«Майже два роки не бачив тата»: у Вінниці провели акцію на підтримку полонених

- На Європейській площі 4 листопада провели захід, присвячений полоненим захисникам Маріуполя.
- Їхні родичі вийшли на акцію з надією привернути увагу українського народу і світової спільноти до тих, хто досі перебуває у полоні.
На Європейській площі 4 листопада зібралися на мирну акцію рідні захисників Маріуполя. Їхні чоловіки, брати, батьки зараз перебувають у полоні в окупантів.
У руках вони тримали плакати із щемливими написами «Мій коханий 537 днів у полоні»; «Майже два роки мій тато у полоні»; «Чекаю кожну хвилину, щоб обійняти сина»; «Полон вбиває».
Поспілкувалися з кількома жінками, які розповіли про своїх полонених родичів.
Марина прийшла на захід разом з сином, який не бачив свого батька майже два роки.
— Він військовослужбовець 501 окремого батальйону морської піхоти. У полон потрапив 12 квітня минулого року. З того часу мені тільки відомо, що він у полоні у ворога, — каже вона. — Тільки один раз отримала від нього листа. У серпні минулого року. Про те, що він живий, здоровий. Чекає на обмін. Я хочу, щоб люди не мовчали. Мені дуже тяжко, бо син два роки не бачив свого тата. Вибачте, більше не можу говорити.
Юлія Щербакова прийшла на акцію разом з донькою. Говорить, що її чоловік, «азовець» здався у полон за наказом. Востаннє вона з ним спілкувалася більше, ніж рік тому.
— Їм обіцяли 3-4 місяці (і потім буде обмін - авт.), а вже 18 місяців вони знаходяться у полоні. Мій чоловік хворий на діабет. Я не знаю, чи дають йому ліки, які він має приймати щодня, — каже жінка.
— Вам щось відомо про його стан? — спитав журналіст.
— 19 жовтня я побачила відео з ним, звідки я зробила це фото (жінка тримала його у руках разом з плакатом - авт.). Він дуже схуд. Але особисто я поспілкуватися не змогла. Мені тільки показали відео, — говорить Юлія. — Знаю, що над нашими захисниками, що в полоні — знущаються. Їх катують. Ми звертаємося до всіх міжнародних організацій, щоб нас почули. Щоб наших рідних повернули з полону живими.
Поблизу неї стояла ще одна жінка, яка очікує з полону свого брата, військовослужбовця ТрО 109 бригади, захисника «Азовсталі».
— Люди на жаль починають звикати до війни, до всіх обставин. Забувають про тих, хто в полоні, — каже Анастасія. — А наше життя стоїть на «паузі». Ми очікуємо на своїх рідних з полону. Всіма силами сприяємо тому, щоб їх звільнили.
— Вам щось відомо про стан вашого брата? — спитав журналіст.
— На жаль, ні. Мені тільки підтвердив (перебування у полоні - авт.) Міжнародний червоний хрест. Хлопці, які повернулися з полону, говорили, що до мого брата дуже велика увага зі сторони окупантів. Тому що його військовий шлях почався ще з 2015 року. І тому він зазнає катувань, знущань щодня. Уже другий день народження він не з сім'єю, а в полоні, — сказала сестра військовополоненого Анастасія.
Завтра 5 листопада о 10.00 відбудеться акція на підтримку полонених захисників «Азовсталі». Місце — Вінниця, біля будівлі міськради.
Довідка
Оборона Маріуполя тривала 86 днів: з 24 лютого до 20 травня 2022 року.
З перших днів навали окупанти прицільним вогнем знищували об'єкти життєзабезпечення міста. Зокрема, комунальні підприємства та техніку, склади з продовольством та медикаментами, вежі мобільних операторів та лінії електропередачі, помпові станції та магістральний водопровід із резервного водосховища.
Спалили всі міські автобуси, підготовлені для евакуації населення. Багато цивільних мешканців опинилися в оточенні, без змоги вибратися з міста.
З 18 березня оборонці зайняли позиції на місцевому металургійному комбінаті «Азовсталь», звідки давали відсіч росіянам, що не припиняли атакувати як місто, так і українських оборонців.
Протягом 16-20 травня 2022 року, за наказом від командування, оборонці міста вийшли з укриття на «Азовсталі».
За словами Президента України Володимира Зеленського, до перемовин щодо виведення українських бійців з «Азовсталі» залучалися лідери Франції, Туреччини, Ізраїлю і Швейцарії, а також Генеральний секретар ООН. Після виведення українських військових, згідно з домовленостями, вони очікуватимуть на обмін. Українська влада назвала цю операцію евакуацією; Росія заявляє, що захисники здалися в полон.
Джерело: Вікіпедія
Раніше, нагадаємо, ми поговорили з керівницею Координаційного штабу, яка опікується військовополоненими.
Читайте також:
«Волю гарнізону Маріуполя»: у Вінниці відбулася фотовиставка на підтримку полонених захисників
Маріуполь — це Україна»: у Вінниці переселенці вийшли на акцію проти псевдореферендуму
«Вінниця постійно під ворожими ударами»: велике інтерв'ю з речником Повітряних Сил Юрієм Ігнатом
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Маємо і рідних полонених підтримувати. Додам Вас у друзі, пишіть анонси, будь ласка.