Старт сезону велопрокату був анонсований на 1 квітня, але «Некстбайк» у Вінниці стартував з 19 березня. Побачили, як на Європейській площі під’їхав мікроавтобус, з якої дістали декілька велосипедів та вставили у стійки станції.
Представник «Некстбайку» Олександр Царевський розказав, що стартували раніше, щоб забезпечити людей альтернативою міському транспорту.
— «Некстбайк» є частиною транспортної інфраструктури Вінниці, як це було зазначено ще під час першого запуску велопрокату. У зв'язку з тим, що в Україні зараз карантин, є обмеження за кількістю людей в одиниці транспорту, то ми викочуємо велосипеди як адекватну альтернативу громадському транспорту. Тим паче, погода сприяє велопоїздкам.
А поки ще один чоловік виставляє велосипеди, Олександр обробляє станцію дезінфектором. Говорить, що перед встановленням у стійки всі велосипеди пройшли санітарну обробку.
— Будемо намагатися обробляти все двічі на день. Але вінничани мають пам'ятати, що велосипед знаходиться в громадському місці, ним користуються багато людей і також самі дбати про свою безпеку — протирати сідло, ручки. Як варіант, їздити в захисних рукавицях.
Питаємо, чи всі станції будуть працювати?
— Ось ця, на Європейській площі вже доступна для оренди. Протягом дня ми розставимо велосипеди по всім іншим станціям, які також будуть відкриті. Усі, крім станції біля «Петроцентру», яку звалив буревій. Очікуємо на комплектуючі для ремонту, тому, сподіваюсь, запустимо її у квітні. А може й раніше, — відповів Олександр Царевський.
— Скільки велосипедів буде доступно? — питає журналіст.
— Усі 120, які плануємо виставити до кінця тижня. Сьогодні хочемо поставити 60 велосипедів. Ще 60 велосипедів зараз проходять техогляд: міняються частково ланцюги, сідел; перевіряється натяжка спиць, стан гуми, рульової, каретки. Простими словами, перебираємо увесь велосипед, — каже представник Nextbike у Вінниці.
При тому, як зазначив Царевський, через карантин на коронавірус велопрокат буде діяти за цінами 2019 року.
— Ціна на разову поїздку залишається на рівні 20 гривень за першу годину; ціна на місячний абонемент — 250 гривень. І до 5 квітня діє спеціальна ціна на річний абонемент — 810 гривень (звичайна ціна 1150 гривень). При цьому цей абонемент діятиме не тільки у Вінниці, а й Харкові, Львові та Одесі, — казав чоловік.
«Також повідомлення всім боржникам з минулого сезону! Ви зможете користуватись системою прокату тільки при умові повного погашення заборгованості перед компанією. Cистема запускалась в екстреному режимі тож завчасно перепрошуємо за можливі незручності.
Ми будемо вдячні за повідомленя про проблеми що виникають:
- на номер гарячої лінії 0800 211 980
- за допомогою додатку в телефоні
- через нашу сторінку в ФБ:
Ми сподіваємось що наш сервіс спростить Ваше пересування містом», — пишуть в спільноті Nextbike Вінниця.
Якщо знаєте про іншу альтернативу громадському транспорту чи про запуск інших велопрокатів у Вінниці, то діліться з нами у коментарях.
У громадському транспорті українських міст на час карантину має їздити не більше 10 пасажирів в салоні. Це стосується усіх видів муніципального транспорту – трамвай, тролейбус, автобус, що передбачено постановою Кабміну, пишуть на сайті міськради.
У «Вінницькій транспортній компанії» нагадують вінничанам, що на час дії карантину без нагальної потреби не варто виходити на вулицю, тим більше їздити у громадському транспорті. У першу чергу на свої робочі місця мають дістатися медики, рятувальники, поліцейські, працівники служб, які забезпечують життєдіяльність міста, а також аптек та продовольчих магазинів.
— Ми наполегливо просимо вінничан не заходити в транспорт, якщо там понад 10 людей, не конфліктувати з водієм, а почекати наступного тролейбуса чи трамвая. Рекомендуємо переглянути свій маршрут пересування і вийти на зупинку громадського транспорту раніше, ніж робили це зазвичай, — каже гендиректор «Вінницької транспортної компанії» Михайло Луценко. — У разі невиконання вимог карантину, на водіїв громадського транспорту та підприємство поліцією накладаються великі штрафи. На жаль, змушений констатувати, що вінничани ігнорують ці вимоги Уряду. Тому мушу попередити: якщо наші пасажири й далі порушуватимуть правила карантину в муніципальному транспорті — ми будемо вимушені обмежити, а то й зупинити його випуск на лінії.
Водіїв, які возять понад 10 пасажирів, нагадаємо, поліція штрафує на 17 тисяч гривень.
Читайте також:
Черга за хотдогами, шашлик та застілля. Як «карантинять» на Вишенському озері та Лісопарку
Весняний призов в Україні перенесли через коронавірус: нові дати 2020
Як живуть вінничани на карантині: про роботу, прогулянки та коронавірус
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер