На кафедрі комп’ютерних наук Вінницького національного технічного університету стартувала акція «Відповідальна ІТ-освіта». В її рамках троє студентів вишу (Володимир Шепель, Роман Гульчак і Андрій Капацин) представили робота, який може вимірювати температуру тіла.
Робота студенти сконструювали ще минулого року для участі у всеукраїнському хакатоні IТ-SCOUTS із робототехніки «Smart City». Розробка принесла вінничанам 4 місце. А з початком пандемії хлопці вирішили додати роботові можливість безконтактно вимірювати температуру, хотіли, аби він був корисним за сьогоднішніх умов.
Разом з викладачем і очільником гуртка «Робототехніка та інтернет речей» Сергієм Барабаном вони написали програму і оснастили робота датчиком для безконтактного вимірювання температури, закріпили на маніпуляторі і протестували його на студентах.
— Після тестування студенти трішки підкоригували робота і тепер він більш точно вимірює температуру, — розповідає Сергій Барабан. — Потенційно його можна поставити на вході до кафедри і він буде систематично вимірювати температуру. Але я не можу стверджувати, що він справді буде стояти там, адже він не сертифікований і не стандартизований. Хоча ми можемо використовувати його для себе. Наприклад, якщо студенту або викладачу стане зле і він захоче поміряти температуру, то можна буде швидко це зробити. Це значно зручніше, ніж користуватися ртутним термометром.
Наразі розробники та їхній викладач започаткували акцію «Відповідальна ІТ-освіта». Участь у ній можуть взяти усі бажаючи студенти, які мають ідеї або розробки, що їх можна направити на поліпшення діагностики коронавірусу або боротьбу з ним.
— Ми показали, що знання можна використовувати з користю. Приємно, коли студенти направляють свою енергію на допомогу іншим, — продовжує Сергій Барабан. — У нас є й інші ідеї. Плануємо зробити ще одного робота, але поки що не говоритиму, якого саме.
Фото: vntu.edu.ua
Читайте також:
«Коштує, як квартира з повним меблюванням». Про створення унікального мінімакету Вінниці
Американця, якого підозрюють у подвійному вбивстві, звільнили з-під домашнього арешту
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 37 від 11 вересня 2024
Читати номер
DISCOhooch
Ярослав
Такі "винаходи" захід, індуси, китай штампують дюжинами в день.Рядовий випускник ПТУ і Політехів різного калібру має це могти робити одразу без розкачки. По факту, можуть це робити одиниці із всього випуску.
Лабораторні, чорт з ними, але курсові і дипломні роботи залишаються теоретичними і "по протоколу" зберігаються Н років на складі, не приносячи жодної користі. Ризкину стверджувати що цим хворіє не лише ВНТУ, а і більшішсть вишів технічного спрямування.
Сергий Барабан reply Ярослав
Ярослав reply Сергий Барабан