На сесії міської ради, 1 листопада, ухвалили рішення передати кошти на покриття боргів «Водоканалу» перед енергетиками. Загалом, виділили 7,7 мільйона гривень, щоб обленерго і «Енера Вінниця» не відключали водоканальників від світла, що спричине зупинку водогону і каналізації у Вінниці. Як саме будуть платити борги обласного Водоканалу, який не є у власності міста, пояснив мер Вінниці Сергій Моргунов:
Друге рішення — приймається по «Енері». Пропоную направити субвенцію в обласний бюджет в розмірі 2,5 мільйона гривень, аби покрити касовий розрив між тарифами Вінницяоблводоканалу і постачальною організацією «Енера Вінниця».
І після рішення буде за обласною радою. Наголошую, Вінниця має прийняти у власність обласне комунальне підприємство «Вінницяоблводоканал», аби подібних конфліктів з енергетиками не виникало у майбутньому, — каже Моргунов.
Мер Вінниці також зазначив, що після прийняття «Вінницяоблводоканалу» у власність міста на підприємстві проведуть аудит, інвентаризацію та приймуть відповідні кадрові рішення.
— Разом з цим, визначити стратегію цього комунального підприємства і суттєво вплинути на покращення якості питної води. І в тому числі, реконструкція очисних споруд, — каже міський голова Сергій Моргунов.
Депутатка Ганна Давиденко зауважила, що потрібно вимагати аудит Водоканалу перед тим як приймати підприємство на «плечі» вінницької міської громади.
На це Моргунов відповів, що підприємство є в обласній власності, і ним керує обласна рада. Тож мерія може звертатися», рекомендувати», але аж ніяк не вимагати проводити аналіз роботи підприємства. Тим паче, за словами мера, такі звернення на облраду вже були.
Сума — 5 мільйонів 229 тисяч гривень є першим платежем, який через тепловиків перерахують обленерго. Про це розказала директорка департаменту фінансів міськради Наталія Луценко.
Таку формулу погашення боргів пропонував генеральний директор «Вінницяобленерго» Андрій Поліщук:
Нагадаємо, обласний Водоканал, станом на кінець жовтня, був винен енергетикам 63 мільйони гривень. Як пояснювали в обленерго цей борг утворився протягом останніх трьох років:
— За ці три роки було чимало зустрічей. Ми чули обіцянки від «Водоканалу». У нас був ресурс, щоб покривати борги «Водоканалу»: кредитний ліміт у банку, який ми повністю вичерпали, — казав Поліщук.
Директор Водоканалу Олександр Чернятинський (зліва) і директор обленерго Андрій Поліщук
— Цей борг пояснюється з невідповідністю тарифу, — казав директор водоканальників Олександр Чернятинський на сесії облради 26 вересня. — Минулого, 2018 року, ми працювали за тарифом 2017 року за цінами 2016 року, а ціни на електроенергію змінювалася планово щоквартально. Борг у нас накопичився протягом трьох років. Найбільша сума зібралася 2018 року. Покриття тарифу 2018 року було всього на 70% від планових витрат.
Тож енергетики дійшли до крайнощів: у лютому 2019 року вперше відключили «Водоканал» через що пів Вінниці протягом двох днів було без води та зробили так само та у жовтні 2019-го. Ситуація вирішувалася через органи влади: обласна і міська ради виділили сумарно 10 мільйонів гривень на покриття боргів «Водоканалу» через теплопостачальні підприємства.
До цього, у серпні 2019-го, Вінницька міськрада прийняла рішення, яким дає згоду на прийняття у комунальну власність майна обласних Водоканалу і теплокомуненерго. Причина — хочуть взяти те, що на території Вінниці, аби мати можливість підтримувати та покращувати якість комунальних послуг.
Як ставитесь до суперечки між енергетиками і водоканальниками?
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
без
Взяли кредит на покупку лед ламп!
Зачем?
Что нельзя было предусмотреть покупку в следующем году из бюджета?ОТДАВАТЬ ТО С ПРОЦЕНТАМИ ПРИЙДЕТСЯ...
Ols Kat