Правозахисника Дмитра Гройсмана побили у під’їзді

Правозахисника Дмитра Гройсмана побили у під’їзді
В ніч з суботи на неділю невідомі здійснили напад на координатора Вінницької правозахисної групи Дмитра Гройсмана. Із черепно-мозковою травмою правозахисника госпіталізовано до лікарні швидкої допомоги.

"Я у свідомості. Оцінюю свій стан як задовільний. Я роблю всі спроби, щоб швидше виписатися з лікарні." Дмитро Гройсман

До чергової частини Вінницького міського управління міліції повідомлення про даний злочин надійшло від постраждалого о 01.17. За телефоном спецлінії "02" він повідомив про те, що біля першої години ночі в під'їзді будинку, де він проживає, двоє невідомих осіб нанесли йому легкі тілесні ушкодження в області голови, - повідомили у ВЗГ УМВС України у Вінницькій області.
Дмитро Гройсман спростував чутки про те, що нападники били його молотком.
 - Сокирою, битами, молотком мене не били. Мене били ногами, - повідомив він.  
За інформацією, яку отримала Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачева, люди, які здійснювали напад “чекали саме Гройсмана, коли той повернеться додому». «Це робить найбільш вірогідною версію про цілеспрямований характер злочину, без сумніву пов’язаного з активною правозахисною діяльністю постраждалого”, вважає Уповноважений з прав людини.
Схиляється до цієї версії і сам Дмитро Гройсман:
 - Я пов'язую цей напад лише з професійною діяльністю, зокрема, у тюрмах.
 - Його чекали в під'їзді, - розповіла дружина правозахисника Світлана. - Ці люди спочатку запитали, як його звати, а тоді почали бити.
Наразі стан Дмитра стабільний, каже його дружина. Проте, як належить при таких травмах, інфузійну терапію йому доведеться отримувати протягом 21 дня.
Сам Дмитро страшенно не хоче перебувати у лікарні і прагне якомога швидше виписатися.
Координатор Вінницької правозахисної організації вдячний всім, хто підтримував його цими днями. 

 - Мені телефонувала Ніна Карпачева, - розповів він.
За повідомленням прес-служби Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, за її ініціативою відкрито провадження щодо грубого порушення прав і свобод людини. Також Ніна Карпачева провела переговори з керівництвом УМВС у Віницькій області відносно стану розслідування кримінальної справи за фактом нанесених тяжких тілесних ушкоджень Гройсману, повідомляє Корреспондент.net.
Переконаний у тому, що даний напад пов’язаний із професійною діяльністю Дмитра Гройсмана і його заступник Віктор Ролік. Останнім часом, за його словами, Дмитро займався захистом прав пацієнтів, біженців, жертв тортур та ув’язнених.
у ВЗГ УМВС України у Вінницькій області з цього приводу повідомили: за фактом хуліганства порушено кримінальну справу. Триває розслідування.

 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:32 Парк біля лікарні імені Ющенка у Вінниці просять впорядкувати: що відповіла міська влада 13:10 У Ладижині відбудеться масштабний фестиваль BOH SUP FEST. Що очікує гостей photo_camera 12:36 Вінницький архітектор Віталій Плясовиця став першим заступником керівника Служби відновлення області 12:03 Трагедія на Гайсинщині: під колесами ВАЗа загинув 39-річний чоловік Від читача 15:03 Що робити у разі зламу облікового запису в Telegram: алгоритм дій від кіберполіції 11:31 Як ви ставитесь до того, що в Україні хочуть скасувати відповідальність за порнографію? Ми запитали 11:02 Вирощував коноплі у домашній теплиці. У вінничанина знайшли понад два кілограми канабісу play_circle_filled 10:34 Вінниця очолила рейтинг України за темпами подорожчання новобудов. Ціни зросли на 26% 09:55 «Ми почули, як б'ється серце донечки»: родина донорки вперше зустрілася з 12-річним Назаром із Ладижина play_circle_filled 09:12 Двоє Захисників повернулися додому «на щиті». Вінниця прощається з Анатолієм Рекою та Даніїлом Кардашем 08:12 Кого вітаємо та що святкуємо. Історія, заборони та прикмети 18 липня 21:00 Сонце змінять грози. Якою буде погода на Вінниччині у вихідні 20:07 Біля Західного автовокзалу завершують ремонт дороги. Де ще у Вінниці оновили покриття 19:41 Тренер став переможцем чемпіонату України зі спортивної радіопеленгації 19:30 На чемпіонаті Європи з веслування на човнах «Дракон» вінничани здобули 13 золотих нагород photo_camera 19:11 Понад пів сотні вінничан вийшли на велику толоку — приводили до ладу набережну Південного Бугу 18:36 Заблукав і опинився посеред поля. На Тульчинщині кінологи зі службовими собаками врятували чоловіка 17:57 На Пирогова через сильний витік води частково обмежили рух. Працює реверсний проїзд play_circle_filled 17:12 У Серебринцях проведуть фестиваль з козацькими забавами та вогняним шоу — для Вінниці створять Дідуха 17:10 «Говорітє по-русскі?»: у Болгарії журналіст чув російську менше, ніж у Вінниці
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up