Кабмін ініціює біопоховання без пам’ятників.  Але грошей на крематорій немає

Кабмін ініціює біопоховання без пам’ятників.  Але грошей на крематорій немає
  • Кабмін зареєстрував законопроект, який передбачає дозвіл на біопоховання померлих людей в парках.
  • Що являє собою такий вид поховання?
  • Вінничани просили крематорій. Що відповіла влада?

Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 8248, який передбачає дозвіл на біопоховання померлих людей у парках, лісопарках, скверах і на інших земельних ділянках.

Відповідно до законопроекту, у населених пунктах дозволяється відводити місця для біопоховання померлих не тільки на територіях кладовищ, а й у парках, лісопарках, парках культури та відпочинку.

Що це таке біопоховання?

Термін «біопоховання» означає використання максимально безпечних для навколишнього середовища матеріалів і технологій, щоб розкладалось все максимально швидко і з мінімальними негативними наслідками — ті ж еко-капсули тощо.

Відео дня

Політолог Олексій Голобуцький, коментуючи ініціативу уряду, зазначив, що поховання в парках означає невикористання наявних зон відпочинку, а виділення нових земельних ділянок під паркові насадження, на яких і будуть здійснюватися поховання.

—  Такі поховання не допускають використання громіздких пам'ятників, хрестів, могильних плит, огорож, столиків тощо. Тільки невеликі таблички з ім'ям і датами, — зазначає Голобуцький.

За словами політолога, пропозиція пов'язана з використанням ресурсу наявних кладовищ мінімум на 90%, багатьох — на 100% і навіть більше, а також з реальними екологічними і епідеміологічними загрозами традиційного поховання у великих містах.

До речі, в Україні на сьогодні лише три крематорії — в Києві, Харкові та Одесі, а також недобудовані у Дніпрі і Маріуполі.

Вінничани просили крематорій. Що відповіла влада?

Останнім часом гаряче питання у Вінниці – кладовище та крематорій. Зокрема, активну дискусію про будівництво крематорію вели у соцмережах.

Крім того, у серпні минулого року на сайті вінницької міської ради виклали петицію про побудову крематорію. Звернення підписали 383 людей.

У групі «Вінничани» на ФБ Ігор Чепугов написав: «Мені здається, що влада просто повинна підтримати ідею голосування. Це супер складне питання. І для влади, і для населення. Релігія, традиції ... Потрібен серйозний діалог. Просто чекаємо».

Тоді мерія вже дала відповідь, що на крематорій немає грошей. Вінничанам запропонували інший варіант.

— Відповідно до релігійних переконань більшості мешканців Вінниці, які є православними християнами, тіло померлого має бути поховано в землі. Мешканці міста, які бажають провести кремацію тіла померлого можуть вільно скористатися послугами одного з трьох крематоріїв України в містах Києві, Харкові або Одесі, — йшлося у тексті відповіді.

Нагадаємо, що раніше петиції про крематорії вінничани не підтримали. У період з квітня 2016 по лютий 2017 року на сайті мерії не набрали голосів два таких звернення.

Опитування

Чи варто в Україні дати дозвіл на біопоховання померлих людей у парках, лісопарках, скверах і на інших земельних ділянках?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (17)
  • Kazimir

    Щодо екології, проблем ніяких, "всё произошло из праха и всё возвратится в прах". Щодо економії місць. Проблема нагальна, може бути, в світовому масштабі, де кількість населення зростає. В країні, де кількість населення зменшується, місць досить усім.
  • Читательница

    Давайте почнем з такого: 1) гроби без плівки і мінімум обробки дерева. 2) одяг померлого тільки бавовна, вовна, мішковина тощо. 3) ніякого пластику на могилі. кому нема коли ходити, посадіть 5 корінчиків барвінку і 8 корінчиків півників. І через два роки вони заповнять простір так, що ні один бур'ян не вилізе. Те, що я пишу, не перечить традиції і сприйметься легше, але це крок до екології
  • З.А.Глядач

    Так-так,потрібно робити такі "поховання". І членів Кабміну ТАК ховати в першу чергу.
  • Валентина

    А место есть: сквер на старом кладбище напротив парка
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
17:01 Справа на мільйон. Заступник мера Гнівані знову попався на розкраданні бюджетних коштів 16:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 20 та 21 квітня 15:31 У Вінниці на «зебрі» Volkswagen збив пенсіонерку. Жінка у лікарні 15:19 Браконьєр на Вінниччині наловив риби на 117 тисяч гривень photo_camera Від читача 16:59 Із фестивалю у Сочі на псевдовибори у Луганськ: пропагандистські контрасти для іноземної молоді 14:04 Через два роки вінницькі ліцеї перероблять у гімназії та школи. Пояснюємо рішення виконкому 13:13 Обгін по зустрічній закінчився автотрощею. Постраждала 13-річна дівчинка photo_camera 12:10 Лабораторія ДІЛА - не лише про дослідження, а про турботу до команди, благодійність та підтримку госпіталів (новини компаній) 12:02 Окупанти втратили ще 870 солдатів та два засоби ППО — Генштаб ЗСУ 11:01 У Вінниці знеструмили 10 вулиць: адреси, де немає світла та причина відключення 11:00 Що таке вініри? Де їх встановити у Вінниці (партнерський проєкт) 10:10 «Ця картина — не порнографія». Чому через роботу вінницького художника спалахнув скандал photo_camera 09:35 Мікрорайон Слов'янка та ще п'ять вулиць без води. АДРЕСИ 09:05 Наші оборонці вночі знищили ворожий бомбардувальник, 15 ракет та 14 ударних безпілотників 08:40 Вентиляція та димовідведення: як обрати оптимальне обладнання для вашого будинку (Новини компаній) 08:29 Сьогодні вітаємо Івана та Єгора. Історія, заборони та прикмети 19 квітня 21:28 «Це поставить хрест на Буші». Власники екосадиб проти створення кар'єру у заповіднику photo_camera 21:01 Судитимуть браконьєрів, які хотіли поласувати рибкою за 174 тисяч гривень 20:25 «Це конкуренти поширюють чутки, що нас уже нема». Інститут землеустрою продовжує працювати 20:03 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up