Вінничанка Дарина Лапчевська стала суперфіналісткою проєкту «Молодь дебатує»

Вінничанка Дарина Лапчевська стала суперфіналісткою проєкту «Молодь дебатує»
  • Учениця 9-Д класу школи №26 Дарина Лапчевська опинилась у четвірці суперфіналістів національного проєкту «Молодь дебатує». Школярка — перша учасниця з Вінниці, яка потрапила до суперфіналу. 

Дарина Лапчевська змагалась вдруге у національному проєкті і виборола місце серед суперфіналістів, повідомляють у вінницькій мерїі. 

Фінальні дебати проходили на тему: «Чи повинна держава забезпечити дітям доступ до онлайн-навчання?».  Вони, відбулися 25 квітня за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Реалізує проєкт в Україні громадська організація «Internationales Haus Sonnenberg». Щороку у проєкті «Молодь дебатує» беруть участь 70 шкіл з 20 регіонів України.  

— Якщо ви хочете саморозвиватися, вміти відстоювати свою думку, то йдіть і спробуйте цей проєкт, тому що це настільки захоплює і ти стільки дізнаєшся нового, вчишся себе контролювати. І це, насправді, дуже класно. Навички, які я тут отримала, дуже корисні у повсякденному житті, і я їх використовувала багато в конкурсах, де потрібно відстоювати свою думку, — ділиться враженнями від участі в проєкті Дарина Лапчевська.

Її наставниця та викладачка Наталія Фасоля зазначила, що Дарина стала першою учасницю з Вінниці, яка потрапила до суперфіналу.  Через карантинні обмеження змагання вперше були організовані онлайн. За словами Наталії Фасолі у проєкті очікують відновлення роботи дебатної школи, яка зокрема реалізується за підтримки департаменту освіти Вінницької міської ради.

— Ми сподіваємось, цього літа нам вдасться провести літню дебатну школу наживо. Якщо ні, то сподіваємось до наступного року зустрітись на міжрегіональних турнірах і потім на національному у Харкові, — каже Наталія Фасоля. 

На фінальних іграх до фіналістів звернувся заступник генерального консула Німеччини в Донецьку, (консульство тимчасово розташувалося в місті Дніпрi) Петер Герр:

«Демократія означає мати голос та запитувати: лише тих, хто говорить, — можуть почути, лише ті, хто відповідають, — допомагають змінити. Я дуже радий, що ви, шановні учні, як зростаючі майбутні особистості, які будуть приймають рішення та нести відповідальність у вашій країні, практикуєте дискурс слів, обмінюєтеся думками, змагаєтеся аргументами та знаходите шляхи та рішення. Тим самим допомагаєте консолідувати та розширити демократичне суспільство України».

Ініціаторка та голова проєкту в Україні, депутатка європарламенту Віола Фон Крамон під час звернення до учасників дебатів нагадала про місію проєкту:

«Дуже важливо, щоб ви не лише навчались для навчання, але щоб з допомогою цієї програми ви дійсно отримали навички критично мислити і залишатись активними. У майбутньому, незважаючи, у якій структурі ви працюватиме, важливо, щоб ви залишались активними та чесними людьми».

Довідка:

Ініціатива «Молодь дебатує» щороку реалізує в українських школах унікальний освітній проєкт, в рамках якого учні проводять власні аналітичні дослідження з обраної тематики, зустрічаються з провідними експертами, беруть участь у семінарах та проводять дебати. Учнівські дебати побудовані за методикою «Jugend debattiert», що успішно розвивається в Німеччині на загальнодержавному рівні вже понад десять років. Сотні тисяч німецьких школярів беруть участь в «Jugend debattiert», а на фінал приходить президент Німеччини. Унікальну методику німецьких молодіжних дебатів її автори вперше дозволили використовувати  іноземною мовою в Україні і з 2016 року більше 2000 українських взяли участь в проєкті.

Основна відмінність від інших форматів дебатів: перемагає той учасник або  учасниця, хто представить в процесі дискусії всі можливі аргументи по темі, використовуючи думки експертів та наукові дослідження. Тема в дебатах завжди формулюється як питання, на яке можна відповісти «так» чи «ні». Але однозначної відповіді немає — аргументи обидвох сторін мають знайти учасники дебатів. Одне з головних завдань методики — навчити підлітків критичному мисленню та прийняттю зважених рішень.

 

Читайте  також:

Вночі 35 років тому стався вибух на Чорнобильській АЕС. Історія та прикмети 26 квітня

ПЛР та ІФА: де і за скільки у Вінниці можна зробити тест на COVID?

Коли вінничанам виплатять грошову допомогу, яку щорічно дають до 5 травня?

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:15 Студентський бум 2026: що відбувається з орендою квартир у Вінниці напередодні навчального року 21:00 Командир 28-ї бригади став генералом: президент присвоїв звання Олексію Халабуді з Бара 20:28 У Сашеньки Бурбело народився братик. Розмова про дівчинку, чиї книги вивчають у школах 20:04 На Вінниччину повернуться дощі, але наприкінці тижня потеплішає до +28° Від читача 17:12 Продаж товару в Інтернеті 19:19 Новий ветпаспорт для домашніх тварин: що змінилося та чи треба міняти старий 19:12 Кишкові інфекції набирають обертів? На Вінниччині за тиждень захворіли 117 людей 18:36 ДТП із підлітком та екскандидатом у депутати: чому батьки бояться затягування та що каже водій photo_camera 18:04 У Немирові мотоцикліст зіткнувся з Mazda, а в Пеньківці збили 14-річного велосипедиста 16:56 У Вінниці з 1 вересня почнуть заповнювати системи опалення в будинках. Що потрібно знати мешканцям 15:54 Школярка показала психологині відео: судитимуть 82-річного чоловіка за зґвалтування дитини 15:02 Після аварії на Гонти загорілося авто. Водія госпіталізували 14:10 На укриття у вінницьких школах пішло 410 мільйонів: що зробили за роки війни 13:04 Виснажені коти та собаки, занедбані вольєри — у Threads показали притулок Томи Пастух на Вінниччині play_circle_filled 12:21 Молоді вінничани теж потрапляють у цю пастку. Чому чоловіки після 22 невиїзні за кордон? 11:15 Виховують десятьох дітей: дружина вінницького міграційника отримала звання «Мати-героїня» 10:22 Чоловіка мали переправити до Румунії за $4000 — ховали серед ящиків з-під бананів 10:10 Вакансії в супермаркеті «Грош», АН «Благоустрій» та 50 актуальних пропозицій роботи у Вінниці (оновлено) 09:49 Без світла та води залишаться деякі будинки у Вінниці 25 серпня 09:10 У Вінниці триває молодіжний проєкт «Стійкість через EQ: програма розвитку емоційного інтелекту молоді» (соціальна реклама)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up