Хочуть підняти тарифи на світло. Як зміняться платіжки у вінничан?

- Озвучили два варіанти підвищення тарифу на електроенергію.
- На думку посадовців, здорожчання потрібно, щоб енергетики мали ресурси для відновлення інфраструктури, пошкодженої російськими обстрілами. Оскільки термінові ремонти, які робили взимку, були тільки «латками».
- На скільки зміняться наші платіжки, якщо підвищать тарифи?
Питання про перегляд тарифів на електроенергію для населення наразі є відкритим. Про це повідомили на сайті Нацкомісії з держрегулювання комунальних послуг
За словами очільника НКРЕКП Костянтина Ущаповського можливе збільшення тарифів для населення повʼязане із великою вартістю відновлення енергетичної інфраструктури.
— Після ворожих обстрілів енергетичних об’єктів для відновлення живлення споживачів використовувались тимчасові схеми подачі електроенергії. Для забезпечення проходження нового опалювального сезону такі схеми є неможливими, — пояснив він.
Тому урядовцями розглядається кілька варіантів перегляду тарифу.
— Серед них є такі: 2,40 гривень та 2,80 гривень за 1 кВт·год. Головним тут є завдання забезпечити захист вразливих категорій споживачів, розробивши відповідні програми цільового соціального захисту, — зауважив голова Нацкомісії Костянтин Ущаповський.
На скільки зросте платіжка
Порахували, наскільки виростуть наші платіжки, якщо підвищать тарифи на світло. Отже, з 1 жовтня 2021 року і по теперішній час для індивідуальних побутових споживачів діють такі розцінки: 1,44 гривні за кіловат, якщо споживання на місяць до 250 кВт-год; 1,68 гривні за кіловат, якщо споживання понад 250 кВт-год. на місяць.
Для прикладу, візьмемо обсяг 100 кіловатів на місяць. Зараз, споживачі, які використовують 100 кіловатів на місяць платять 144 гривні (1,44 грн за кВт-год). Якщо уряд схвалить тариф 2,4 гривні за кіловат, то платіжка у таких споживачів зросте на 96 гривень. Якщо ж 2,8 гривні — то й платіжка зросте майже удвічі від нинішніх показників: на 136 гривень.
Для другого прикладу візьмемо 251 кіловат. Для такого обсягу вже застосовується тариф 1,68 гривні. Платіжка за світло складе 421 гривню (прим. — копійки заокруглили). Якщо тариф піднімуть до 2,4 гривні — споживачеві доведеться заплатити на 181 гривню більше. Збільшення тарифу до 2,8 гривні призведе до зростання суми у квитанції аж на 281 гривню, в порівнянні з чинним тарифом.
Чи схвалять в уряді менший тариф для тих, хто використовує світла небагато — питання наразі є відкритим.
Чи треба підвищувати тарифи на світло?
Буде перегляд тарифів на холодну воду
Друге питання, на яке поки немає відповіді — коли станеться підвищення тарифів на холодну воду. Обіцяного здорожчання з 1 квітня не сталося.
Інтернетом ширилася інформація, що для споживачів «Вінницяоблводоканал» новий тариф складатиме 34 гривні 40 копійок за кубометр. Проте цього не підтвердили в обласному «Водоканалі».
Раніше, речниця підприємства Оксана Поліщук пояснювала журналісту, що підвищення тарифу для вінничан з 1 квітня не буде, оскільки НКРЕКП не прийняла такого рішення. Відтак, залишається чинною ціна 25 гривень 62 копійки за кубометр водопостачання і водовідведення. Проте, такою вона буде, ймовірно, вже недовго.
20 квітня члени НКРЕКП зустрічалася з представниками українських Водоканалів.
Там наголосили, що востаннє, для більшості водопостачальників, тарифи переглядалися ще у 2021 році.
Відтоді змінилися ледь не всі складові тарифу — мінімальна зарплата, паливо-мастильні матеріали, вартість електроенергії тощо — тому учасники зустрічі дійшли згоди, що тариф на холодну воду треба міняти.
Коли та на скільки виростуть тарифи на холодну воду? Невідомо. В Нацкомісії наголосили, що перерахунок тарифів — складний процес, який має врахувати інтереси як постачальників, так і споживачів.
Хіба під час війни можна підвищувати тарифи?
З запровадженням воєнного стану в Україні народні депутати ухвалили рішення про мораторій на підвищення комунальних тарифів для населення.
Але не всіх: за законом №2479-ІХ заборону на підвищення встановили на опалення, гарячу воду та розподіл газу.
Тобто, наприклад, холодна вода, електроенергія та газ (крім плати за доставку) у цей перелік не входить. Тому, за потреби, їх вартість можна переглядати у бік збільшення.
Читайте також:
У Вінниці хочуть запустити нову програму компенсацій для бізнесу
Де дешевше орендувати електросамокат у Вінниці та скільки коштує купити свій?
Додаткові заняття — недешеве задоволення? Скільки коштують послуги репетиторів у Вінниці
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Elena AleksandrovnaПрикольно, отримуєш заробітню плату і віддаєш її на комунальні... Чудове життя...
-
Александр СавчукЩось мало хочуть підняти 5 гривень нормас кінець епохі бідності команда ЗЕ
-
Liliya LiliyaА як же "закон",а як же "військовий час"?
-
Валентина РосляковаТож нам Зеленський клявся що тарифи піднімати не будут. То як жити?