Янчак на свободу за майже мільйон: суд дозволив внести заставу керівниці ТЦК

- У Вінницькому апеляційному суді розглянули апеляційну скаргу у справі Оксани Янчак, підозрюваної в перевищенні службових повноважень.
- Захист намагався скасувати тримання під вартою, заперечуючи тиск на свідків і склад злочину.
- Суд змінив запобіжний захід інакше: з «тримання під вартою без можливості внесення застави» на «тримання під вартою з розміром застави у 300 прожиткових мінімумів».
У Вінницькому апеляційному суді сьогодні, 3 квітня, відбулося засідання щодо оскарження запобіжного заходу для начальниці мобілізаційного відділу ТЦК та СП Оксани Янчак.
Нагадаємо, жінка є підполковником та обіймає посаду заступниці начальника Вінницького об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Вона відповідає за організацію мобілізації та контроль військового обліку у Вінниці.
Журналістка «20 хвилин» мала велике інтерв’ю з пані Оксаною, у якому ставила питання щодо дій працівників ТЦК, проведення мобілізації та вручення повісток на підприємствах, вулицях і навіть у ресторанах під її керівництвом.
Як проходив розгляд апеляційних скарг?
Вінницький міський суд 27 березня обрав для Оксани Янчак запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб. Сьогодні захист подав дві апеляційні скарги: на відсторонення від посади і тримання під вартою без права застави. І на сьогодні були призначені два судові засідання, однак розгляд апеляційної скарги з приводу відсторонення від посади відклали у зв’язку з поданою заявою про це.
Друге судове засідання у справі Оксани Янчак було присвячене розгляду апеляційної скарги, поданої адвокатом Олександром Бахуром, щодо зміни запобіжного заходу — тримання під вартою. Засідання відбулося в онлайн-форматі, Янчак долучилася до слухання через відеозв’язок.
Втім, його довелося перервати через оголошення повітряної тривоги. Учасники судового засідання перемістилися до зали, розташованої в укритті Апеляційного суду. Журналісти ж залишилися в іншій залі, спостерігаючи за перебігом подій у режимі онлайн.
В залі засідання прокурор обґрунтував необхідність тримання під вартою тим, що підозрювана може чинити тиск на підлеглих, які виступають у справі як свідки. Крім того сторона обвинувачення зауважила, що не всіх свідків допитали, оскільки деякі з них побоюються давати покази.
Адвокат заперечив проти доводів обвинувачення, зазначивши, що розслідування триває майже пів року, і за цей час жодного впливу на свідків не зафіксували. Крім того, захист надав суду докази того, що більшість свідків у справі були переведені на службу до інших підрозділів, що унеможливлює будь-який тиск з боку підозрюваної.
Захист просив змінити запобіжний захід
Захисник Оксани Янчак під час засідання акцентував увагу на кількох важливих моментах у справі. За словами адвоката, наслідки інкримінованого злочину мають оціночний характер і можуть бути визначені лише з урахуванням конкретних обставин кожного випадку. Водночас у підозрі відсутнє чітке посилання на шкоду, що була заподіяна. Адвокат наголосив, що склад злочину, на його думку, відсутній.
Додатково захист звернув увагу на обставини щодо потерпілого, якому, за версією обвинувачення, були завдані тілесні ушкодження. Це питання, за словами адвоката, залишили без належної уваги у суді першої інстанції. Зокрема, як він каже, не оцінили роль потерпілого як провокатора подій, що мали місце за його участі.
— Я хочу озвучити, що Оксану Миколаївну характеризують з позитивного боку, в першу чергу, як особу, яка є військовослужбовцем та в межах своїх повноважень в умовах воєнного стану несе службу. Оксана виховує самостійно неповнолітню дитину. Враховуючи ті обставини, що склалися з обранням запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, дитина змушена перебувати в іншому місті з родичами. Зараз у дитини відсутня можливість перебувати у місті Вінниці та отримувати якісні освітні послуги, — сказав захисник.
Суду надали ухвалу Житомирського районного суду, у якій зазначено, що потерпілий у справі Янчак є підозрюваним у злочині, передбаченому частиною третьою статті 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон).
— Попередньо погодивши маршрут за кошти, чоловік переправляв осіб через державний кордон з Білоруссю, країною, яка на сьогоднішній день активно підтримує агресора у обстрілах наших міст. Смольницькому Станіславу Анатолійовичу було вручене повідомлення про підозру, і прокуратура клопотала про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Суд ухвалив рішення про домашній арешт, і наразі справа перебуває на розгляді у Житомирському апеляційному суді щодо перегляду запобіжного заходу, — зазначив Олександр Бахур. — Враховуючи доводи сторони захисту, не наведено підстав для тримання Оксани Янчак під вартою ані в клопотанні слідчого, ані в ухвалі Вінницького міського суду.
Відповідно, захист просив скасувати ухвалу про тримання під вартою та прийняти нову ухвалу, якою обрати запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
Після нарадчої кімнати суддя виніс ухвалу про обрання іншого запобіжного заходу — у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 908 400 гривень.
Нагадаємо, що військовослужбовиця підозрюється в перевищенні своїх службових повноважень, (частина п’ята статті 426-1 Кримінального кодексу України) у зв’язку з побиттям військовозобов’язаного.
Станом на ранок 4 квітня за Оксану Янчак внесли заставу — понад 908 тисяч гривень. Кошти вже надійшли на рахунок суду, триває процедура оформлення звільнення з-під варти. Розгляд апеляційної скарги щодо тимчасового відсторонення Оксани Янчак від виконання посадових обов’язків призначений на 10 квітня у Вінницькому апеляційному суді.
Читайте також:
В апеляційному суді пройшло слухання у справі блогера Шавлюка. Чи змінили йому запобіжний захід?
Перепоховала чоловіка, викрав портрети, збирали металобрухт: як карають за наругу над могилами?
Трагічний кінець: 15-річна дівчина померла в лікарні після аварії у Соболівці
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Alla GaschukА хто на разі виконує обов'язки начальника відділу мобілізації ТЦК,і як він їх виконує? Добрий, ввічливий,на м'ясо " нікого не мобілізував? Відколи Янчак і СІЗО у Вінниці настав мир і спокій,війна закінчилася?
-
Вероніка ПовстянаЯкщо у Джуринської Валентини є мільйон, щоб виправдати свої садо-мазохистьські нахили, то є, мабуть, кошти, щоб після розголосу цієї ГАНЕБНОЇ справи, поповнити ряди легендарного батальону Монако, в якому вже перебуває сумнозвісний пан Резніков і інші "патріоти" нашої країни. Як їх ще носить земля - невідомо. Мабуть, пекла міфічного немає, пекло розташоване на Землі, хоча страждають від цього, як раз таки, не грішники, а нормальні, порядні люди, а такі як ця "пані" виконують роль дьяволиць у людському обличчі. Але за все треба буде сплатити. Нехай не допоможе їй навіть цей, вкрадений у людей мільйон. На допомогу переселенцям грошей немає, на підвищення пенсій - теж немає, бо йде війна, а на відкуп таких потвор є мільйони. Ганьба!
-
Вероніка ПовстянаГаньба! Ганьба продажній судовій системі, ганьба таким посадовцям, які розпускають руки, язики, і проч., тим самим працюючи практично на ворога, які і гадки не мають про конституційні права кожного громадянина і за не свій, вкрадений у держави, це 💯 , мільйон, можуть душити, ображати , принижувати звичайних громадян нашої країни, використовуючи свою владу! Таким персонам, як ця "пані" потрібно відсидіти за подібні речі як мінімум, пару років в буцегарні, щоб там її навчили шанобливо ставитися до чоловічого населення нашої країни, а суддям назначити переатестацію, або видворити їх геть з їх нагрітих місць, можна на передову, в окопи, нехай хоч їх житимуть, тоді не буде бажання звільняти здодійку з під варти! Я думаю, що це пряме запитання до нашого шановного президента, який готовий до наступного правління країною ще п'ять років: доки буде це коїться це беззаконня?!
-
Вероніка ПовстянаГаньба! Такого не було навіть при Януковичі! Заплатив мільйон вкрадених у держави грошей - і все, можеш душити людей хоч кожного дня. Ганьбище продажній судовій системі! Про яку демократію можна говорити, про який патріотизм і соціальну справедливість, коли "люди", які повинні захищати нашу свободу, права, демократію є продажними і антисоціальними? До чого потім розмови наших шановних політиків, військових, чиновників про необхідність правильного виховання молоді, про патріотичність, про відповідальність по відношенню до своєї держави ? Такі факти покращують патріотизм і боєздатність? Великі до цього є сумніви. Я вважаю, що пан президент особисто повинен звернути увагу на цей ганебний випадок і винна в цьому інциденті особа повинна відсидіти у буцегарні мінімум пару років, де її навчатимуть шанобливому ставленню до чоловічого населення нашої держави.