Доглядаєте людину похилого віку? За це можна отримати до 9000 грн за місяць

- Люди, які доглядають за важкохворими, людьми похилого віку та людьми з інвалідністю можуть отримати компенсації від держави — до 9 тисяч 99 гривень на місяць.
- Які вимоги до претендентів на виплату? Які є обмеження? Та які треба подати документи?
Люди, що хочуть на професійній основі здійснювати догляд за людьми похилого віку, дітьми та дорослими з інвалідністю; невиліковно хворими можуть отримати гроші від держави. Про це йдеться в урядовій постанові №1040 від 6 жовтня 2021 року. Нюанси розповіли у департаменті соцполітики міськради.
Скільки заплатять
Розмір виплати складає 70% від мінімальної зарплати в погодинному розмірі та може виплачуватися не більше ніж за 360 годин на місяць. Тобто, це 9 тисяч 99 гривень 72 копійки (36,11 * 70% * 360). При цьому кількість людей, яким надається догляд протягом цих 360 годин, не обмежується.
Кошти можуть отримати люди, які доглядають за:
- громадянами похилого віку;
- особами з інвалідністю;
- невиліковно хворими, а також хворими, що потребують тривалого лікування;
- дітьми з інвалідністю;
- дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на важкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги тощо.
Які вимоги і документи
Люди, які бажають здійснювати догляд на професійній основі, НЕ ПОВИННІ:
- бути ФОП;
- працювати;
- перебувати на обліку в центрі зайнятості.
Для включення до переліку осіб, які надають соцпослуги з догляду, необхідно звернутися за місцем проживання до органу соцзахисту із заявою в довільній формі про включення до списків таких осіб.
Разом із заявою необхідно подати:
- копію паспорта,
- ідентифікаційний код (РНОКПП),
- документ, що підтверджує місце проживання,
- довідку про проходження навчання та/або складення іспиту.
Якщо ви маєте медичну освіту, до заяви необхідно додати копію відповідного документа. Необхідний рівень медичної освіти чи інші вимоги до неї постановою Кабміну не визначені.
Якщо ви не маєте медичної освіти, для отримання грошей за догляд необхідно пройти професійне навчання основам догляду відповідно до постанови уряду №430 від 1 червня 2020 року.
У департаменті соцполітики кажуть, що перелік організацій, які будуть здійснювати навчання, наразі лише знаходиться на етапі формування.
«Тому, якщо ви знаєте організації в своєму районі, які могли б таке навчання проводити — запропонуйте їм звернутися до структурних підрозділів соцзахисту для реєстрації. Типова програма навчання вже сформована (наказ від 15.03.2021р. №131)», — йдеться в оголошенні.
Читайте також:
«Заручники бродячого життя». Кому у Вінниці потрібні безпритульні
Зміни в субсидіях-2021. Хто з вінничан залишиться без виплат?
Доставка газу може здорожчати у 2022 році. Скільки заплатять вінничани?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Це все дуже важко а державі до лампочки!!!