Два роки тому мешканці будинку на Учительській, 10 вирішили створити ОСББ, щоб самостійно керувати будинком. Мешканці розповідають, що було багато сумнівів, чи зможуть вони це, як оформлювати договори з постачальниками послуг та інше.
— В мене є протокол перших зборів, де якраз видно, що не всі мешканці хотіли переходити до ОСББ. Я сам переживав. Але взявся, «закотив рукава» і почав працювати. Важливо, щоб люди бачили результати роботи, куди йдуть їхні гроші, які вони платять за комунальні послуги. І я хочу сказати, що після того, як ми взялися за утеплення будинку, ми дуже об’єднались, - розповів голова об’єднання співвласників багатоповерхівки Олег Побірський.
ОСББ спонукає людей керувати спільно
Побірський розповів, що люди поступово стають більш активними у вирішенні загальнобудинкових питань. Наприклад, після кількох квартирних крадіжок мешканці зібрали кошти і встановили систему відеоспостереження. Сьогодні в одному з під’їздів триває капітальний ремонт.
Олег Побірський, голова ОСББ
Голова ОСББ «ЮМІР» (саме так називається об’єднання, яке створено в будинку — авт.) каже, що люди стали більш активними, коли з’являлися перші результати:
— Ми відмовились від синіх панелей радянського типу і робимо стіни у сучасному стилі з декоративним оздобленням. Раніше в будинку встановили датчики руху на сходинкових клітинах, а в підвалах – LED-лампи освітлення, — додає Олег Побірський.
У одному з під'їздів роблять капітальний ремонт
За словами в.о. директора департаменту житлового господарства міської ради Романа Фурмана, в 2014 році за кошти міського бюджету тут було виконано ремонт інженерних мереж.
— А за рахунок співфінансування з мешканцями – проведено капітальний ремонт системи електропостачання будинку. За допомогою державної програми з енергоефективності в будинку замінені вікна в під’їздах, — розповідає Фурман.
До кінця року утеплять всю багатоповерхівку
У 2016 році тут вже проводиться утеплення фасадів усього будинку, площа якого 4,6 тис. кв.м. Товщина утеплювача – 10 сантиметрів (пінопласт та мінеральна вата). Причому, мешканці будинку платять за все лише 30% від вартості робіт та матеріалів. Усе інше — фінансується з міського бюджету. На сьогоднішній день виконано половину робіт.
На Коцюбинського, 78 також скористалися міською програмою співфінансування. І є вже результати
— Найменше збирав на утеплення з квартири близько 1000 гривень. Це коли треба утеплити, наприклад, один бік, якщо квартира всередині будинку. А найбільше 12 тисяч гривень. Було важко, але зараз самі мешканці підходять та питають — на що ще здати? А я їм відповідаю: почекайте, давайте утеплення закінчимо! — з посмішкою на обличчі розповідає голова ОСББ Олег Побірський.
У мерії зазначають, що цього року заявок на співфінансування утеплення фасадів багатоповерхівок надійшло майже вдвічі більше ніж минулого. На 2016 рік заплановано часткове утеплення 26 будинків. Вже проведено ці роботи на фасадах 14 будинків, на 10 будинках вони тривають, і ще на двох плануються зробити.
Утеплення також зробили і з дев’ятиповерхівкою на Литвиненка. Старший по будинку Іван Капля стверджує, що в перший рік це принесло 60 тисяч гривень економії для всього будинку на 180 квартир.
Додаткова інформація:
Впровадження заходів з енергозбереження в багатоквартирних житлових будинках можливе:
Для ОСББ держава компенсує до 40—70% вартості матеріалів та обладнання. Також мерія може компенсувати 30%, а Вінницька ОДА компенсує 15% від відсоткової ставки по «теплим» кредитам.
за муніципальною програмою співфінансування, де 30% сплачують мешканці та 70% - міський бюджет.
якщо мешканці бажають створити ОСББ, міський бюджет оплачує капітальний ремонт одного конструктивного елементу будинку (наприклад, дах або підвал, тощо).
Читайте також:
Скільки грошей вінничанам зекономить утеплення багатоповерхівки?
Всі послуги через Інтернет. Підприємець з Вінниці заощаджує гроші ОСББ
Підсумки житлової реформи. Кожна п’ята багатоповерхівка - це ОСББ
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер