«А дехто не вірив…» Президенти двох країн говорили про міст через Дністер у Ямполі

«А дехто не вірив…»  Президенти двох країн говорили про міст через Дністер у Ямполі
Нині два береги Дністра у Ямполі зєднує поромна переправа. Геннадій Вацак (на знімку) каже, що зараз переправа не працює - карантин.
  • Сьогодні Київ відвідала новообрана Президент Молдови Мая Санду.
  • Після зустрічі з Володимиром Зеленським наш глава держави згадував про міст через Дністер.
  • В якому контексті йшла розмова?

—А дехто не вірив! —такими словами озаглавив своє повідомлення у Фейсбуці народний депутат Геннадій Вацак. Запис зроблено сьогодні, 12 січня. Він зявився невдовзі після зустрічі глав двох держав: України Володимира Зеленського і Молдови Маї Санду.

—  Ділюся новиною: президент Володимир Зеленський на брифінгу після переговорів з главою Молдови Маєю Санду озвучив амбітну ідею — будівництво сучасної магістралі, яка з’єднає Київ та Кишинів, — написав Геннадій Вацак . — З цією метою обговорили будівництво прикордонного мостового переходу через річку Дністер у Ямполі.

За п’ять годин з Києва до Кишинева

При цьому Вацак додав, що Мая Санду повідомила про плани поліпшити інфраструктуру на шляху Кишинів-Сорока, що дозволить створити транспортний коридор, який може стати найшвидшим маршрутом з центрального регіону України до країн Центральної та Південно-Східної Європи.

Відео дня

Пан Геннадій звернув також увагу на фразу Володимира Зеленського: «Нова траса скоротить подорож між столицями наших держав до п’яти годин».

Восени минулого року Вацак уже говорив про будівництво мосту через Дністер у Ямполі. Він нагадував, що розмов про переправу через Дністер дуже багато і тривають вони давно, навіть на міжнародному рівні, але далі справа не йде.

З трибуни парламенту нардеп озвучив свій депутатський запит до уряду. Просив офіційно повідомити  про те, на якому етапі нині вирішення питання. Коли отримав відповідь, переконався в тому, що всі обіцянки стосовно майбутнього будівництва залишилися на папері. Принаймні поки що. Хоча об’єкт міг би бути включений до національної програми «Велике будівництво».

—Спробую зрушити справу з місця, про це мене просили виборці, — зазначав тоді пан Геннадій, не обіцяючи нічого конкретного.

Міст у Ямполі мали будувати ще у 1903 році

Якщо міст через Дністер вдасться збудувати, то це буде справді значна подія. Адже спроб «перекинути» переправу у цьому місці було зроблено уже не мало. Однак жодну з них так і не вдалося реалізувати. Що буде з нинішньою обіцянкою, покаже час.

Перша спроба будівництва мосту між Ямполем і Косеуцами була здійснена ще 1903 році. Але далі проекту справа не пішла.

Вдруге  до питання повернулись у 1940-му році,  коли почалося будівництво переходу Ямпіль-Гирбова, однак Друга світова війна змінила плани містобудівників.

 У 1975 році Дніпропетровський проектний інститут підготував проект залізниці Сороки-Маркулешт з продовженням по території України через Ямпіль-Вапнярку (з переходом на широку залізничну колію). Насправді вузькоколійку між Ямполем і Вапняркою розібрали. Тільки насип залишився.

У 2010 році  Харківський науково-дослідний інститут розробив проектну пропозицію, згідно з якою вартість мосту разом  з під’їзними  шляхами має складати 190 млн. грн. Документ залишився на папері. Нарешті про міст у Ямполі багато говорили в уряді Гройсмана, де віце-премєром працював земляк ямпільчан Володимир Кістіон. Уряд змінився, план будівництва залишився Тепер почалася ще одна серія розмов, уже на рівні глав двох держав. 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Олександр Зелений
    не при цій владі...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:56 На Хмельницькому шосе згорів легковик — відео. По області рятувальники ліквідували ще 15 пожеж play_circle_filled 11:34 «Квітки соняха»: у Вінниці відкривається група підтримки для тих, хто втратив рідних через війну 11:10 Б’ють по ТЦК: за тиждень — третій прицільний удар росії по центрах комплектування photo_camera 10:12 Вінничанка Лілія Бакар здобула срібло на Всесвітньому фестивалі української культури photo_camera Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 10:08 Укрзалізниця запускає «Паспорт мандрівника» для дітей — отримати можна у Вінниці play_circle_filled 09:42 «Нива» на останніх хвилинах контрольного поєдинку вирвала перемогу у «Буковини-2» 09:18 У полум’ї й диму: Україну атакували 157 дронів, є постраждалі і руйнування 08:16 Кого вітаємо та що святкуємо. Історія, заборони та прикмети 6 липня 21:00 Сонце палитиме в неділю. На Вінниччині очікують до +34°C 20:26 У Гайсинському районі з річки Південний Буг дістали тіло 47-річного чоловіка 20:06 У Вінниці вручили житлові сертифікати 60 родинам військових і загиблих Героїв photo_camera 19:05 У Тростянецькій громаді за понад вісім мільйонів відремонтували дві ключові дороги державного значення 18:09 Ведмежата Подільського зоопарку тішать відвідувачів літніми водними іграми play_circle_filled 17:06 У Вінницькій області за пів року зафіксували 79 випадків сказу серед тварин 16:02 Як будували мазанки на Поділлі: від глини і соломи до саману й кізяка photo_camera 15:07 Рецидивіст з Одещини побив, зв’язав та вкрав майно у старенької – суд виніс вирок 14:14 У Вінниці почали змінювати головну вулицю. Що робитимуть найближчим часом? (Візуалізація) 13:06 На набережній Roshen відбувся благодійний концерт на підтримку бригади «Червона калина» play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up