«М’ясо, як сонечко, а покупця немає». Як працюють ринки після відкриття

«М’ясо, як сонечко, а покупця немає». Як працюють ринки після відкриття
  • Кабмін та міська влада дозволили відновити роботу продуктових ринків за умови дотримання карантинних обмежень. У Вінниці вони запрацювали відсьогодні.
  • Побували на двох міських ринках та подивилися, якою зараз є торгівля, чи збираються там натовпи покупців і як «перерва» вплинула на ціни.

Відсьогодні, 30 квітня, у місті почали торгувати на ринках. Але є певні обмеження: час роботи з 10.00 до 14.00 у будні та з 10.00 до 16.00 на вихідні та святкові дні.

До того ж, відвідувати ринки можна лише за наявністю медичної маски або респіратора, і не більше одного покупця на 10 квадратних метрів торгової площі. Продукція має бути за захисним екраном, продавці — на відстані не менше трьох метрів один від одного. Плюс, кожні три години прибирання. Чи дотримуються у Вінниці таких обмежень?

Центральний ринок

Об 11-й годині поблизу Центрального ринку зібралася невелика черга. Відвідувачі очікували, поки їм заміряють температуру, щоб пройти всередину. Двоє працівників тримали в руках безконтактні термометри і постійно проговорювали: «Будь ласка, тримайте дистанцію». Впродовж нашої присутності біля вхожу не було жодної людини, яку б не пропустили в торговельну залу. 

Відео дня

— Правила такі, якими і були до закриття ринку. Ми і раніше міряли температуру у покупців, пропускали по черзі та мали антисептики. З новацій — тепер є дезінфекційний килимок, який ми поливаємо антисептиком. Людей, які мають високу температуру, ми ще не фіксували. Якщо у когось буде температура 38 і вище градусів — ми його не пропустимо, — говорив один з працівників ринку, які міряли температуру. 

Водночас, точність замірів викликає питання. Журналістів пропустили всередину з температурою 35,4 і 37 градусів за Цельсієм. У деяких покупців фіксували навіть 34 градуси. 

Одразу на вході ми зустріли представника адміністрації ринку. Головний інспектор з торгівлі Центрального ринку Микола Поліщук теж сказав, що правила роботи, які були запроваджені до закриття ринку і після відновлення його роботи, особливо не змінилися.

— Держпродспоживслужба нас і раніше перевіряла. Порушень правил в нас немає, — розповідав Микола Поліщук. — У нас антисептики через кожен метр. Закупили 40 літрів деззасобів. Кожні дві години проводимо санітарне прибирання.

Микола Поліщук

Поліщук пояснив, що станом на 11.30 в них є 64 відвідувача. При тому, що одночасно в залі можуть бути до 150 покупців.

Усі прилавки обтягнути плівкою. Отримати товар і передати гроші можна через невелике «віконце», яке залишили посередині плівки. Якогось скупчення народу ми не помітили, хоча побачили, що чимало людей залишають «відкритими» носи.

За прилавками, як говорив головний інспектор з торгівлі, близько 100 продавців, кожен з яких зазиває клієнтів.

— Не бачите, як ми працюємо? М'ясо наскладали, дивіться, воно як сонечко. А купця немає. І ціни наші не змінилися. Навіщо їх міняти, якщо покупців немає, — пояснила продавчиня Тамара.

Тамара

— Зараз бачу, що люди з обережністю роблять покупки: тримають дистанцію один від одного, намагаються не затримуватися надовго. Сьогодні багато покупців немає. А оскільки мало клієнтів, то доводиться знизити ціни. Думаю, якщо буде трішки дешевше, то все продасться, — сказала продавець Оксана.

Оксана

Посеред зали чергують поліцейський та представник муніципальної варти. Як пояснив правоохоронець, він слідкує за дотриманням порядку і щоб не було скупчень. 

Також перевіряє дотримання обмежень інспекторка Держпродспоживслужби:

— Це дотримання масочного режиму, прибирання кожні три години, проведення температурного скринінгу відвідувачів та наявність засобів індивідуального захисту. По Вінниці всі ринки отримали від нас акти обстеження, дозволи на роботу та рекомендації як працювати за умов карантину, — розповіла головний спеціаліст держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби у Вінницькій області Оксана Журавльова.

Оксана Журавльова, Держпродспоживслужба

Привокзальний ринок

Відновили торгівлю й на ринку біля залізничного вокзалу. Візуально, сюди черга з покупців була довшою, ніж на Центральному ринку. Температуру тут заміряв представник адміністрації, і подекуди для однієї людини робив це кілька разів:

— Якщо прилад не показує температуру одразу, то перемірюємо повторно, поки не буде результату. Робимо замір у різних місцях: на руці, шиї, лобі, — казав адміністратор ринку «Привокзальний-2» Олександр Комісарчук.

Олександр Комісарчук

Питаємо, чи були відвідувачі, яких не пустили через високу температуру?

— Поки не було. Один чоловік «шуткував»: я йому міряю температуру, показую, що в нього 36,4, а він мені — «так в мене було 37,8». Зранку біля нас чергувала поліція, тому хотів хлопців покликати, а тут мені цей чолов’яга каже, що «то він так пожартував».

Як каже адміністратор ринку, зранку в них територію продезінфікували рятувальники: 

— Вони з «бочки» полили дезінфектором, а потім продавці помили свої прилавки. Протягом дня в нас будуть працювати люди з ранцевими розпилювачами. Прибирання виконуємо кожні три години, — говорить Комісарчук.

У журналістів також заміряють температуру. На цей раз в обох — 36,4. Проходимо всередину ринку та помічаємо, що тут більшість продавців поставили перед своїми продуктами плівку. І скупчення з покупців також немає. 

Людмила

— До закриття ринку ми встигли продати наш товар, тому це не вплинуло на нас сильно. Ціни зросли, але це не пов'язано з карантином, це сезонне підняття. З покупцями дуже погано, мало людей зараз приходять на ринки. Для нас цей карантин велика трагедія, бо сім'ї потрібно чимось годувати. Ми його дотримуємося, що ж робити, — розказала продавчиня Людмила.

Людмила

— Обмеження у роботі не змінилися. Вони такі самі, які діяли до закриття ринку. Увесь товар за плівкою, ми маємо рукавички, маски та дезінфектор для того, щоб протирати ваги та руки. З покупцем, слава Богу, все нормально. Люди приходять, бо супермаркет — це не то, — розказала продавець Людмила.

Як і у випадку з Центральним ринком і покупці, і продавці одягали маски не повністю, залишаючи відкритими носи. Як правильно носити маску ми писали ось в цьому матеріалі.

«Ринки відкрили. А транспорт не для всіх»

Під новиною Завтра у Вінниці відкриються агропродовольчі ринки (ОПИТУВАННЯ) наші читачі залишали коментарі з обуренням, що ринки відкрили, а транспорт продовжує возити тільки тих, в кого є перепустка.

Зняти обмеження на проїзд в громадському транспорті може міська комісія з питань безпеки та надзвичайних ситуацій. Чому ж тоді цього не зробили разом з відкриттям ринків?

— Немає законних підстав. Послаблення карантину ухвалює Кабмін, міська комісія ухвалює їх на місцевому рівні. Як тільки Кабмін дозволить перевозити всіх пасажирів, то таке ж рішення буде прийнято у Вінниці, — розказала керівниця департаменту в справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Аліса Мисловська.

Фермери та підприємці, нагадаємо, вимагають послаблення карантину

Читайте також:

Як змінилося місто під час карантину? Фоторепортаж з вінницьких вулиць

Банківські платежі по-новому. Без паспорту можна буде переказати до 5000 гривень

Як довготривала самоізоляція впливає на наше здоров’я? Розповідають лікарі

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (20)
  • Гоша
    Испугалась не народная власть и врагов народа а не слуг того народа которому обещала служить Только хорошо организованное сопротивление не народной власти- поможет нарду выжить По Шевченку - Боритесь и победите!!! Власть врагов народа труслива!!!
  • Константин Сильченко
    На ринку набагато краще ніж у супермаркеті
  • Toma Andrievskaya
    Бредотіна!Зніміть обмеження часу відвідування ринку і не буде скупчення людей.Ви збили всіх в кучу і маєте клопіт з дезінфекцією килимка ?!😕
  • Александр Кравцов
    А чому м'ясо за плівкою, коли воно має бути у холодильнику. Людям думати де і яке м'ясо купувати. Там можна підчепити не тільки короновірус, а щось погірше і найдовше. МЯСО МАЄ ПРОДАВАТИСЬ З ХОЛОДИЛЬНИКІВ!!!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:13 На Жмеринщині зіткнулися легковик та маршрутка: є загиблий та семеро поранених photo_camera 08:01 Сьогодні — Великдень. Історія, традиції та прикмети 20 квітня 21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up