- Мені дуже їх жалко, - каже місцева жителька Ірина Дем'янюк. - В тому році теж були у нас лебеді, але, де вони поділися, не знаємо. Цього року ми нарахували чотирнадцять птахів, але рятувальники кажуть, що було дванадцять. Може, яка лисиця вже ними поласувала... Ми вже думали, щоб самі люди з села допомогли якось, зламали цей лід, щоб їх виловити, на хати позабирати. Дуже жалко і молодесенькі. Але ви приїхали, то вже дасте їм раду, - втішилась пані Ірина до рятувальників. - Вся надія на вас. Того року було шість штучок, а цього року їх багато, видно, подобається їм у нас.
Щоб знайти "ідивідуаліста" довелось застосувати спеціальну техніку
Мнсники кажуть, що порятунок лебедів не є їх прямим обов'язком. "Є ж якісь товариства природоохоронців..." Тут ще пам'ятають, як літом знімали з дерева рудого розбишаку-кота - "і де гарантія, що він знову туди не поліз би?". Але коли люди звертаються за допомогою, не маємо права відмовити, говорять у центрі пропаганди МНС.
- Треба було до лебедів спершу добратися, - каже начальник групи рятувальних робіт АРЗ СП ГУ МНС України у Вінницькій області Руслан Антонюк. - Пробили по льоду їм дорогу, то вони піднялися і полетіли.
Полетіла вся зграя, крім одного сіренького лебедя, за яким рятувальникам довелося немало побігати. Коли його товариші піднялися в небо, він почимчикував собі по льоду. Загалом операція по порятунку "індивідуаліста" та його товаришів зайняла три години.
- Там лебідь такий цікавий - до себе не підпускає. Пробиваєш до нього доріжку і коли до птаха залишається метри три він собі взяв і пішов гуляти по льоду! - каже інспектор Центру пропаганди ГУ МНС у Вінницькій області Валерій Шпак. - Відходять - він назад повертається. Об'їздили озеро на автомобілі, висвічували ліхтарями, де він там сховався... У понеділок була така ж сама ситуація. Одна надія, що коли ставок замерзне і лід буде твердий, до нього можна буде підійти.
У Валерія Івановича є своя версія "НП з лебедями". Вони втомилися і приземлилися відпочити, але замість води їх чекав лід. А якщо вдасться піймати самостійне сіре лебедя, то мнсники обіцяють його передусім зігріти. "А потім вже визначимось, як з ним бути".
Фото надані МНС і Артемом Щетиніним
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер