Не так давно на нашому сайті 20minut.ua писали про «крижаного» чоловіка з Вінниці Андрія Козака. 41-річний вінничанин обходиться без зимового одягу. До того ж, багато ходить пішки. У місті не користується транспортом.
У Жмеринці теж є такий чоловік. Щоправда, старший від вінничанина. Це 68-річний Анатолій Кондратюк, лікар Жмеринської станції екстреної допомоги. Про нього розповіла на сайті ЖмеринкаCity редактор Яна Сладковська.
У ці дні найтепліший одяг у пана Анатолія — спортивний костюм. На голові блайзер, взутий у берци. Каже, це його звична форма.
За словами медика, шуби не рятують від хвороб.
— Не скажу, що більше хворію, ніж ті, хто закутується у теплий одяг, — розповідає Анатолій Кондратюк. — Шуба не рятує від хвороб.
Він уточнює, що не належить до «моржів», які взимку купаються в ополонці. І каже, щоб взимку виходити на вулицю без теплого одягу, до цього треба готуватися.
У пана Анатолія все починалося з того, що восени не одягався тепліше, ніж влітку. Навіть коли повіяло холодним вітерцем, не поспішав змінювати одяг. Йому було комфортно в літньому вбранні. Але не одразу.
— Перші дні почувався, що трохи мерзну, — каже він. — Спробував пересилити холод. Через пару днів відчув, що організм звик до переходу на іншу температуру повітря. З настанням зими одягнув спортивний костюм. Під низом футболка.
Анатолій Кондратюк звертає увагу на важливу деталь. Той, хто спробує наслідувати його приклад, має подбати, аби не було різкого переходу від тепла до холоду. Готуватися треба ще з літа. Загартовувати себе процедурами обливання холодною водою, чи робити контрастний душ. Після такої підготовки можна починати звикати до холодної пори, не кутаючись у теплий одяг.
Ще одне захоплення в лікаря Кондратюка — велосипед. З дому до роботи відстань чотири кілометри. Переважно долає її на велосипеді. Навіть у ці дні, коли трохи підсипало снігу, все одно крутить педалі. У веломашини гарні шини, можна і по снігу їхати.
На думку лікаря, рух для старшої людини — найкращий засіб для профілактики будь-яких захворювань, а для молоді це гарний засіб зміцнити здоров’я. Дві подорожі на далекі відстані він зробив після своїх двох днів народження. Влаштував такі собі незвичні подарунки.
— Одного разу спробував здолати сто кілометрів, — розповідає пан Анатолій. — Проїхав 80. Трохи не дотягнув. Наступного разу підкорив «сотку».
Без двоколісного друга не уявляє свого життя. Людина до багато-чого звикає. Він звик до велосипеда. Не може не крутити педалі.
У будь-якій справі важливий перший крок. Найскладніше, як мовиться, вийти із зони комфорту, відірватися від дивана. Кондратюку це вдалося. Те само зробити може кожен. Потрібне бажання.
У молоді роки у пана Анатолія було інше захоплення. Теж пов’язане з рухом. Грав у футбол. Коли навчався у Вінниці, входив до складу команди «Авангард», у Жмеринці виступав за «Локомотив», «Сектор».
Кондратюк бажає усім здоров’я. Наголошує, що кожен з нас сам має подбати про нього. Лікарі лікують хвороби, а здоров’я здобувається самостійно.
Читайте також:
Було-стало. Вісім фото про те, як змінився центр Вінниці за десятки років
Вінницькі студенти 100 років тому. Чому вчилися та як відпочивали?
Водоканал повідомив про відключення. Кому варто запастися водою?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Хто хоче збільшити свій дохід в 5 раз більше заходь у групу 👇👇👇
https://t.me/joinchat/G9Wk4AcvFWYNTFOa