалеті, нині працює тільки одна — двері до іншої заблоковані, а купюроприймач «горить» червоним світлом. На модульну вбиральню по проспекту Космонавтів витратили 1,3 мільйона гривень.
Ба більше, сам проспект, який був реконструйований всього 2-3 роки тому вже потребує ремонту: тут виламані USB-розетки, пошарпані лавки та «втомлені» дитячі майданчики. Про це в матеріалі: Від USB-розеток до собачих вбиралень: зібрали «промахи» вінницької інфраструктури
Як ставитесь до облаштування громадських туалетів за понад 1 мільйон?
Читайте також:
За 200 метрів від Лісопарку зводять ЖК. Буде чотири будинки висотою до 16 поверхів
У Вінниці з’явився теплохід «Моя Ластівка». Його купив «Зеленбуд» за 1 мільйон гривень
Житло, набережна і причал. Опублікували план перебудови Коріатовичів між двома мостами
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
А чого не 5 мільйонів??
Жесть!!! Вартість біотуалету прирівнюється до вартості 3-кімнатної квартири.
То вже може краще однокімнатну на першому поверсі викупити за пів мільйона гривень і з неї туалет зробити... замість магазину 😆😆