Про те, що суд не затвердив угоду, за якою прокурор просив у покарання для хабарника лишень 17 тисяч гривень штрафу, раніше розповідали журналісти 20minut.ua. Така угода суперечила інтересам суспільства. А чи відповідає таким інтересам вирок, який винесли врешті решт екс-підполковнику?
Вирок Вінницького міського суду, винесений 19 листопада колишньому керівнику поліцейського підрозділу, днями з’явився в Реєстрі судових рішень. Він стосується офіцера, що на момент документування його злочину, працював на посаді начальника відділу моніторингу та звітності поліцейської діяльності управління інформаційно-аналітичної підтримки обласного главку. Призначили підполковника 1 березня, а через два місяці, на початку липня, на руки посадовця одягнули кайданки через отримання ними 8 тисяч доларів або ж трохи більше 200 тисяч гривень неправомірної вигоди.
Про затримання поліцейського начальника з названою сумою грошей, як оплату його впливу на закриття кримінального провадження, Вінниця дізналася з повідомлення військової прокуратури Центрального регіону.
На поширених на початку липня цього року фото бачимо чоловіка в цивільному одязі біля чорного автомобіля «Toyota Саmrу». Арешт провели разом зі спецслужбою на вулиці Пирогова, навпроти обласної лікарні. Йому передувала, як читаємо тепер у вироку, зустріч сторін на автозаправці WОG та переписка у WhatsAрр.
За що отримував чималі гроші поліцейський посадовець? Ці дані є у вироку: за вплив на закриття слідчим провадження про розкрадання коштів ОСББ «Л.Ратушна 77» службовими особами ТОВ «Радабудінвест». Директор останнього — спершу мав заплатити 300 тисяч гривень, як 10% від суми, що фігурує в кримінальному провадженні. Потім посадовець озвучив йому меншу суму — 8 тисяч доларів, еквівалент якої (трохи більше 200 тисяч гривень) директор приніс згодом на зустріч у супроводі силовиків.
«9 липня поліцейський отримав частину неправомірної вигоди — 206 тисяч гривень, що задокументовано в ході негласних слідчих дій. Після чого підозрюваного затримали «на гарячому», а предмет злочину вилучили», — поінформувала пресу Військова прокуратура Центрального регіону України.
Її представник, як дізналася згодом редакція 20minut.ua, подав до суду разом з обвинувальним актом хабарнику укладену з ним угоду. В ній прокурор просив покарати правопорушника трохи більшим за мінімальний штрафом через повне визнання вини. Але цю угоду на 17 тисяч гривень суд не затвердив. Призначив інше покарання, але також несуворе — оштрафував засудженого на 25 з половиною тисяч гривень.
В першому випадку покарання було рівне тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це майже мінімальна санкція частини другої статті 269 з позначкою 2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом). А у другому випадку — максимальний із передбаченого названою статтею штраф. Тобто півтори тисячі тих самим неоподатковуваних мінімумів.
«…суд вважає, що виправлення та запобігання вчиненню обвинуваченим нових злочинів можливе без ізоляції його від суспільства, а тому йому слід призначити покарання у виді штрафу в межах санкції відповідної статті Кримінального кодексу України», — читаємо у вироку.
Обтяжуючих обставин суд не встановив, натомість прописав кілька пом’якшуючих: «щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину» та позитивні характеристики з місця проживання та роботи. Що «порушень дисципліни та законності не допускав», — написали підполковнику на прощання в поліції.
Більше він у главку не служить, був звільнений. В інформації про обвинуваченого вирок констатував: безробітній, стоїть на обліку в центрі зайнятості.
А людина, яка заплатила за звільненого підполковника заставу, прихована в рішенні, як і решта учасників. 160 тисяч 560 гривень мають тепер їй повернути після набрання вироком законної сили (через 30 діб після проголошення рішення, якщо воно не оскаржується в апеляції).
А яке покарання міг отримати поліцейський начальник, якби не визнав вину, але її довели б у судовому розгляді? Максимальна санкція статті про зловживання впливом каже про позбавлення волі.
Від 3-х до 5-ти років ув’язнення передбачили за «прийняття пропозиції/ обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення, або пропозиція/обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди». Але угоди з обвинуваченням, як бачимо, успішно дозволяють уникнути тюрми за хабарництво на посадах і отримати мінімальне покарання через повне визнання вини.
Ось тільки недавні приклади аналогічний вироків. Теж 25,5 тисяч гривень штрафу отримав цього року оперативник поліції за 6 тисяч гривень хабара. І стільки «взяв» заступник прокурора Вінницької області, якого піймали на хабарі в кілька тисяч доларів.
Повний текст рішення по справі екс-підполковника поліції знайдете за цим посиланням. В ньому також прописали долю речових доказів. Машина «Toyota Саmrу», мобільний телефон, смартфон і айфон та недосліджена експертами «невідома речовина рослинного походження у прозорому контейнері» — все це повертається власнику.
Читайте також:
Майор, який знімав свою дочку в порно, хотів вийти з СІЗО під домашній арешт. Не пустили
Поліцейський Пивовар, якому загрожує 10 років за смерть підприємця Комарніцького, заговорив
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Багато прощають полковникам, і пяні за кермом і тд. ітп.