Анатолій Стафійчук з Могилів-Подільського економить гроші на електроенергії цілий рік. Він власноруч встановив вітряк, геліоколектори і підключив власну сонячну електростанцію. І в Анатолія є двотарифний лічильник. Щоправда, він не радить його встановлювати кожному вінничанину:
Читайте більше про історію винахідника з Могилів-Подільського: Інженер власноруч збудував енергонезалежний будинок
— Від цього приладу є сенс, якщо використовувати більшість техніки вночі, — розповідає Анатолій Стафійчук. — А якщо користуватися світлом, як і раніше, то двозонний лічильник не буде вам заощаджувати. У мене електричне опалення будинку, яке я вмикаю більше вночі, а в день — по мінімуму. Це дозволяє мені заощаджувати приблизно чверть на рахунку за світло: раніше платив приблизно 400 гривень, а зараз не більше 300 гривень.
Коли вигідно?
Особливість двозонного лічильника в тому, що вночі (з 23 години до 7 ранку) діє пільговий тариф: за електрику можна сплачувати тільки половину. Тобто економія буде 50 відсотків?
Старший по будинку на Литвиненка, 44 Іван Капля каже, що економія на такому лічильнику можна отримати 20-35% економії в рахунку за світло:
— А при тризонному лічильнику, економія трохи більша. Але це при суттєвому енергоспоживанні вночі, — каже Капля. — При звичайному, побутовому використанні світла, людина не зможе отримати значної економії в рахунку. І є ще один момент: оскільки лічильники купують самі споживачі, то треба час, щоб «відбити» вартість приладу обліку.
Читайте також:
У багатоповерхівці на Литвиненка зробили LED-освітлення. Чи є економія?
Коли вигідний лічильник день-ніч:
частково або повністю опалюєте житло електрикою.
встановлений тепловий насос, електричний котел, бойлер, кондиціонери або в майбутньому плануєте їх встановити
є електричний бойлер для нагріву води, а гарячу часто використовуєте для миття рук, посуду, прийом душа та інше
споживаєте багато електроенергії, з якої 30-50% в нічний час.
Як встановити лічильник?
Усі питання, що пов’язані з встановленням, демонтажем та використанням лічильників визначаються Правилами користування електроенергією для населення, що визначені постановою Кабміну №1357 від 26 липня 1999 року. Згідно з цим, споживачі можуть купувати лічильник самостійно, а представники компанії, що обслуговують людей та дають світло — займаються встановленням лічильнику.
Єдина служба, що має дозволи на встановлення подібних лічильників у Вінниці — це приватне товариство «Вінницяобленерго». Але, як повідомили журналісту, тут вінничанам не продадуть лічильник:
— Двозонний чи тризонний лічильник мають купувати самостійно, — розповідає консультант «Вінницяобленерго». — У підприємства немає на данний час таких приладів обліку на продаж. Після того, як людина купила лічильник, то треба звертатися до нас із заявою та кількома документами. Приходить електрик, встановлює лічильник, програмує його та пломбує.
Вартість лічильнику та які треба документи?
На сайті prom.ua вартість багатотарифних лічильників коливається від 897 до 4197 гривень. Вартість монтажу, як розповіли у «Вінницяобленерго» вирішується індивідуально. У цю послугу входить монтаж, пломбування та програмування приладу обліку. Програмування двозонного чи тризонного лічильника розділяє денний та нічний, пільговий тариф, щоб споживачі мали змогу заощаджувати.
Для встановлення багатотарифного лічильника необхідно надати наступний перелік документів:
дані взяті на сайті «Київенерго»
А як заощадити на інших комунальних послугах? Читайте у статті: Коричневі батареї та LED-лампи — економимо на комуналці.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Економте на електроенергії, встановлюючи сонячну електростанцію. Економічна вигода від продажу по "зеленому тарифу" та енергетична незалежність. Детальніше тут: https://prel.prom.ua/
Вартість лічильнику та які треба документи?
На сайті prom.ua вартість багатотарифних лічильників коливається від 897 до 4197 гривень.