Чому на Європейській площі проведуть пошуково-ексгумаційні дослідження

Чому на Європейській площі проведуть пошуково-ексгумаційні дослідження
фото з архіву редакції
  • У Вінниці цьогоріч планується поставити крапку в питанні деколонізації Європейської площі. Що саме там ще мають зробити?

Процес деколонізації у Вінниці триває. У травні минулого року з площі Європейської прибрали скульптурну композицію з будьонівцем, червоногвардійцем та червоноармійцем. Пізніше там були демонтовані бетонні стели, на яких знаходились плити з викарбуваними іменами полеглих у Другій світовій війні. 

Нині, як читаємо на сайті міськради, цьогоріч у Вінниці мають гідно вшанувати пам‘ять полеглих в Другій світовій війні, які там поховані, та перепоховати останки військових окупаційної армії початку ХХ століття. Для цього мають бути проведені пошукові дослідження на території Європейської площі, де, за архівними даними, наявні місця поховань 1920-1975 рр.. 

«Наразі вже стартували підготовчі роботи на ділянці біля колишнього меморіального комплексу, де пошуково-ексгумаційні роботи проводитиме спеціалізована організація. У результаті досліджень науковці отримають додаткові дані для вивчення історії міста», — читаємо у міськраді.

Виявлені захоронення загиблих під час Другої світової війни перенесуть до вже існуючої зони пам’яті з метою вшанування. 

За словами головного архітектора міста Євгена Совінського, Вінниця має намір таким чином розкрити справжні сторінки власної історії.

Відео дня

«В усій Україні триває процес деколонізації та усунення елементів радянської та комуністичної символіки. Ми маємо намір розмежувати пам’ять про ІІ Світову війну, що буде збережена на Меморіалі по вул. Київській, та штучно привнесений радянсько-комуністичний контекст ”еліт” 20-х, 30-х років, з яких почала формуватись ця поховальна зона, що до цього була міським садом у центрі міста», — каже Євген Совінський. 

За його словами, у випадку якщо будуть виявлені захоронення – їх буде перенесено до вже існуючої зони пам’яті, де уже монтують плити з іменами 6 500 вінничан, що загинули у Світовій війні. Саме з цією метою пошуковці будуть проводити дослідження. По завершенні робіт розпочнеться підготовка до проведення відкритого архітектурного конкурсу.

Як розповідає директор Музею Вінниці Олександр Федоришен, «Меморіал Слави» у середмісті Вінниці насамперед формувався як місце пам’яті про так звану «громадянську війну» та її «героїчну» радянську інтерпретацію.

Детальніше про це можете прочитати у нашій публікації:

А також можете переглянути відео від Музею Вінниці про те, хто і чому там похований та що означало це місце для різних поколінь вінничан.

Читайте також:

Чи має ця людина якесь відношення до Вінниці? Тест про вулиці міста, які назвали на честь росіян

Загадковий палац графа Ксідо. В Хмільнику стоїть незвичайний замок

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (21)
  • Валерия Гончарук

    Одне місце вже звільняють під пологовим, інше - на Європейській площі?.. взагалі без гальм?
  • Lu Mila

    Все правильно роблять . Бо не зрозуміло чи Європейська площа для веселощів чи місце з померлими . По одну сторону плачуть по другу скачуть .
  • Читач33

    Вважаю, що все повинно залишатися на своїх місцях.  А новоспечені екскурсоводи розповідають, що був такий період у історії держави при владі були такі то, зробили те то. І не потрібно буде їхати на філіжаночку кави  та віденську оперу. До нас будуть їхати і розглядати.   Чим завинили ті воїни, що загинули при обороні та визволені, щоби потревожити їх спокій.  Я так думаю.
  • Тетяна Куценко

    Хай Бог боронить! Коли ви нажеретися.

21:01 У Вінниці судять жителя Херсонщини, який допомагав окупантам 20:58 Заслужена вчителька України із фізвиховання Ніна Сердечна святкуватиме 100-річний ювілей 20:37 Футзалісти Немирова домінували на чемпіонаті області серед юнаків 20:14 Розтрощений «ВАЗ» у кюветі: в автопригоді на Гайсинщині загинув молодий чоловік Від читача 20:49 М21 Вінниця - Жмеринка заблокована 19:15 Печуть хліб і навчають робітничих професій. Як у вінницькому ЦПТО допомагають переселенцям 19:12 Стартував сезон прокату електросамокатів: деталі 18:29 На території підприємства у Джулинській громаді знайшли тіло чоловіка photo_camera 18:18 Електронні SIM-карти: що це таке та за скільки вінничани можуть їх купити? 17:33 79 років тому наше місто визволили від нацистських загарбників. Пройдіть тест про Вінницю у Другій Світовій 17:30 Весняні канікули 2023: чим зайняти своє чадо (партнерський проєкт) 17:14 Пожежа на Бучми: згоріла будівля площею 25 квадратних метрів photo_camera 16:52 Талановиті діти Вінниччини можуть виграти стипендію від гурту «ТІК». Прийом заявок до 31 березня photo_camera 16:25 Реконструкція переходу на Урожаї: коли, як та навіщо це треба? play_circle_filled photo_camera 16:11 Вінничанин на надувній камері хотів перепливти річку та потрапити до Румунії photo_camera 15:12 Спостерігали за злочинцем кілька місяців: КОРД затримав у Вінниці наркоторговця play_circle_filled photo_camera 14:22 «Роблю те, що подобається». Переселенець створив у ліцеї комп’ютерний клас і шукає волонтерів 14:13 Зберігайте спокій. На Писарівському родовищі лунатимуть вибухи play_circle_filled 13:24 На Вінниччині діяв підпільний осередок «компартії більшовиків» photo_camera 12:12 Шукають 15-річну вінничанку, яка зникла 18 березня. ОНОВЛЕНО
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up