Екологи та аграрії проти розміщення заводу "Монсанто" у Вінниці

Екологи та аграрії проти розміщення заводу "Монсанто" у Вінниці
Перед повторним аукціоном з продажу 80 гектарів землі у мікрорайонів Східний, вінницькі науковці зібрались на круглий стіл, де висловили своє занепокоєння тим, що цю ділянку може купити компанія "Монсанто".

- Вона "засвітилась" ще у в'єтнамській війні, тоді через застосування спеціальних речовин, були знищені гектари лісу, щоб повстанці не могли ховатися, - каже професор, завкафедри ботаніки, генетики та фізіології рослин Вінницького аграрного університету Василь Мамалига. - Але це ще не все після цього там спостерігалась надзвичайно велика "мутабільність" населення. Проблема в тому. Що невідомо, що саме там планується робити.

- Але обласна влада уже заявила, що підтримує цей проект, - каже директор Інституту екології та екологічної кібернетики Вінницького національного технічного університету Василь Петрук. - Якби тут побудували якусь збірну лінію автозаводу, я б теж був за, при чому щиро. Але в даному випадку, як еколог, я категорично проти будівництва такого заводу. Фірма “Монсанто” має не просто мільярди, а трильйони доларів і вони можуть купити будь-кого, і зробити все що завгодно. Більше того, недавно Конгрес США прийняв Закон Про захист фірми “Монсанто”. Це означає, що після того як його підпише Президент, повністю відкриються шляхи для поширення цієї продукції у світі. Говорити можна багато, але потрібно розуміти, що всі модифіковані організми в кінцевому підсумку мають і алергенну, і канцерогену, і патогенну, і навіть токсичну дію. Наприклад, для порівняння, Швеція повністю заборонила виробництво і використання ГМО. Кількість населення, які страждають від алергій тут складає 7% від загальної чисельності, а в Штатах, де ГМО повністю дозволене, цей показник складає 70%.

Науковці зазначають, що незважаючи на те, що офіційно в Україну ГМО продукція не завозиться, якби зробити відповідні дослідження, то виявилося б, що б реально більшість (50-60%) товарів, які ми купуємо в крамницях містять ГМО.

- Проблема в тому, що у Вінниці не має лабораторії, яка б могла б робити відповідні аналізи. Їх роблять тільки в Києві, але це дуже дороге задоволення: від 600 гривень – коштує аналіз щоб просто визначити наявність ГМО, і від двох тисяч, щоб визначити його кількість у продукції, - каже Василь Мамалига.

За словами заступника головного лікаря Вінницької районної лікарні Валерія Щербаня, в свій час проводились дослідження на білих мишах: їх годували ГМО, в результаті з’ясовано, що уже в третьому поколінні вони ставали безплідними. 

Нагадаємо, повторний аукціон з продажу 80 га землі заплановані на 19 квітня. Стартова ціна залишається незмінною - 81,592 млн грн. без ПДВ.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (17)
  • Anonymous
    Лазарев о ГМО - диагностика: https://www.youtube.com/watch?v=Z1O8P66fgqU
  • Anonymous
    http://www.contrtv.ru/common/1096/ Примерно 15 лет назад уговорами, подкупом властей, давлением через банки (почти все фермеры контролируются банками, выдающими им кредиты), всеми мыслимыми и немыслимыми способами фермеров заставили культивировать генетически измененные растения, в том числе пшеницу. Особенностью этих растений является то, что на следующий год их семена не прорастают. И фермерам приходится вновь обращаться к производителям генетически модифицированных организмов за новыми семенами. Но главное не в этом - фермеров обязывают сеять только генетически измененные семена, причем механизмов сделать этого - масса. Второе - практически полностью уничтожен семенной фонд Канады, т.е. запасы «обычного», не генетически модифицированного зерна, которые держали фермеры для следующих урожаев. Специально нанятые люди следят, чтобы фермер ни в коем случае не сеял зерно для будущих урожаев. Он должен закупать только у монополистов. В случае отказа у него начинаются очень серьезные проблемы - «подставки» со сбытом продукции, отказ продавать средства химической защиты растений, которые находятся в руках тех же корпораций, проблемы с сельхозтехникой и кредитами и так далее. Это давление исключительно сильно и переламывает даже самых упрямых
  • Anonymous
    Фильм Корпорация "Еда" смотрите с 1:06:05 "От семени до супермаркета" http://www.youtube.com/watch?v=B377W1xxhJs#t=1h06m05s Вот в чём реальная опасность ГМО
  • Anonymous
    блин, что за бред, автор **. п.с. тест на гмо делают на Ватутина 23
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Укрзалізниця переходить на літній графік: що зміниться для пасажирів 20:05 Руйнували дороги тоннами агропродукції: на Вінниччині заблокували три фури DAF 19:20 «Нехай буде літера «П»: як іноземців вразив текст, де всі слова з однакової букви 19:06 Двоє маленьких хлопчиків отримали травми через вибух у Вінниці play_circle_filled Від читача 14:10 Краплина крові — шанс на життя: волонтери «Української команди» Вінниччини долучилися до донорства 19:04 Одна сітка на 137 тисяч гривень. На Ладижинському водосховищі піймали браконьєра 18:44 Троє бійців із Вінниччини повернулися з неволі в межах чергового обміну 18:28 Журналістські стандарти на висоті: «20 хвилин» залишається в Мапі рекомендованих медіа 18:15 Літо без паніки: з якими хворобами та травмами стикаються діти у Вінниці під час канікул 18:08 Чеський інструмент минулого століття: на митниці вилучили унікальний кларнет photo_camera 17:32 Зміна керівника БЕБ на Вінниччині: хто може очолити структуру та що відомо про нинішнього очільника 17:01 Ігрова кімната з генератором та ляльковим театром: у Козятині ветеранка відкрила бізнес photo_camera 16:41 Гурт ТІК вривається у літо з «Попкоролевою»! Нова пісня — справжній ТОП play_circle_filled photo_camera 16:17 Перший випадок лептоспірозу на Вінниччині: у Івашківцях госпіталізували хворого photo_camera 15:43 Кожен п’ятий підліток уже парить. Як на Вінниччині працює тіньовий ринок вейпів і чому лікарі б’ють на сполох 15:13 Обіцяв фіктивне бронювання за 8 000 тисяч доларів: у центрі Вінниці затримали шахрая photo_camera 14:31 Незрячий вінницький бард на концерті презентував нову пісню «От падав літній дощ» 14:07 У Вінниці під ранок горіла серверна ліцею, а на вулиці спалахнув легковик photo_camera 13:29 Через аномальні 39 градусів на Вінниччині прогнозують проблеми зі світлом та транспортом 13:13 Наступ на тринадцяти напрямках: українські військові відбили 257 атак photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up