«Наказував обслуговувати його і богатирів». Лейтенантка заявила про домагання полковника

«Наказував обслуговувати його і богатирів». Лейтенантка заявила про домагання полковника
Валерія Сікал (24) в заяві про домагання написала, що командир "наказами і діями принижував її честь і гідність як офіцера Збройних Сил України"
 • Дівчина з Вінниччини, яку після академії направили служити в Хмельницьку область, ініціювала кримінальне провадження проти свого керівника. 
 • Валерія Сікал каже, що командир частини домагався її в обмін на легку службу.
 • Вона ж вибрала другий із запропонованих варіантів — регулярно терпіти приниження і знущання за відмову.
 • Що змусило жінку все ж заявити про домагання полковника за кілька місяців до кінця строку служби? 

Заяву про домагання, від яких нібито страждали й інші жінки в частині, написала в поліцію та військову прокуратуру 24-річна Валерія Сікал. Вона спробувала заявити на командира ВЧ А1358, де служить, в Хмельницькому. Але там, каже, з неї тільки посміялися. Тому жінка разом зі своїм чоловіком приїхала писати заяву до Вінниці. Вона родом з Томашполя, тож стала добиватися відкриття провадження у своєму обласному центрі.

Про історію Валерії першими дізналися підписники сторінки голови вінницької громадської організації «Ревізія влади». У Фейсбуці Віталій Павловський наприкінці минулого року описував, що і в нас було непросто лейтенантці подати заяву на полковника. Розповідав, як у відділі поліції на Пирогова, 4 кілька різних співробітників підряд розпитували заявницю про домагання. Теж крутилися, щоб не документувати? І хіба питання про такий злочин не мали б ставитися жінці жінкою?

У військовій прокуратурі Валерія теж заявила про домагання командира. Фото надане заявницею

Терпіла цілий рік

За словами Віталія Павловського, поліцейські не хотіли говорити з Валерією в присутності її чоловіка. Він зняв діалоги поліцейських із її групою підтримки та зилив в YouTube.

Відео дня

— «Вас там послали нах..р, і ви приїхали сюди?». Ви так особисто говорили, — казав чоловік Валерії слідчому, а той робив великі очі, нібито нічого подібного не було. Але все ж допитав заявницю в присутності чоловіка і під відеозапис.

В поліції Валерія Сікал казала, що протягом року служби інженером відділення технічного контролю в частині на Хмельниччині терпіла від командира, полковника Віктора Іваніва, домагання й приниження. Він, за словами жінки, проявляв до молодої випускниці військової академії неабиякий інтерес, щойно вона з’явилася в частині. Домовлявся про сексуальний контакт, вона відмовляла. Через це була обляпана калюжею, коли командир проїжджав поруч на машині. І не раз принижена в присутності молодших по військовому званню.  

— Він приказує, що «ти маєш вступити зі мною в сексуальний зв'язок, і тоді буде у тебе в службі все добре, все класно, без проблем. Якщо цього не зробиш, то я тобі покажу всі «прєлєсті» армії», — розповідала Валерія Сікал. — Під час розмови він хапає мене за руки, гладить по нозі, обіймає, прижимає до себе чи до стіни. Постійно змушує до контакту. Я, як тільки можу, тікаю від нього, стараюся уникнути…

У заяві про домагання написали, що командир «використовував службове становище, наказами і діями принижував честь і гідність її, як офіцера Збройних Сил України».

 

Не пустив у відпустку

Журналіст RIA/20 хвилин поговорила з Валерією пізніше по телефону. Вона хворіє. В частину не повернулася. Виходить, військова в самоволці з кінця минулого року до тепер?

— По мені відкрите посадове розслідування про залишення частини, але є рішення лікарської комісії про те, що я після операції потребую відпустки на термін 30 календарних днів, — пояснює співрозмовниця. 

Вона каже, що перенесла операцію на хребті, бо під час служби зірвала спину. Переносила важкі боєприпаси, виконуючи службові обов’язки. І якраз тому, що командир її у відпустку за станом здоров’я не відпустив — наказав з госпіталю повертатися в частину й сидіти в квартирі чи санчастині, а чоловіка не пускав на територію — вона й наважилася розказати про домагання. Перед тим звернулася зі скаргою на командира у військову службу правопорядку.  

— Мою свободу і вільне пересування він не може обмежити. Не може мене тримати в частині, бо йому так хочеться. Я не злочинець, що мене мають закрити. Не порушую нічиїх прав, — каже Валерія.

Врешті вона вже й телевізійникам розповіла про домагання. Наводила приклад, як командир викликав її в кабінет і наказував вітати якогось чоловіка в штатському з днем народження. Називав того іменинника генералом армії. 

— Я стаю струнко і кажу «Пане генерале, вітаю вас з днем народження, бажаю здоров’я…». А він з нецензурною лайкою, що не так треба. Потім наказував «сідай, випий, розслабся». Це в робочий час, у службовому кабінеті, — розказує Валерія. 

За її словами, виклики через чергову частину фіксується, тож можна довести підвищений інтерес до неї з боку командира. А він, як каже лейтенантка, викликав її і в готель для прикомандированих, і до своєї цивільної машини на КПП. Звідти возив в ліс, де знайомив з начальником тамтешнього райвідділу поліції. Пояснював, до кого ще треба бути прихильною, щоб легко служилося.   

Валерія зі своїм чоловіком. Фото подружжя військових із соцмережі

Інші жінки бояться?

Чи застосовував силу командир після відмови лейтенантки? Валерія каже, що наодинці доводилося відбиватися. А перед свідками вона по формі відповідала «не буду виконувати цей наказ», розверталася і йшла.

— Тільки я прийшла в частину, старші жінки радили менше потрапляти командирові на очі, бо він любить молоденьких дівчат, — каже Валерія. — Але я по своїй посаді не можу не потрапляти йому на очі. Одного разу, коли несла добовий наряд, він зайшов в кімнату відпочинку зі своїм першим замом і такою фразою: «давай, роздягайся, лягай, будеш богатирів обслуговувати»…

Заступник навряд підтвердить її слова. Але жінка стверджує, що є інші очевидці домагань. Ті, що вже не служать в частині. А чи будуть говорити підпорядковані звинуваченому жінки-військовослужбовці про те саме?  

— Побояться, — відповідає Валерія. — По-тихому вони розказували випадки. «Віднікуюся, включаю дурочку, і ти так роби», — казали. Ну, чекайте, скільки я можу так робити? Мені важко психологічно це витримувати. Скільки я з ним зустрічалася, стільки у мене істерика була. Як витерпіти це все і лишитися нормальною людино, без наслідків?  

Полковник вирішив мовчати

Журналіст телефонувала Віктору Іваніву. Щойно представилася, він зрозумів, про що будуть питати, сказав «не даю ніяких коментарів» і одразу поклав слухавку.  В його декларації можна прочитати, що полковник — сімейна людина: одружений, має двох дітей.

У Фейсбус-спільноті «Армія FM» знаходимо пост за березень минулого року з відео, доданим на YouTube. Це відео називається «Як полковник Іванів знущається над підлеглим особовим складом ЗСУ». Переходимо за послання — «це вилучено через порушення політики YouTube щодо агресивних дій і залякування». То виходить, претензії до командира є не тільки в героїні цього матеріалу? 

 

Випускниця Одеської військової академії. Зі сторінки Валерії у Фейсбуці

Питаємо в обласному главку поліції, чи відкрили провадження за заявою військової з Хмельницького. Речниця Анна Олійник каже, що злочин кваліфікували за статтею 154 Кримінального кодексу України «Примушування до вступу в статевий зв’язок» і направили матеріли для розслідування за належністю в Хмельницьке управління поліції. Такі вимоги законодавства, — «переадресовувати» справи туди, де все відбувалось. 

За її заявою до військової прокуратури, як вже знає Валерія Сікал, також відкрили провадження за аналогічною кваліфікацією. Обидва об’єднають в одну, прокурорську справу. Будемо слідкувати, чим завершиться розлідування. 

— Мені сказали, що в частині була перевірка, неофіційна, не для паперів, щоб дізнатися, чи є свідки, — каже Вікторія. — І описані мною в заяві факти підтвердили навіть ті люди, яких я не називала свідками.

В поліції грубо ставляться до «пересічних»

Віталій Павловський, 
голова «Ревізії влади»:

— До мене звернулися громадяни, просили надати допомогу в райвідділі на Пирогова, 4, бо в них не захотіли приймати заяву про сексуальні домагання дівчини-військовослужбовця керівником військової частини. В поліції просили покинути кімнату прийому громадян її офіційного чоловіка, як при слідчих діях! Поліціянт сплутав заяви до внесення в ЄРДР і після внесення. Більш того, він порушував права громадян тим, що глумився з їх проблеми (це є на відео), та зовсім не зорієнтувався, що дівчина не могла після подій в військовій частині розповідати про сексуальне домагання чоловікам, знову у формі, вкотре переживаючи ситуації, які мали місце під час служби. Також він не запропонував їй психолога, хоч, зі слів потерпілої, вони щойно приїхали з Хмельниччини, з санчастини, а у Військовій прокуратурі не прийняли заяву про домагання та перевищення службових обов'язків!

Тут варто реагувати Заріні Маєвській, старшому інспектору з забезпечення прав людини поліцейського управління. Чи буде перевірка по факту порушення прав заявниці та непрофесійності поліцейського?!

До військової прокуратури по «гарячій лінії» у Вінницькій області ми в той вечір додзвонитися не змогли. Поки не з’ясували, що номер телефону на офіційному сайті помилково сплутали з номером чиєїсь приватної оселі. Як так можна?!

На мої повідомлення і скарги про неправомірні дії поліцейського реакції нуль. Заявниця з її чоловіком також не отримували дзвінків з приводу заяви про грубі дії підопічного начальника міського відділу поліції Синявського. Керівництво покриває безтолкових співробітників, якщо жорстко не реагує на таке ставлення до нас «пересічних».


Читайте також:

Про секс з 11 січня. За вимогу виконати подружній обов’язок можуть покарати, як за зґвалтування

«Звідки взяло слідство все це, нам не відомо». Інтерв’ю з захисниками Анатолія Малєца

У новорічну ніч в Могилів-Подільському підрізали зятя мера. Він зараз в реанімації

ТОП-12 злочинів, у яких вам пощастило не стати жертвою. Яким був кримінал 2018-го?

8 афер року: були дурні «розводи», нові схеми і спіймані на шахрайствах ділки

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (100)
 • Слава Україні

  .По перше  якщо цей пан Міщук зам.командира частини знав про зловживання командира,чому як офіцер не звертався до військової прокуратури.Висновок напрошується ,або сам приймав участь в цих принижуваннях,або алкаш і самому ставили ті клізми ,або обісрався і чекав скоріш втікти на пенсію. Цікава річ як в 14 захищати Україну, як каже чорнокнижник  голова РНБО Турчинов в нас не було арміїї.А як пільги ,підвищені пенсії то все цим алкашам тиловим.Чи не заслужили ці пільги  поштарі,сантехніки,медсестри.Ну а командира заставити ,хай дрочить пісюн на плацу та викласти на ютуб.Найкраще покарання раз такий жартівник.
 • Sonia Kun

  Я думаю справа рухалася б набагато скоріше, якби начальнику подобались "хлопчики"
 • Sonia Kun

  Треба їсти часник і цибулю. Це відлякує нечисть і будь-яке бажання вступити з вами в контакт. Випробувано особисто.
 • Toto

  Всегда нужно быть человеком,а не думать,что я начальник ,то мне всё можно,мы все люди,мы все смертны и находимся здесь временно.К сожалению многие не понимают этого,это касается нашей грёбаной  элиты,думают они бессмертны.Что касается данного случая,ну быдло,почуствовал себя царьком,короче без слов..
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:17 Минулої доби захисники неба знищили три ворожих винищувачі Су-34 08:17 Сьогодні відзначають Всесвітній день компліменту. Історія, заборони та прикмети 1 березня 21:14 «Часом треба тицяти носом в очевидне» — митець склав календар діагнозів, з однієї лікарні, за рік війни 21:11 Офіс туризму Вінниці у березні підготував цікаві новинки для вінничан та гостей міста photo_camera Від читача 17:13 «Кришечки на дрон». На Вінниччині звичайний пластик перетворюють на допомогу ЗСУ — як долучитися 20:40 Час, коли ми були бідними мільйонерами. Розповідаємо, яким для вінничан видався 1994 рік photo_camera 20:12 У Вінницькому театрі ляльок відбудеться прем'єра вистави «Коти-біженці» 20:01 В Прибузькому лісництві вирізають 2.4 гектари лісу. Навіщо і чи це законно? photo_camera 19:23 Поліція Вінниці розшукує Петра Яровенка, який причетний до злочину 19:12 «Що для нас важливіше — зерно чи зброя?» Дві точки зору на події на кордоні: волонтера і фермера 18:23 На Донеччині загинув 32-річний захисник з Вінниччини Денис Луцишен 17:27 За пропозицію хабаря жителю Хмільника загрожує до чотирьох років за ґратами photo_camera 16:48 Судитимуть офіцера Вінницького ТЦК Юрія Черевку та його спільників, які брали хабарі від ухилянтів photo_camera 16:10 Куди у Вінниці піти на курси: твоя нова робота (партнерський проєкт) 15:26 Шампунь з амфетаміном: чоловік «подбав» про красу волосся ув'язненої співмешканки 14:44 Не тільки через банкомати. Де можна зняти готівку вінничанам та які обмеження 14:40 EPAM Україна виділяє $300000 на спорядження тактичних медиків на передовій (Новини компаній) 14:26 «Ця війна — не лише українська»: у містах-побратимах Вінниці люди вийшли підтримати українців 13:27 Наркокур'єр намагався відкупитися від поліції хабарем у 50 тисяч гривень photo_camera 12:21 Завод «Вінницяпобутхім» розширив асортимент побутової хімії і косметики photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up