Енергетична симфонія: скільки електрики витрачає людина за один ранок

Енергетична симфонія: скільки електрики витрачає людина за один ранок
  • Енергетики змоделювали ситуацію з життя однієї людини та показали скільки електроприладів вона витрачає щоранку після пробудження. 
  • Також порахували кількість ватт, яку використовують побутові прилади.

Скільки електрики витрачає людина

Днями в Укренерго змоделювали ситуацію одного ранку з життя людини. В компанії підрахували скільки енергії використовують певні прилади на прикладі однієї домівки, таким чином пояснюючи чому настільки важливо заощаджувати електрику. Свою розповідь назвали енергосимфонією «Кінець світла». 

— Робочий тиждень  завжди напружений час для енергетиків. Зараз енергосистема потребує від нас з вами особливо дбайливого ставлення. Ця розповідь про те, як кожен наш натиск вимикача впливає на баланс в енергосистемі. Виконують електроприлади домогосподарства під акомпанемент енергосистеми, — зазначають в Укренерго. 

Частина перша. Сонатне алегро

5:00. Ледь чутна місячна соната, що супроводжується невидимим але енергійним та впевненим в своїй непримітності енергоспоживанням. На сцені видно мерехтіння різних індикаторів – це безшумно, але постійно споживають електроенергію домашній інтернет-роутер (15 Вт) та інші електроприлади в режимі очікування (5 Вт). Час від часу, темп задає ритмічна п’ятихвилинна барабанна партія холодильника (170 Вт), і кількасекундний гучний бас водонагрівача (2000 Вт).

Відео дня

5:30. До оркестру невидимих електроприладів приєднується регулятор теплої підлоги, що по таймеру включає підігрів кахлю в санвузлах (+400 Вт) – треба встигнути нагріти підлогу поки встане господар.

Частина друга. Спокійна

6:00. Будильник на мобільному. Господар декілька секунд мляво і безуспішно намагається намацати його в темряві, вмикає приліжкове «лампове» бра (+40 Вт), знаходить мобільний, що чомусь звалився з тумбочки на підлогу, вимикає і знову відкидається на подушку.

6:05. Будильник повторно закликає до продовження, хазяїн мляво спускає ноги з ліжка, вмикає пультом телевізор (+100 Вт), вимикає будильник на мобільному, піднімається, вмикає світло в кімнаті (+75 Вт), прикольну галогенову підсвіточку в довгому коридорі (+200 Вт), і шкандибає на кухню.

Частина третя. Скерцо

6:07. Світло на кухні (+75 Вт), набрати по вінця і вмикнути електрочайник (+1800 Вт), втопити два тости в тостер (+700 Вт), відкрити холодильник, два яйця в кухлик, вода і на електроплиту (+1000 Вт), витяжка (+250 Вт). Ритуальний танець господаря на кухні закінчено – все готово для яскравої розв’язки.

Частина четверта. Динамічний фінал

6:10. Поки електроприлади продовжують на кухні скажений танець, хазяїн іде в санвузол, вмикає світло (+60 Вт), витяжку (+15 Вт), гарячий душ, і енергійно співаючи хвацьку пісню, намагається під ним остаточно прокинутись.

6:11. На кухні підступно вмикається незакритий холодильник (+170 Вт). Холодна вода поступово витісняє нагріту за ніч гарячу воду, і водонагрівач гучним басом (+2000 Вт) сповіщає про наближення фіналу.

Скаженіючий багатоголосий оркестр електроприладів одного домогосподарства, помножується на мільйони інших.

Фінальний акорд виконують диспетчери обленерго, що під диригентством диспетчерів оператора системи передачі грають на графіках обмежень. В окремих домогосподарствах наступає кінець світла.

Мораль

Веселі, брате, часи настали… Особливо в періоди 6:00 – 10:00 і 18:00 – 23:00… А нам з тобою своє робити…

Щоб диспетчери не застосовували графіки відключень кожен має ретельно переглянути учасників свого персонального оркестру електроприладів: когось відправити у тимчасову відпустку до кращих часів, а когось - проводити на пенсію, замінивши більш економним аналогом.

І головне — треба самому стати енергоощадливим композитором і вправним диригентом, що знає потреби кожного члена його оркестру і може написати для нього свою партію, що не перетинається з іншими. Інакше замість графіків відключень нас чекають графіки включень. Хто ж тоді, як не ми, брати?

Енергетики поки не застосовують графіки стабілізаційних відключень на території Хмельниччини. Однак, закликають й надалі економно користуватися електрикою.

Внаслідок російських обстрілів постраждала енергосистема України. Так, у жовтні окупанти атакували енергооб’єкти аж 103 рази. Про це свідчить інфографіка компанії Yasno:

Аби відновити енергосистему та налагодити подачу світла в людські домівки енергетики запровадили графіки стабілізаційних та аварійних відключень. Починаючи від 10 жовтня українців просять економити електрику та використовувати якомога менше побутових приладів у ранковий та вечірній час. 

У вівторок, 25 жовтня, у деяких мікрорайонах Вінниці та деяких населених пунктах Вінницької області зникло світло. Соціальними мережами почали навіть ширитися повідомлення про віялові відключення. Про це деяким користувачам мережі нібито повідомили на гарячій лінії «Цілодобової варти».

У «Цілодобовій варті» нашому журналісту підтвердили отримання ними інформації від диспетчера міських електричних мереж, однак самі відключення назвали аварійними, а не віяловими.

У «Вінницяобленерго» нам також повідомили, що вони в екстреному порядку розробляють на своєму сайті спеціальний розділ, що у ньому вінничани зможуть наперед дізнаватися про відключення. Розділ називається «Перелік аварійних відключень» (ТУТ). 

Глави Офісу президента Кирило Тимошенко, нагадаємо, заявив 18 жовтня, що українцям радять готуватися до відключень світла та води.

Також зазначимо, що у Вінницькій області триває режим тотальної економії електроенергії. Економія потрібна, щоб могли працювати лікарні та інші соціальні заклади.

А як ви економите електроенергію?

 

Читайте також:

Чи будуть на Вінниччині вводитись віялові відключення світла?

Вінничан закликають зарядити телефони: що робити, якщо зникне сигнал мобільного оператора

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up