На засіданні виконкому, 5 березня, погодили договір з Нацполіцією про зберігання транспортних засобів на поліцейському спецмайданчику. Він знаходиться на Кореї, за адресою Ботанічна, 28. І за умовами договору, сюди будуть везти тимчасово вилучені автомобілі порушників правил паркування у Вінниці.
У договорі йдеться, що машину прийматимуть на арештмайданчик з актом огляду й описом всього, що знаходиться всередині. Якщо були аварійні пошкодження, то їх опис також внесуть в журнал реєстрації. Відповідальність за збереження машини несуть обидві сторони договору — департамент енергетики, транспорту та зв’язку й обласне управління Нацполіції.
Керівник міського відділу паркування Геннадій Богуславський сказав, що їм надають 50 паркомісць на штрафмайдачнику. А директор департаменту транспорту Михайло Варламов зазначив, що місто не буде платити за їх оренду поліції. Витрати на перевезення і утримання машини лягає на плечі власника (співвласників) чи інших осіб, за якими зареєстрований автомобіль.
Розцінки роботи евакуатора та плата за утримання авто визначені спільним наказом МВС, Мінекономіки та Мінфіном від 2013 року.
Так, перевезення авто, вагою до 2000 кілограмів — це 720 гривень. Транспорт, вагою від двох до трьох тон відвезуть за 840 гривень. А от найдорожчим буде перевезення машин, вагою від трьох тисяч кілограмів — 1020 гривень за послугу.
Зберігання машини на спецмайданчику за перші сім діб коштуватиме 144 гривні за добу, а за кожну наступну добу, починаючи з восьмої — 24 гривні в день. Усі ціни рахували з ПДВ.
Муніципальна служба буде вивозити машини порушників з вулиць на підставі декількох постанов Кабміну (Порядок №990, Порядок №1102) та за порушення, визначені Адмінкодексом.
Для цього місто купує евакуатор за 3,4 мільйона гривень — це буде Ford Trucks 2533 з маніпулятором HYVA HT16EV, лебідкою та евакуаторною платформою. Максимальна вантажність 15 тонн.
Опікуватися спецтранспортом буде комунальне підприємство «Архітектурно-будівельний сервіс», якому міські депутати дали повноваження блокувати колеса авто і вивозити машини порушників правил паркування на арештмайданчик.
— Ми ще не закупили евакуатор, тільки заключили договір на поставку. Крайній термін доставки машини у Вінницю — до 30 квітня. Повірте мені, як тільки він буде, то всі про це будуть знати, — сказав директор «Архітектурно-будівельного сервісу» Анатолій Плахотнюк.
Ще у січні 2020-го виконком міськради наділив працівників відділу паркування повноваженнями «тимчасово затримувати транспортні засоби» — викликати евакуатор, щоб відвозити авто порушників на спецмайданчик.
Більш того, чиновники анонсували, що з 25 лютого почнуть штрафувати порушників правил парковки. Але до сьогодні шість інспекторів залишають інформаційні листівки з повідомленням про порушення без покарання за скоєне.
— Ми казали, що до 25 лютого інспектори мають бути готові до винесення штрафів. Ми й були готові, але на той час не закупили боді-камери, оскільки ще не закінчилася процедура тендерної закупівлі, — пояснює керівник відділу паркування Геннадій Богуславський. — Ці камери будуть працювати в режимі онлайн, що потрібно, аби перевіряти дії інспекторів. Щоб у них було «тяги до гривні», і щоб їх убезпечити, адже за досвідом інформаційно-роз'яснювальної роботи ми вже бачимо, що є багато агресивних водіїв, які атакують наших інспекторів. При тому, що наші працівники не виносять штрафів.
— Чіткої дати, з якої інспектори почнуть штрафувати, я так розумію, немає, — каже журналіст.
— Ми все ще чекаємо на постачання боді-камер. Про старт наступного етапу роботи інспекторів повідомимо на спеціальній прес-конференції, — відповів Богуславський.
Договір на поставку 10 боді-камер і серверного обладнання оформили з київським товариством «МТУ». За це місто заплатить 198 тисяч 900 гривень.
Спецмайданчик поліції на Ботанічній, 28 раніше був під керуванням держпідприємства МВС «Інформ-ресурси». Його вінницький підрозділ має сумнозвісну славу, адже в 2016 році звідси вкрали декілька іномарок.
По першому епізоду винуватцем був працівник виконавчої служби, який маючи доступ до баз арештмайданчику сам для себе готував рішення про їх вилучення, «для реалізації в рамках кримінального провадження». Таким чином, за фальшивими документами він забрав сім машин з території поліцейського майданчику.
По другому епізоду машину Volkswagen Golf жителя Хмільника Григорія Бурмецького, яку забрали на арештмайданчик до «Інформ-ресурсів», віддали іншій людині. Чоловік, який забрав машину хмільничанина, показав працівникам спецмайданчику фальшиве рішення Печерського райсуду, який «постановив» віддати машину новому власнику.
Цей випадок прогримів на всю Україну. При тому, суди щодо винуватця тривали аж до січня 2020 року! З вироку Вінницького міського суду дізналися мотивацію автокрадія:
«Обвинувачений пояснив, що в лютому 2016 року до нього звернувся знайомий з проханням забрати куплений ним автомобіль зі штрафмайданчику. Сам знайомий цього зробити не міг, бо працював на держслужбі. Тож не мав права офіційно оформляти й купувати такий автомобіль. Тому пропонував обвинуваченому матеріальну нагороду за оборудку.
За декілька днів автокрадій зустрівся з людиною у Вінниці, яка передала йому підроблені документи Печерського райсуду, де було вказано, що обвинувачений є власником авто. З рішенням суду чоловік та ще один спільник поїхали на таксі до штрафмайданчику, але там йому машину не видали — не вистачало кількох підписів.
Через кілька днів він знов зі спільником поїхали до того ж арештмайданчика з документами, де усунуті недоліки. На підставі них обвинувачений забрав машину Volkswagen Golf. Надалі машину передали замовнику в Жмеринці, за що отримав винагороду у 200 доларів. Після цього з останнім він більше не спілкувався.
Завдану потерпілому шкоду обвинувачений відшкодував (242 800 гривень), у вчиненому щиро розкаюється, просив суд його суворо не карати, не позбавляти волі, оскільки він активно сприяв розкриттю злочину, погодився на співпрацю з органом досудового розслідування.
Зважаючи на це і на те, що цей злочин відноситься до правопорушень невеликої тяжкості, в якого закінчився строк давності (злочин був скоєний більше трьох років тому - авт.), автокрадія засудили на п’ять років позбавлення волі без конфіскації майна. Але звільнили від відбування покарання з випробуванням на строк 1 рік 6 місяців».
Евакуація авто порушника буде, якщо транспорт суттєво перешкоджає іншим учасникам руху і запаркований з порушеннями, визначені статтею 265-4 Адмінкодексу:
а) на залізничних переїздах;
б) на трамвайних коліях;
в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях;
г) на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;
д) на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;
ґ) на перехрестях та ближче 10 метрів від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на ній пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;
д) на проїзній частині, де відстань між суцільною лінією розмітки чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 метрів;
е) ближче 30 метрів від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а за їх відсутності - ближче 30 метрів від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;
є) ближче 10 метрів від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання;
ж) у місцях, де буде неможливим зустрічний роз'їзд або об'їзд транспортного засобу, що зупинився;
з) ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;
3) своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;
4) розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
5) розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
6) перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
7) порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.
Інспектори з паркування, нагадаємо, працюють з грудня 2019 року. Нині — це шість людей у зелених жилетах, які роз’яснюватимуть водіям про порушення правил стоянки в Центрі міста. Як будуть штрафувати, чи можуть виписати постанову без присутності водія і як діятимуть з євробляхами — у матеріалі: Поки без штрафів. Запустили службу, яка має навести лад на парковках
Чи вдасться інспекторам побороти порушників правил парковки?
Читайте також:
У Вінниці буде муніципальний евакуатор. А що там з новими парковками?
Близько 300 паркомісць облаштують в центрі. Чи потрібно? (ОПИТУВАННЯ)
Штрафи за неправильну парковку надсилатимуть власникам авто
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер