Віті Рижук 23 роки. Вона має власний інтернет-магазинчик, який спеціалізується на продажі декоративної італійської косметики та професійної косметики для волосся. Дівчина уже неодноразово за останній час могла стати жертвою аферистів. Врятувала її від цього пильність.
Про схожий вид шахрайства ви уже неодноразово могли чути, але технології не стоять на місці.
— Якщо ви займаєтеся продажем якогось товару і вам приходить оплата на карту — ніколи не спішіть відправляти товар. Перевіряйте оплату на карті, навіть якщо вам скинули скрін, — каже Віта. — Ви не уявляєте, як просто люди обманюють і скидають фальшиві скріни. Я навчилася їх відрізнятися.
Далі дівчина розповідає, що вже тричі її намагалися ошукати. Спочатку це були дві дівчини, які писали з фейкових сторінок без фото. Діалог швидко закінчувався одразу, як Віта попросила перевірити оплату.
Третій раз усе було по іншому. Замовлення зробила з особистої сторінки вінничанка, яка має понад шість тисяч підписників. На сторінці були фото з дітьми та це трохи притупило пильність Віти.
Зазначимо, що замовлення робила популярна у Вінниці лешмейкер, суддя на чемпіонатах з нарощення вій. Її сторінка вселяє довіру та дивлячись на неї було враження — замовниця успішна людина.
— Зробила замовлення дівчина. Вона скинула скрін. Дивлюся скрін підмазаний, шрифт різниться. Оплати немає, пишу їй — ваша оплата не пришла. Вона відмінила відправку скріну та своїх даних на відправку на Нову Пошту. І більш мені нічого не писала, — продовжує Віта. — Я теж її нічого більш не писала. Не хотіла підіймати скандал за таку маленьку суму. Але я подумала, що якщо вона пише мені — може писати й іншим. Будьте обережні, дивіться та перевіряйте. Чому ми маємо, щось комусь дарувати за їх хитрість.
Також Віта поділилася, що наразі зробити скрін чеку оплати можна не лише у фотошопі. У «Телеграмі» є спеціальні боти, які цим займаються. Так званий бот, який генерує підроблені скріншоти онлайн-переказів. Посилання на цього бота давати не будемо.
Тому відрізнити фальшивий чек не завжди просто. Краще перевірити чи було зарахування на карту.
Здавалося б, нічого особливого, звичайна онлайн оплата. А можна попастися і віддати свій товар даром.
Ми розуміємо, що ви дуже пильні. Але не забувайте, що у вас є мами, тата, бабусі й дідусі, яких обвести навколо пальця в такий спосіб набагато легше.
Та і ви самі не зарікайтеся. Все може бути. Чи ви будете втомлені, розслаблені. Чи можуть бути проблеми з гаджетами та інтернетом, і перевірити оплату не буде змоги.
Будьте пильні та обов'язково чекайте, коли переказ прийде на вашу карту.
Поділіться цієї інформацією, щоб ніхто з ваших знайомих і рідних не попалися на цю схему.
Раніше, нагадаємо, ми розповіли усе про телефонних шахраїв та про можливості перевірки номера, з якого вам подзвонили.
Почнемо з того, які телефонні шахрайства існують. Є п'ять найбільш поширених схем, за якими працюють аферисти. Усі вони полягають у тому, аби застати жертву зненацька, приголомшити якоюсь новиною, потім натиснути емоційно і змусити надати необхідну інформацію.
Ці схеми не нові, й ми про них раніше розповідали. За ними аферисти працюють вже роками, інколи модифікують легенду під щось актуальне. Тим не менше нагадати про їх прийоми варто. Детальніше у матеріалі: П'ять схем телефонних шахраїв та як перевірити номер, з якого вам дзвонять.
Також спеціалісти ESET розповіли про п'ять правил, які допоможуть зробити безпечно покупки у мережі. Ознайомтеся з ними та з радістю робіть онлайн замовлення. Правила безпечного шопінгу доступні за посиланням.
Читайте також:
«Ідеш в один бік і не знаєш, що тебе чекає». Історія заробітчанки з Польщі
«Гинуть лебеді на кризі у Турбові». На водосховищі оселилася родина пернатих
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Потрібно просити не "скріншот" переказу, а номер квитанції і перевіряти її тут https://check.gov.ua/
Користуйтесь і не будьте ошуканими