Журналісти знайшли наркотик біля криміналістичного центру. Що робить поліція?

Журналісти знайшли наркотик біля криміналістичного центру. Що робить поліція?
Журналісти знайшли пакунок з наркотиком у клумбі на вулиці Василя Порика. Одразу викликали поліцію
  • Наліпки з рекламою наркотиків кілька тижнів тому з’явились на вулицях Вінниці.
  • Журналісти RIA/20minut.ua відслідкували, як працює система, замовивши речовину.
  • Наркотики знайшли в закладці на Порика, недалеко від НДКЦ.
  • Що роблять поліцейські управління по боротьбі з наркозлочинами?

Наліпки з контактами наркодилера бачили в різних мікрорайонах міста, на стовпах та загорожах. На них зверне увагу той, хто знає, що «Сіль 24/7» - це синтетичний наркотик. Його пропонують замовляти через «Телеграм». Вінничани пишуть у Фейсбуку, що зривають такі наліпки, аби припинити розповсюдження наркотика.

Як працює система продажу наркотичної солі, дослідили журналісти RIA/20minut.ua – замовили речовину і викликали поліцію на «закладку». Так ми ініціювали порушення кримінального провадження, в рамках якого правоохоронці мають перевірити вміст вилученого згортка і знайти тих, хто розклеїв наліпки по Вінниці.

Спершу, трохи погугливши, дізнаємося: метилендіоксипіровалерон (медична назва «солі») внесли до списку заборонених наркотичних засобів і психотропних речовин у 2010 році. У Вінниці можна купити заборонене просто - через платіжний термінал.

Відео дня

Потрібен лише інтернет, «Телеграм», «Айбокс» і 200 гривень.


Заборонене – доступне

Бот, адреса якого є на оголошенні-наліпці, інформує, що у його магазині можна купити фото кладів продукції у своєму місті. «Клад» - це наркотик, який заривають у різних куточках міста. Як тепер уже знаємо, «клади» позаривали раніше, ніж дали оголошення, а тепер продають ці «закладки» за допомогою інтернету.

«Все працює в автоматичному режимі 24 години на добу. Закупка доступна у Полтаві, Іллічівську, Херсоні, Миколаєві, Одесі та Вінниці», - пишуть наркоторговці.

Вибираємо Вінницю, Ленінський район. Бот пропонує обрати «дозу». Найдешевша - 200 гривень, найдорожча – 600 гривень за 1 грам.

Журналісти замовили найдешевшу закладку і, за інструкцією, оплатили покупку. На телефон прийшов код. Ввели його в «Телеграм» - і бот за кілька хвилин (!) прислав фото закладки.

На знімку - клумба з деревом, адреса - Василя Порика, 2. Червоною крапкою позначене місце, де шукати наркотик. Одразу після цього вирушили туди і побачили, що злочинці залишили «сіль» біля входу до офісу нотаріуса, недалеко від Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру (НДКЦ).

Журналісти легко відкопали щільно обмотаний ізоляційною стрічкою згорток точно на тому місці, яке позначене крапкою на фото. І одразу викликали поліцію.




Як не наркодилери, то шахраї

Після журналістського експерименту відкрили кримінальне провадження та обіцяють не закрити “справи”, що б не виявилося у пакунку. А досліджувати вміст закладки будуть довго - у експертів вінницького НДКЦ, як сказали в поліції, в черзі лежать зараз три сотні речових доказів по справах про наркозлочини. 

За словами начальника управління протидії наркозлочинності обласної поліції Ігоря Пайлика, схожа на нашу вінницьку історію із закладками справа була в Чернівецькій області. Тамтешнім правоохоронцям знадобилося півроку, щоб задокументувати схему і встановити IP-адресу продавця забороненої речовини. Це провадження розрили, продаж наркотику припинили. 

Також Ігор Пайлик дав зрозуміти, що ще до журналістів його підлеглі замовляли закладки для перевірки. Але поки експерти не сказали, що у пакунках заборонена речовина – розслідування йде не на повну потужність. А мета - не спіймати місцевих кур'єрів, а знайти головного наркодиллера.   

- Почнемо ряд серйозних оперативно-розшукових захотів, коли у нас буде рішення експертизи, - сказав керівник.  

Якщо ж не знайдуть у вилученому нічого забороненого? Провадження закриють? Ігор Пайлик говорить, що буде перекваліфікація на шахрайство. Як немає збуту наркотика, то є склад іншого злочину – обман із корисливою метою.


Цей наркотик убиває мозок

«Сіль» - вулична назва метилендіоксипіровалерону. Ще варіант «Хмара 9». Це синтетичний наркотик, що за консистенцію нагадує звичайну сіль. Має дію, схожу на амфетамінову чи кокаїнову, тільки у рази сильнішу.

На «сіль» підсідають діти через дешевизну і доступність. Українські медики кілька років тому почали фіксувати отруєння «солями» підлітків 13-14 років.

Ефект зомбі, галюцинації, панічні атаки, постійна спрага, хаотична жестикуляція, блідість шкіри, розширення зіниць. Такі ознаки вживання «солі». Звикають до неї після першої ж проби. Далі – психоз, і якщо не морг (самогубства у стані паніки), то дорога до божевільні.

Можливість придбати «сіль» через інтернет редакція RIA/20minut досліджувала чотири роки тому - «Нові вбивчі наркотики добираються до Вінниці». Тоді цю речовину рекламували через ВКонтакті, замовлення приймали через „Аську”, а вінницькі правоохоронці знали про цю синтетику тільки з досвіду колег із інших регіонів. Тепер «сіль» є у Вінниці.

- Наркотики - це обійми смерті. А такі наркотики, як «сіль для ванн», якщо вже беруть нас у свої обійми, то вже ніколи не випускають, - коментував тоді редакції Юрій Прокопенко, який пережив залежність від наркотика та написав книгу про це.

 

Давайте разом боротись

Поки у місті є наркотики, будемо з ними боротись. Ви з нами? Тоді розкажіть про людей, які торгують забороненим, та про наркопритони, що поруч з вашим домом. Дзвоніть журналістам за телефонами (063)7383803 та (097)8788788.

 

Читайте також:

По Вінниці розклеїли наліпки з контактами продавців наркотику (ФОТО)

Вінничан підсаджують на наркотик “сіль”. Журналісти зробили контрольну закупку

Нові вбивчі наркотики добираються до Вінниці

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Сонце палитиме в неділю. На Вінниччині очікують до +34°C 20:26 У Гайсинському районі з річки Південний Буг дістали тіло 47-річного чоловіка 20:06 У Вінниці вручили житлові сертифікати 60 родинам військових і загиблих Героїв photo_camera 19:05 У Тростянецькій громаді за понад вісім мільйонів відремонтували дві ключові дороги державного значення Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 18:09 Ведмежата Подільського зоопарку тішать відвідувачів літніми водними іграми play_circle_filled 17:06 У Вінницькій області за пів року зафіксували 79 випадків сказу серед тварин 16:02 Як будували мазанки на Поділлі: від глини і соломи до саману й кізяка photo_camera 15:07 Рецидивіст з Одещини побив, зв’язав та вкрав майно у старенької – суд виніс вирок 14:14 У Вінниці почали змінювати головну вулицю. Що робитимуть найближчим часом? (Візуалізація) 13:06 На набережній Roshen відбувся благодійний концерт на підтримку бригади «Червона калина» play_circle_filled 11:43 Смертельні аварії на Вінниччині: у Барі загинула 75-річна велосипедистка, у Турбові — 24-річний мотоцикліст 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 10:43 У Вінницьких Хуторах сварка під чарку закінчилася ножовим пораненням 10:18 Над Україною летіли 322 дрони. Основний удар — по сусідній Хмельниччині 09:56 До Дня спортивного журналіста у Вінниці започаткували футбольні змагання пам’яті колег photo_camera 09:52 На Магістратській водій KIA збив мотоцикліста. Подробиці аварії play_circle_filled 09:12 Вінниця прощається з Героєм: пішов із життя легкоатлет і захисник Анатолій Зерук 08:16 Цей день, 5 липня: яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up