Спочатку з нами зв’язався чоловік Дмитро. Він проїжджав повз водойму та став свідком цієї картини. Каже, що допомогти не зміг — занадто тонкий лід.
— На кризі сидить чотири лебеді. Два великих і два малих. Це турбівське водосховище, центр, — розповів чоловік.
Згодом до нас звернулося з цим питанням ще кілька людей. Ми зателефонували у пресслужбу рятувальників та уточнили, чи були до них виклики з даного приводу.
— Так, було два виклики. Бійці ДСНС виїжджали на місце події, але не змогли допомогти, тварини піднялися в повітря, — сказали нам у пресслужбі.
Стало зрозуміло, що птахи не примерзли до криги, вони вільно пересуваються. Не покидають водойму неспроста — мають там потомство.
Також ця ситуація схвилювала і дописувачів у мережі фейсбук. «Гинуть лебеді! Ополонка замерзла! Вони сидять на льоду! Як їх спасти?», — написала Лариса Гнатюк.
Під дописом жінки багато коментарів від місцевих, які також бачили птахів на кризі. Люди додають, що лебеді постійно повертаються. Їх підгодовують зерном, а ситуацію на контролі тримають місцеві ветеринари.
З деяких дописів стає зрозуміло, що уже не один день лебеді на кризі. З 15 січня люди пишуть про птахів.
Минулої доби у коментарях під такими дописами з'явилося повідомлення:
Лебеді уже давно почали зимувати в наших широтах. Щозими у соцмережах знімають ґвалт — лебеді примерзли чи гинуть. Насправді у більшості випадків це все не так.
Тварини витримують низькі температури, а на кризі часто просто дрімають.
Так званий порятунок від ДСНС теж не виправданий. Майже в усіх випадках птахи тікають чи злітають. А рятувальники даремно ризикують своїм життям. Ризикують, не лише перебуваючи на тонкій кризі. Лебеді одним ударом можуть травмувати людину: зломати руки чи навіть убити. Адже птахи не здогадуються про вашу благородну мету.
Зимівля лебедів у наших широтах — це нормальне явище. Від голоду вони не помруть, тим більше постійно перелітають з місця на місце.
Що ж робити у такій ситуація та як допомогти? Ми звернулися за коментарем до ветеринара з Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.
— Всі ситуації різні. Кожну потрібно розглядати індивідуально. У Турбові дорослі птахи, яким нічого не загрожує, — зазначили нам у коментарі.
Відзначають, що варто хвилюватися за тих птахів, які молоді та травмовані. У такому випадку обов'язково потрібно втручатися людині.
Лебедів можна підгодовувати зерном, це може бути і овес, і кукурудза. Але знову ж таки — не перегодовувати. Одній особині на три доби вистачає кілограму зерна.
Читайте також:
«Віщують прихід весни» До озера на Тяжилові повернулися лебеді
Рятуючи птахів, люди півтори години провели у крижаній воді
У Барському районі рятувальники витягли лебедів із замерлого ставка
У озері Липовецького району знову замерзли лебеді
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер