Окружний адміністративний суд виніс рішення по справі «Пільговики проти е-квитка». Останнє засідання відбулося 23 липня.
«В ході розглянутої справи, з’ясувавши всі обставини та безпосередньо перевіривши їх доказами, суд перейшов до судових дебатів. Для ухвалення рішення у справі колегія суддів видалилася до нарадчої кімнати. Судовий розгляд першої інстанції закінчено ухваленням рішенням суду, яким в задоволенні адміністративного позову відмовлено», — про що йдеться в повідомленні прес-служби суду.
Судовий розгляд цієї справи тривав з листопада минулого року. Протягом січня - березня 2020 року були проведені декілька підготовчих засідань, на яких кількість учасників зросла з семи до 108. Їх залучили в якості третіх осіб на боці позивача. Більшість з них були вірянами Української православної церкви, які прямо говорили, що «не хочуть картки, бо в них — число Диявола».
Одна з позивачок Олена Кучерук пояснювала, що стала судитися з мерією через примусове введення автоматизованої плати за проїзд та обмеження проїзду пільговиків.
— Є тільки примус: або в тебе є електронний квиток і ти їдеш, або в тебе немає е-квитка і ти не їдеш. Кому належить ця система? З якою метою ведеться облік оплати проїзду? Чому мене, як пільговика, що має безоплатний проїзд, гарантований державою, мають обліковувати? Чому я повинна отримувати персональну картку, якщо я цього не хочу? Відповіді на ці питання я так і не отримала, — говорила Кучерук.
Серед вимог позову було визнати протиправними та заборонити вчиняти такі дії Вінницькій міській раді: щодо вимоги обов'язкової реєстрації в АСОП (автоматизована система оплати проїзду - авт.), щодо скасування права на пільговий проїзд не жителям Вінниці; щодо обмеження кількості поїздок людям пільгових категорій; щодо пропозиції викупати у «Вінницякартсервіс» персональні смарт-картки головами ОТГ; щодо примусу пільговиків купувати квитки, а потім їх відшкодовувати; щодо введення тільки безготівкового розрахунку; щодо підняття плати за готівковий розрахунок.
Звинувачення в обмеженнях проїзду для пільговиків тоді у «Вінницякартсервісі» спростовували.
— Позивачі стверджують, що ми їх обмежуємо — але на сьогодні обмеження на проїзд немає. Якщо не хочуть залишати свої персональні дані — ми й не вимагаємо, використовуйте інші варіанти оплати проїзду — продовжуйте їздити у транспорті за посвідченнями, — говорила директорка КП «Вінницякартсервіс» Катерина Бабіна.
Напередодні 1 травня, коли в транспорті ввели тільки безготівкову оплату проїзду, пільговики намагалися зупинити і це рішення: 24 квітня подали до суду клопотання про забезпечення позову. Але суд відхилив їхнє прохання, аргументувавши тим, що в ході судового розгляду можна буде повернути готівкову форму оплати в міському транспорті.
Однак, як ми бачимо, рішення першої інстанції виявилося не на боці пільговиків. Вочевидь активні пенсіонери та пільговики продовжать боротьбу і подадуть апеляцію на рішення Окружного адмінсуду.
Читайте також:
«Залиште все як є» Пільговики хочуть скасувати е-квиток у суді
Пільговики проти е-квитка. З мерією судяться вже понад 100 вінничан
«Зняло гроші за трамвай о третій ночі». Вінничани скаржаться на роботу валідаторів
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Фінансова звітність вражає....
https://www.vmr.gov.ua/MunicipalEnreprise/ContentLibrary/def75ea4-c1d0-4984-ac20-94f7f580507a/15/merged%20(pdf.io).pdf
Вінницякартсервіс з кожним роком "проїдає" з бюджету все більше коштів.
Керівник, отримує купу грошей, система як "глючила"так і "глюче", софт доопрацьовують фірми на підряді, сервера в оренді, фінансовий зиск нульовий.
Таке можливе лише в Україні та м Віннниця де керівники комунальних підприємств проїдають значну частину бюджету.
Змі, як плескали у долоні так і плескають, писати про збитки, та навіщо....