Після сюжету в Інтернеті із зображенням даішника, котрий намагається відібрати мобільний у водія і погрожує запхати мобілку в одне місце, доблесного вартового порядку звільнили з Державтоінспекції. Напарник у званні майора, з яким зупиняли авто, продовжує нести службу. Вони дотепер підтримують зв’язки.
Увечері 7 березня ще раз нагадали про себе - побили на вулиці головного бухгалтера Гайсинського лінійно-виробничого управління магістральних газопроводів «Укртрансгаз» Станіслава Копильського. Це стверджує не тільки сам потерпілий. Свідком побиття був його колега по роботі і сусід по будинку – Віталій Ціпотан.
Схованка для ДАІ
З букетом квітів і тортом повертався додому 7 березня 36-річний Станіслав Копильський. З роботи йшов разом з сусідом і колегою Віталієм Ціпотаном. До подвір’я їхнього будинку на вулиці Карла Маркса, 61 веде вузький проїзд. Станіслав і Віталій кажуть, що саме тут часто можна побачити міліцейську машину. Даішники облюбували для себе схованку. Їх машини водіям не видно, зате вони добре бачать транспорт на головній дорозі. У той вечір міліцейська машина стояла на звичному місці.
За словами Станіслава, коли її обходили, він розмовляв по телефону з дружиною. - Міліціонери, очевидно, подумали, що ми фотографуємо їхнє авто, - продовжує Станіслав. – Несподівано із салону вийшов майор і запитав, яке маю право знімати службовий автомобіль. Я не встиг відповісти, як він вирвав з рук мобілку…
- На прохання повернути телефон, майор сказав, що нічого він у мене не брав, - продовжує Станіслав. – А коли я підійшов ближче до міліціонера і вдруге повторив, щоб віддав телефон, то отримав удар кулаком в обличчя. Це було так несподівано і удар був настільки сильний, що я опинився на землі.
Саме так починалися у той вечір неприємності для чоловіка. Він і гадки не мав, що вже через декілька хвилин опиниться на землі і буде побитий міліціонерами.
- Я просив не бити Станіслава, – каже його товариш Віталій Ціпотан. – У цей момент звідкись взявся колишній напарник майора. Знаю, що його звільнили з Державтоінспекції після ролика в Інтернеті. Так у нас говорять в Гайсині. Торік він нагрубив одному водієві, а той записав усе це на мобілку. Гайсин - містечко невелике, тут багато хто знає один одного. Колишній напарник прибув на допомогу. Він теж ударив Станіслава. Дісталося йому ще й від одного з патрульних, які приїхали на виклик. Я всіх їх просив не бити невинного чоловіка. Але мені казали не втручатися, бо буде те саме. На мого товариша надягнули наручники і забрали в міліцію. Я пішов слідом. Там дізнався, що йому віддали мобільний, а також пакет з тортом і квіти. Пояснили, що телефон він… забув у пакеті.
У той же вечір Станіслав опинився в лікарні. Його доставили міліціонери.
«Вийди, треба поговорити»
9 березня другу побитого Віталію Ціпотану зателефонував на мобільний той самий майор Державтоінспекції. Попросив, щоб той вийшов на вулицю для розмови.
- Я здогадувався, про що піде мова, - каже Віталій. – Але поставлене майором питання здивувало і вразило водночас. З притаманною міліціонерам зверхністю, він запитав мене, мовляв, то що там було того вечора сьомого числа. Таке враження, ніби майор не був тоді на місці пригоди або забув про все. Хоча я здогадуюся, на що натякав міліціонер. Тому не став нічого говорити, тільки порадив сходити в лікарню і розпитати все у Станіслава.
На думку координатора Вінницької правозахисної групи Дмитра Гройсмана, на свідка чиниться тиск співробітниками міліції. За його словами, очевидне також затягування з розслідуванням факту побиття головного бухгалтера прокуратурою, яка повинна відповідати за розслідування злочинів міліції. Навіть через десять днів після інциденту прокуратура не прийняла рішення про порушення кримінальної справи, чи про відмову в її порушенні. Це не перший випадок прокурорської тяганини при розслідуванні міліцейських злочинів, каже Дмитро Гройсман.
Спочатку відмовили у порушенні справи, а потім передумали
За словами, керівника сектору зв’язків з громадськістю обласної міліції Анни Олійник, у районній прокуратурі відмовили порушувати справу проти працівника міліції, якого називають причетним до побиття Станіслава Копильського.
- 22 березня прокуратура Гайсинського району, розглянувши матеріали перевірки за фактом отримання тілесних ушкоджень жителем Гайсину, винесла постанову про відмову в порушенні кримінальної справи відносно працівника Гайсинського райвідділку, у зв’язку з відсутністю в його діях складу злочину, передбаченого статтею 364 Кримінального кодексу України, в якій йдеться про зловживання владою або службовим становищем, - каже речник обласного управління міліції Анна Олійник.
Але трохи згодом в обласній прокураторі скасували це рішення.
- 26 березня заступник прокурора області скасував постанову прокуратури Гайсинського району у відмові порушити кримінальну справу стосовно працівника Гайсинської міліції і направив матеріали для додаткової перевірки, - каже начальник відділу прокуратури області Валерій Горбатюк. - Підставою для такого рішення є той факт, що перевірка проведена не в повній мірі. Зокрема, не в повній мірі досліджено матеріали про наявність фізичних ушкоджень, завданих заявнику Копильському. Експертизою не визначено ступінь їх важкості.
За словами Валерія Горбатюка, протягом десяти днів прокуратура Гайсинського району зобов’язана завершити перевірку і прийняти обґрунтоване рішення.
Також Валерій Горбатюк зачитав пояснення учасників інциденту, які вони надали під час розслідування справи.
Майор Бондарєв стверджує, що під час патрулювання до їхнього автомобіля підійшов Копильський і почав висловлювати невдоволення тим, що патрульний автомобіль знаходиться у дворі їхнього будинку. У поясненні майора сказано, що від Копильського було чути запах спиртного. Далі Копильський став погрожувати майору звільненням з міліції. А коли той телефонував для виклику оперативного наряду, Копильський намагався видерти з рук телефон. Свій пакет, квіти і телефон, пояснює майор Бондарєв, Копильський демонстративно кинув на землю.
Ще один працівник міліції, який був в автомобілі, С.Мазепа, стверджує, що Копильський намагався вхопити майора Бондарєва за лацкани форменого одягу. У цей час до місця події під’їхав пан Рубля, колишній працівник Державтоінспекції. За свідченнями Мазепи, саме Рубля, щоб захистити майора від п’яного хулігана, вдарив Копильського в обличчя.
Загалом зібрані пояснення ще кількох свідків, які стверджують, що винуватцем скандалу є головний бухгалтер С.Копильський. Свідки так пояснюють своє перебування на місці події. Одні кажуть, що в цей момент проїжджали поруч і зупинилися, щоб з’ясувати, що відбувається. Інших зупинили патрульні інспектори для перевірки документів.
Колега потерпілого Віталій Ціпота, який у той вечір повертався додому разом з Станіславом Копильським, каже, що крім працівників міліції і їхнього колишнього співробітника пана Рублі, на місці пригоди не було жодної іншої людини.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер