«Ми використали знання з користю»: розробили робота, який вміє вимірювати температуру

«Ми використали знання з користю»: розробили робота, який вміє вимірювати температуру
  • Кілька вінницьких студентів та їхній викладач спроектували робота, якого наділили можливістю безконтактно вимірювати температуру тіла. 

На кафедрі комп’ютерних наук Вінницького національного технічного університету стартувала акція «Відповідальна ІТ-освіта». В її рамках троє студентів вишу (Володимир Шепель, Роман Гульчак і Андрій Капацин) представили робота, який може вимірювати температуру тіла. 

Робота студенти сконструювали ще минулого року для участі у всеукраїнському хакатоні IТ-SCOUTS із робототехніки «Smart City». Розробка принесла вінничанам 4 місце. А з початком пандемії хлопці вирішили додати роботові можливість безконтактно вимірювати температуру, хотіли, аби він був корисним за сьогоднішніх умов. 

Разом з викладачем і очільником гуртка «Робототехніка та інтернет речей» Сергієм Барабаном вони написали програму і оснастили робота датчиком для безконтактного вимірювання температури, закріпили на маніпуляторі і протестували його на студентах. 

Відео дня

— Після тестування студенти трішки підкоригували робота і тепер він більш точно вимірює температуру, — розповідає Сергій Барабан. — Потенційно його можна поставити на вході до кафедри і він буде систематично вимірювати температуру. Але я не можу стверджувати, що він справді буде стояти там, адже він не сертифікований і не стандартизований. Хоча ми можемо використовувати його для себе. Наприклад, якщо студенту або викладачу стане зле і він захоче поміряти температуру, то можна буде швидко це зробити. Це значно зручніше, ніж користуватися ртутним термометром. 

Наразі розробники та їхній викладач започаткували акцію «Відповідальна ІТ-освіта». Участь у ній можуть взяти усі бажаючи студенти, які мають ідеї або розробки, що їх можна направити на поліпшення діагностики коронавірусу або боротьбу з ним. 

— Ми показали, що знання можна використовувати з користю. Приємно, коли студенти направляють свою енергію на допомогу іншим, — продовжує Сергій Барабан. — У нас є й інші ідеї. Плануємо зробити ще одного робота, але поки що не говоритиму, якого саме. 

Фото: vntu.edu.ua


Читайте також:

«Коштує, як квартира з повним меблюванням». Про створення унікального мінімакету Вінниці

Американця, якого підозрюють у подвійному вбивстві, звільнили з-під домашнього арешту

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • DISCOhooch
    Барабан, барабанить)))
  • Ярослав
    А тепер ми всі з вами посміємось. Нарешті політех зробив щось путнє, щось що від нього очікують, при чому саме на тому рівні, який і від нього очікують - нижче плінтуса.
    Такі "винаходи" захід, індуси, китай штампують дюжинами в день.Рядовий випускник ПТУ і Політехів різного калібру має це могти робити одразу без розкачки. По факту, можуть це робити одиниці із всього випуску.
    Лабораторні, чорт з ними, але курсові і дипломні роботи залишаються теоретичними і "по протоколу" зберігаються Н років на складі, не приносячи жодної користі. Ризкину стверджувати що цим хворіє не лише ВНТУ, а і більшішсть вишів технічного спрямування.
    Сергий Барабан reply Ярослав
    Мабуть не уважно читали статтю - це студентська розробка для самих студентів, щоб виховати відповідальність у молодого покоління.
    Ярослав reply Сергий Барабан
    Це нічого не змінює. Це не рівень студентів ВНТУ. Це рівень позашкільних гуртків: взяти 2 компоненти, зліпити до купи.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 30 червня по 7 липня, які ви могли пропустити 20:08 «Страх був лише за дітей»: історія кухарки Лариси, яка годує бійців 120-ї бригади ТрО 19:04 Палац Меринга у Старій Прилуці руйнується. Національну пам’ятку залишили без уваги і фінансування photo_camera 18:04 Не стало Віктора Насушного — досвідченого хірурга з Іллінців Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 17:34 Занедбана пам’ятка у Гущинцях: історія палацу княгині Абамелек на Вінниччині photo_camera 17:03 Етнолокація з душею: як на Вінниччині перетворили старий клуб на туристичну родзинку photo_camera 16:03 «Італійський брейнрот» атакує TikTok: бабусі в хороводах співають меми, а ШІ вигадує нових зірок інтернету play_circle_filled 16:00 HEARTBEAT LIVE: сольний концерт DOROFEEVA у Pirogov Sky 8 вересня (Новини компаній) 15:32 Як змінювалася Вінниця з 1796 по 1982 рік? Місто на історичних картах 15:12 У Вінниці організовують безкоштовний сплав на катамаранах для дітей Захисників 14:09 ТОП-5 оригінальних рецептів холодної кави, які варто спробувати вдома 13:31 Якби ви зустріли мера, що б ви у нього запитали? Ми запитали вінничан 13:04 У Гнівані відкрили модернізований дитсадок за підтримки ЄС play_circle_filled 11:56 На Хмельницькому шосе згорів легковик — відео. По області рятувальники ліквідували ще 15 пожеж play_circle_filled 11:34 «Квітки соняха»: у Вінниці відкривається група підтримки для тих, хто втратив рідних через війну 11:10 Б’ють по ТЦК: за тиждень — третій прицільний удар росії по центрах комплектування photo_camera 10:12 Вінничанка Лілія Бакар здобула срібло на Всесвітньому фестивалі української культури photo_camera 10:08 Укрзалізниця запускає «Паспорт мандрівника» для дітей — отримати можна у Вінниці play_circle_filled 09:42 «Нива» на останніх хвилинах контрольного поєдинку вирвала перемогу у «Буковини-2»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up