Перетворив хобі на бізнес: як ветеран з Ладижина розвиває власне тепличне господарство

Перетворив хобі на бізнес: як ветеран з Ладижина розвиває власне тепличне господарство
  • Василь Бобрик — учитель математики з Ладижина.
  • Чоловік воював поблизу Бахмута, започаткував власний бізнес і тепер вирощує овочі. 

Ветеран Василь Бобрик започаткував свій бізнес і тепер вирощує овочі. Допоміг здійснити задумане конкурс «Підтримка мікропідприємництва ветеранів та їх родин: від ідеї до реалізації на Вінниччині», пише Seeds. 

Учитель математики з 25-річним стажем  у 2022 році долучився до підрозділу територіальної оборони. Тож півтора року був у війську, брав участь у боях. Після важких подій у Бахмуті повернувся до педагогічної діяльності, отримавши відстрочку. В період шкільних канікул займається вирощуванням городини.

Відео дня

«У вчителя, як відомо, є три причини працювати в школі. Це канікули  — червень, липень і серпень, — розповідає Василь. — Я маю хобі — сад, разом з батьками займалися садівництвом на дачі. Але серйозно почав розглядати вирощування агрокультур, вже як з’явилися свої діти, коли побачив, що вирощені власними руками овочі й фрукти  — набагато корисніші та смачніші».

Спочатку його продукцію оцінили знайомі та почали замовляти  персики, виноград.

«Так дійшов до овочів  — огірки навчився вирощувати кращі, ніж у батьків росли, — каже ветеран. — У 2015 році вперше зробив крапельний полив. Тоді, хоч я й пішов до війська, завдяки цій системі вродило все».

Одну з теплиць удалося поставити за кошти, отримані у війську, другу — встановив своїми силами.

Грант Василь виграв у березні 2024 року в межах проєкту «Підтримка мікропідприємництва ветеранів війни та їхніх родин: від ідеї до реалізації на Вінниччині». 96 тисяч гривень надійшли в першій декаді квітня, тоді і замовив ще одну теплицю.

Зараз у господаря є три теплиці загальною площею понад 150 м2. У теплицях вирощує кілька сортів огірків, томатів, перцю, редису, а ще салат, кріп, петрушку та цибулю на перо. Планує після кількох років сконцентруватися на найбільш прибуткових видах овочів та зелені.

Частину врожаю забирають колеги вчителі та постійні клієнти, інша — йде на ринок. Іноді Василь Бобрик фотографує зібраний урожай і розсилає фото в магазини, звідти приходять замовлення.

 

Читайте також:

Паралімпійка Марія Шпатківська поєднала долю з захисником. Про роботу і особисте життя спортсменки

Із тіла захисника з Вінниччини Олександра Кащеєва медики дістали 156 уламків

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up