Кабмін ініціює біопоховання без пам’ятників.  Але грошей на крематорій немає

Кабмін ініціює біопоховання без пам’ятників.  Але грошей на крематорій немає
  • Кабмін зареєстрував законопроект, який передбачає дозвіл на біопоховання померлих людей в парках.
  • Що являє собою такий вид поховання?
  • Вінничани просили крематорій. Що відповіла влада?

Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 8248, який передбачає дозвіл на біопоховання померлих людей у парках, лісопарках, скверах і на інших земельних ділянках.

Відповідно до законопроекту, у населених пунктах дозволяється відводити місця для біопоховання померлих не тільки на територіях кладовищ, а й у парках, лісопарках, парках культури та відпочинку.

Що це таке біопоховання?

Термін «біопоховання» означає використання максимально безпечних для навколишнього середовища матеріалів і технологій, щоб розкладалось все максимально швидко і з мінімальними негативними наслідками — ті ж еко-капсули тощо.

Відео дня

Політолог Олексій Голобуцький, коментуючи ініціативу уряду, зазначив, що поховання в парках означає невикористання наявних зон відпочинку, а виділення нових земельних ділянок під паркові насадження, на яких і будуть здійснюватися поховання.

—  Такі поховання не допускають використання громіздких пам'ятників, хрестів, могильних плит, огорож, столиків тощо. Тільки невеликі таблички з ім'ям і датами, — зазначає Голобуцький.

За словами політолога, пропозиція пов'язана з використанням ресурсу наявних кладовищ мінімум на 90%, багатьох — на 100% і навіть більше, а також з реальними екологічними і епідеміологічними загрозами традиційного поховання у великих містах.

До речі, в Україні на сьогодні лише три крематорії — в Києві, Харкові та Одесі, а також недобудовані у Дніпрі і Маріуполі.

Вінничани просили крематорій. Що відповіла влада?

Останнім часом гаряче питання у Вінниці – кладовище та крематорій. Зокрема, активну дискусію про будівництво крематорію вели у соцмережах.

Крім того, у серпні минулого року на сайті вінницької міської ради виклали петицію про побудову крематорію. Звернення підписали 383 людей.

У групі «Вінничани» на ФБ Ігор Чепугов написав: «Мені здається, що влада просто повинна підтримати ідею голосування. Це супер складне питання. І для влади, і для населення. Релігія, традиції ... Потрібен серйозний діалог. Просто чекаємо».

Тоді мерія вже дала відповідь, що на крематорій немає грошей. Вінничанам запропонували інший варіант.

— Відповідно до релігійних переконань більшості мешканців Вінниці, які є православними християнами, тіло померлого має бути поховано в землі. Мешканці міста, які бажають провести кремацію тіла померлого можуть вільно скористатися послугами одного з трьох крематоріїв України в містах Києві, Харкові або Одесі, — йшлося у тексті відповіді.

Нагадаємо, що раніше петиції про крематорії вінничани не підтримали. У період з квітня 2016 по лютий 2017 року на сайті мерії не набрали голосів два таких звернення.

Опитування

Чи варто в Україні дати дозвіл на біопоховання померлих людей у парках, лісопарках, скверах і на інших земельних ділянках?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (17)
  • Kazimir
    Щодо екології, проблем ніяких, "всё произошло из праха и всё возвратится в прах". Щодо економії місць. Проблема нагальна, може бути, в світовому масштабі, де кількість населення зростає. В країні, де кількість населення зменшується, місць досить усім.
  • Читательница
    Давайте почнем з такого: 1) гроби без плівки і мінімум обробки дерева. 2) одяг померлого тільки бавовна, вовна, мішковина тощо. 3) ніякого пластику на могилі. кому нема коли ходити, посадіть 5 корінчиків барвінку і 8 корінчиків півників. І через два роки вони заповнять простір так, що ні один бур'ян не вилізе. Те, що я пишу, не перечить традиції і сприйметься легше, але це крок до екології
  • З.А.Глядач
    Так-так,потрібно робити такі "поховання". І членів Кабміну ТАК ховати в першу чергу.
  • Валентина
    А место есть: сквер на старом кладбище напротив парка
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Сонце палитиме в неділю. На Вінниччині очікують до +34°C 20:26 У Гайсинському районі з річки Південний Буг дістали тіло 47-річного чоловіка 20:06 У Вінниці вручили житлові сертифікати 60 родинам військових і загиблих Героїв photo_camera 19:05 У Тростянецькій громаді за понад вісім мільйонів відремонтували дві ключові дороги державного значення Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 18:09 Ведмежата Подільського зоопарку тішать відвідувачів літніми водними іграми play_circle_filled 17:06 У Вінницькій області за пів року зафіксували 79 випадків сказу серед тварин 16:02 Як будували мазанки на Поділлі: від глини і соломи до саману й кізяка photo_camera 15:07 Рецидивіст з Одещини побив, зв’язав та вкрав майно у старенької – суд виніс вирок 14:14 У Вінниці почали змінювати головну вулицю. Що робитимуть найближчим часом? (Візуалізація) 13:06 На набережній Roshen відбувся благодійний концерт на підтримку бригади «Червона калина» play_circle_filled 11:43 Смертельні аварії на Вінниччині: у Барі загинула 75-річна велосипедистка, у Турбові — 24-річний мотоцикліст 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 10:43 У Вінницьких Хуторах сварка під чарку закінчилася ножовим пораненням 10:18 Над Україною летіли 322 дрони. Основний удар — по сусідній Хмельниччині 09:56 До Дня спортивного журналіста у Вінниці започаткували футбольні змагання пам’яті колег photo_camera 09:52 На Магістратській водій KIA збив мотоцикліста. Подробиці аварії play_circle_filled 09:12 Вінниця прощається з Героєм: пішов із життя легкоатлет і захисник Анатолій Зерук 08:16 Цей день, 5 липня: яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up