«Він їде з передової»: чому захисник з вівчаркою спав у тамбурі потягу

- Днями пасажири сфотографували і розповсюдили соцмережами фото військового з чотирилапим другом, які спали на залізній підлозі у тамбурі вагону.
- Захисник їхав зі службовою вівчаркою до Вінниці з передової.
- Як ситуацію прокоментували в «Укрзалізниці»?
В соцмережах розгорівся черговий скандал через військового, який їхав потягом за маршрутом «Одеса — Ковель» до Вінниці разом зі своєю вівчаркою. За словами очевидиці Катерини Білозьорової, захисник нібито не зміг зайняти своє місце у вагоні, та разом зі службовим собакою був змушений спати у тамбурі вагона.
Пасажирка написала, що чоловік у військовій формі розташувався на металевій підлозі разом із вівчаркою. На фото видно, що військовий був вкритий ковдрою, яку видають пасажирам.
«Люди які нас захищають, чотирилапі, які їм в цьому допомагають, мають їхати в тамбурі на холодній підлозі 8 годин…«Він їде з передової» — сказала мені провідник», — розповіла пасажирка.
«Психологічно комфортніше їхати у тамбурі»
В «Укрзалізниці» відреагували на допис і в коментарях пояснили ситуацію. За словами представників компанії, військовослужбовець у п'ятому вагоні потягу №078 мав квитки разом із мамою на місця 46 і 48 (верхні полиці в вагоні — автор).
Проте в «Укрзалізниці» переконують, що вже при посадці захисник попередив бригаду, що йому психологічно комфортніше їхати у тамбурі.
«Треба розуміти, що наші захисники можуть мати психологічні причини, щоб поводити себе дещо відмінно від інших пасажирів, наші бригади стикаються із цим щодня — стояння в тамбурах, небажання спати на постілі, окріп замість чаю та інше», — зазначили в підприємстві залізничного транспорту.
В «Укрзалізниці» додали, що обмежень для службових собак не існує, за умови викупу всіх місць у купе. Але в даному випадку сусіди не мали заперечень проти собаки. Тієї ночі чоловікові неодноразово пропонували зайняти місце в купе, але він не погодився.
«Укрзалізниця» змінює закони
Після схожого випадку «Укрзалізниця» вирішила змінити правила перевезення тварин. Нагадаємо, у березні 2024 року українського військовослужбовця не пустили в салон потяга «Київ — Чернігів» через розмір службового собаки, лабрадора. Чоловік їхав стоячи у тамбурі три години. Про ситуацію тоді написала в соцмережі волонтерка Дар'я Бронська.
В «Укрзалізниці» цей випадок тоді прокоментували так: за правилами, можна перевозити у салоні тварин не вище 45 см у холці. Крім того, вони повинні мати повідок та намордник. Тоді ж пояснили, що компанія працює над оновленням правил.
Пізніше у Нацгвардії теж пояснили ситуацію. В Інстаграмі опублікували допис, в якому розповіли, що службовий собака їхав у супроводі свого кінолога. До Києва вони дісталися у викупленому купе. А до Чернігова вирішили їхати найближчим потягом «Інтерсіті». У тамбурі нацгвардієць із лабрадором вирішив їхати для комфорту інших пасажирів.
Також в «Укрзалізниці» повідомили, що наразі розроблять нові правила перевезення собак. Зокрема, передбачається, що переноски не повинні бути лише жорсткі, малим тваринам (до 45 см у холці) дозволять тимчасове перебування без переноски.
У поїздах Інтерсіті для великих собак проїзд стане можливим за умови викупу всіх місць, що розміщені єдиним блоком у ряду. Також за умови повного викупу купе можна буде подорожувати з великими собаками у вагонах СВ та РІЦ.
Будь-які службові собаки представників Сил оборони зможуть безоплатно їхати в усіх типах вагонів — з намордником і повідком.
Наголошується, що новими правилами передбачено заміну місця тим пасажирам, які відчуватимуть дискомфорт або алергічну реакцію від сусідства з твариною.
Читайте також:
Перетворив хобі на бізнес: як ветеран з Ладижина розвиває власне тепличне господарство
Паралімпійка Марія Шпатківська поєднала долю з захисником. Про роботу і особисте життя спортсменки
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Собак теж купають, і обробляють від паразитів, особливо породистих.