На честь Героїв: у Вінниці перейменували вулиці Блока, Тімірязєва та Некрасова

На честь Героїв: у Вінниці перейменували вулиці Блока, Тімірязєва та Некрасова
 • Сьогодні, 27 травня, у Вінниці розпочалась сесія міської ради. Депутати проголосували за перейменування ряда вулиць.

Три вулиці Вінниці перейменовані у пам’ять про захисників України цієї війни:

 • Вулицю Блока — на вулицю Героїв поліції,
 • Вулицю Тімірязєва — на вулицю Захисників Неба,
 • Вулицю Некрасова — на вулицю Героїв Нацгвардії.

«За» проголосували 46 депутатів.

— Дякую колегам-депутатам, що підтримали мою пропозицію. Це пам’ять про вінничан — про Героїв України. Заради майбутнього нових поколінь, — пише Сергій Борзов.

Як повідомляє вінницька міська рада, громада розпочала велику роботу щодо перейменування топонімів, пов’язаних з радянською епохою або російськими діячами. Важливо, щоб саме наші герої, наші видатні постаті були увіковічені у цих назвах. Рада з питань історії, культурної спадщини готувала відповідні пропозиції, залучивши також до обговорення мешканців. Разом з тим, усіх вінничан потрясла трагедія, яка сталась 22 травня, коли внаслідок ракетного обстрілу загинули дев’ятеро офіцерів вінницького КОРДу.

У вівторок, 24 травня, ГУ Нацполіції у Вінницькій області звернулась з пропозицією на честь працівників поліції, які віддали своє життя за Україну, дати нову назву вулиці Блока. Саме там дислокується один з підрозділів. І того ж дня це питання було обговорено на позачерговій нараді з заступниками міського голови та представниками Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки, враховуючи ті напрацювання, які вже мали фахівці. Під час наради вирішили надати рекомендації департаменту архітектури та містобудування винести на найближчу сесію рішення про перейменування вулиць.

Вулиця Героїв поліції

Тож, рішенням сесії вулиця Блока перейменована на вул. Героїв поліції. Національна поліція України утворена внаслідок реформи МВС у 2015 році і замінила неефективну міліцію. Відтоді серед українців зріс рівень довіри до реформованих правоохоронних органів. Поліцейські України гідно виконують свій обов’язок із забезпечення охорони прав і свобод людини, охорони правопорядку в умовах наближених до екстремальних та безпосередніх військових діях.

Особовий склад поліції Вінниці та Вінниччини несли службу в зоні проведення АТО/ООС упродовж 2014-2022 років. З початком повномасштабного російського вторгнення продовжують нести службу, зазнаючи, на жаль, втрат. Так, 22 травня 2022 року під час виконання бойового завдання на Запоріжжі загинули дев’ятеро вінницьких поліцейських елітного підрозділу особливого призначення «КОРД». Усі, хто загинув, — героїчно виконали свій обов’язок «служити і захищати».

Вулиця Захисників неба

Вулицю Тімірязєва перейменували у Захисників Неба. В умовах російсько-української війни з 2014 р. українські воїни-захисники самовіддано здійснюють прикриття військ та населення від ворожих ударів з повітря. Цю місію виконують Повітряні Сили Збройних сил України (ПС ЗС України), які складаються з військової авіації, зенітних ракетних військ, радіотехнічних військ та інших підрозділів. ПС ЗС України були пріоритетними цілями росії після 24 лютого 2022 року і першими вступили в бій із агресором.

Завдяки мужності, стійкості, героїзму і ціною власного життя Захисники Українського Неба не дозволили ворогові домінувати у повітрі й сьогодні продовжують відбивати ворожі авіаційні та ракетні обстріли українських міст. Водночас вони проводять відчайдушні і зухвалі атаки на ворожі об’єкти, завдаючи дошкульних втрат противнику. У роки Першої світової війни, а також після Другої світової війни Вінниця стала місцем осідку різних авіаційних підрозділів та з’єднань. З відновленням Україною незалежності, на базі штабу 24-ї повітряної армії Верховного Головнокомандування у Вінниці було сформоване нинішнє Командування ПС ЗС України. Вулиця перпендикулярно врізається у лінію дислокації військових частини, установ, об’єктів та закладів ПС ЗСУ.

Вулиця Героїв Нацгвардії

Вже колишня вулиця Некрасова тепер носить назву Героїв Нацгвардії. Національна гвардія України є військовим формуванням з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України, але на час воєнного стану підпорядковується Міністерству оборони України. Як окрема силова структура існувала упродовж 1991 – 2000 років. З відновленням Національної гвардії 13 березня 2014 року особовий склад почав виконувати завдання із захисту та охорони життя, конституційних прав і свобод громадян, забезпечувати державну безпеку від незаконних збройних формувань і терористичних організацій. Так, у тому ж 2014 році силами нацгвардійців Вінниці та Вінниччини вдалося зупинити розгортання «русской весни» в обласних центрах України, зокрема Харкові. Сьогодні бійці Нацгвардії спільно зі Збройними Силами України героїчно і ціною власного життя надають гідну відсіч збройній агресії росії проти України. На вулиці дислокується військова частина 3008 Національної гвардії України.

Нагадаємо, 22 травня, у Запорізькій області стався ракетний удар. Внаслідок обстрілу загинули дев'ятеро офіцерів Вінницької КОРДу, спецпризначенці полку «Сафарі»: Михайло Зайцев, Ігор Подзігун, Віталій Антощук, Дмитро Клименко, Богдан Щербань, Богдан Булега, Віталій Олійник, Ігор Бондарчук, Артур Турляк.

Нам вдалося зібрати інформацію про героїв-земляків, яких не стало, розповідаємо про них в публікації:

 

Читайте також:

Шана загиблим пілотам: над Вінницею кружляють два військові літаки

Електронні петиції: вулицю Тімірязєва пропонують перейменувати на вулицю Джонсона

Вінницька влада просить перейменувати вулицю Блока на Героїв КОРДу. Підтримуєте?

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (148)
 • Olena Babiy

  Відчай бере за такі коментарі, вдячності нуль, невже це всі такі українці?
 • Іван Морозов

  Хто придумує ці говноназви?
 • Next

  На при великий жаль, це все на що спроможна Вінницька міська влада.
 • Лилия Кушнерёва

  Таке враження що у міськраді багато вільного часу. Займаються тим що може зачекати. А думки жителів міста Вас не цікавлять?

  Olena Babiy reply Лилия Кушнерёва

  Лилия Кушнерёва сьогодні я тримала саме його фото біля труни, і знаєте що! ? Так, біль, скорбота, жаль, але я горда що мала за Честь працювати з такими поліцейськими !!!! І дякую нашому вінницькому народові за повагу і увіковічення поліцейських, які поряд з нашими ЗСУ, ДОБРОВОЛЬЦЯМИ , СБУ, НГУ, МНС, МОЗ, І БАГАТО ІНШИМИ ГЕРОЯМИ поклали своє життя за наш з вами спокій!

  Olena Babiy reply Лилия Кушнерёва

  Дякую за діалог! Але ....всі ми під одним Богом!

  Olena Babiy reply Лилия Кушнерёва

  Починайте з себе .....

  Olena Babiy reply Лилия Кушнерёва

  Лилия Кушнерёва ви так і не відповіли!!!!для вас головна проблема ,що змінили назву?

  Лилия Кушнерёва reply Лилия Кушнерёва

  Olena Babiy пані, Ви почали дискусію. Кожен може висловити свою думку. Не повірите. Але коли Аліса Клименко десь о 12 ночі змінила фото профілю і я зрозуміла що Дмитро загинув  дві ночі не було ніякого сну. Ця маленька, тендітна жінка лишилась вдовою.

  Olena Babiy reply Лилия Кушнерёва

  Це проблема вивчити вулицю?

  Olena Babiy reply Лилия Кушнерёва

  Лилия Кушнерёва це сама велика проблема для вас ?

  Лилия Кушнерёва reply Лилия Кушнерёва

  Olena Babiy при чому тут поліцейські? Сама гарячка за перейменування вулиць дістала. Люди ще не вивчили нові назви які є а вони знову щось міняти.

  Olena Babiy reply Лилия Кушнерёва

  Olena Babiy reply Лилия Кушнерёва

  Лилия Кушнерёва це вас найбільше дратує , що люди підписали петицію щодо увіковічення поліцейським які загинули, за вас, за нас усіх ?

  Лилия Кушнерёва reply Лилия Кушнерёва

  Olena Babiy справа в тому що є тисячі героїв, льотчиків. Хіба це горить. Ніхто не льє бруд.

  Olena Babiy reply Лилия Кушнерёва

  Лилия Кушнерёва читайте петицію....хто подав до міської ради , а вже потім лийте бруд

09:09 Інформацію про полоненого захисника не давайте неперевіреним людям. Попередження розвідки 08:15 У цей день вітайте Софію та Антона. Історія, заборони і прикмети 6 липня 21:15 Якби став мером Вінниці бодай на день, то щоб робив? Вінничани розгубилися від такого питання play_circle_filled photo_camera 20:53 П’янка на катері та гулянка на Коріатовичів. Розповіли про порушників комендантської години Від читача 18:19 Лохотрон на продуктовом рынке Лесопарк на Вишенке. 20:17 Вимкни кондиціонер в авто — соплі дитині надуєш! Ще одна порада від бабусі, яку не варто слухати 20:05 Чому вода з-під крана пожовтіла і чи це небезпечно? Пояснили у «Водоканалі» 19:19 «Повернемося після перемоги»: як вінничанка з сімома безпритульними тваринами переїхала до Фінляндії 18:54 Учора — під обстрілом, сьогодні — в обіймах нареченої. Історія кохання прикордонника з Павлівки 18:27 Не Московська, а Маріупольська. Що вінничанам робити з документами після перейменування вулиць 18:14 Одружилися — розлучилися: коли на Вінниччині найчастіше створювалися сім'ї та коли розпадалися 18:08 На виїзд з області та району чоловікам треба буде дозвіл з військкомату. Роз’яснення від ЗСУ 17:50 Мінус 10 кілограмів в місяць — легко. Клуб «Юрсана» відновив роботу в Вінниці (новини компаній) 17:22 Азовець не встиг побачити первістка. Загинув корабельний старшина Пантелеймон Собко photo_camera 17:05 Вибираємо подарунки для дітей (партнерський проєкт) 17:03 У Вінниці два дні будуть святкувати Івана Купала. Програма заходів 16:10 Йому навіки 21. Про героїзм медика Василя Мариніча, який загинув у боях на Донеччині 15:02 Дзюдо, самбо і навіть сумо! Вінницька спортшкола №5 оголосила набір на безоплатне навчання 14:10 $5000 за втечу з України. Вінницька поліція затримала іноземця, що перевозив ухилянтів 13:03 «Стримуємо ворога на півдні України». Вінницькі артилеристи знищили дві бронемашини росіян play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up