“Безкоштовна” сонячна енергія: чи вигідно перетворювати свій дім на електростанцію?

“Безкоштовна” сонячна енергія: чи вигідно перетворювати свій дім на електростанцію?
Виявляється, що, обладнавши своє помешкання сонячними батареями, витративши купу грошей на додаткове приладдя, маючи терпіння та залізні нерви, можна перетворити свій будинок на міні-електростанцію. Та почати на цьому заробляти.

З 13 листопада 2015 року в Україні почали діяти «зелені» тарифи на електроенергію, що виробляється приватними домогосподарствами, встановлена потужність яких не перевищує 30 кВт.

Що таке “зелений” тариф?

«Зелений» тариф - це спеціальний тариф, за яким державою купується енергія, вироблена на приватних станціях з енергії сонця, отриманої за допомогою сонячних батарей, або з енергії вітру, згенерованої за допомогою установки вітрових турбін.

Відео дня

За інформацією прес-служби обленерго, у Вінницькій області станом на 20 березня 2016 року до “зеленого” тарифу приєдналося 13 домогосподарств. Ще більше людей встановили у себе сонячні батареї і використовують їх тільки для власної незалежності.

Для того, щоб підключити такий тариф, потрібно купити сонячні батареї необхідної потужності та обладнати ними своє помешкання. Потім написати заяву в обленерго на підключення до спеціального тарифу. Далі - встановити у себе двонаправлений лічильник. Він буде віддавати невикористану енергію у державну мережу. Останній етап - скласти договір купівлі-продажу між компанією та власником сонячної станції.

Чи вигідні сонячні батареї?

Анатолій Стафійчук займається альтернативною енергетикою уже майже 10 років. За цей час він обладнав своє житло вітряками, сонячними панелями та планує встановити ще й геотермальний насос.

На це у нього пішло дуже багато часу й коштів. Зараз Анатолій планує підключити ще й “зелений” тариф. Але чоловік каже, що держава не зацікавлена у незалежності своїх громадян, як і виробники обладнання альтернативної енергетики.

- Встановлювати сонячні батареї абсолютно невигідно, - каже Анатолій. - Батареї дуже дорого коштують - приблизно 1 долар за ват (одна панель дає приблизно 50 Вт, - авт.). А термін їх придатності - 50 років. Розрахунки кажуть, що якщо вони окупляться, то якраз через півстоліття. А тоді їх уже й міняти пора. Тепер інше: купивши акумулятор до них - можна вважати, що у вас уже всі системи у збитку. За ці п'ятдесят років ви будете міняти акумулятор як рукавиці, бо у середнього такого пристрою термін служби - 250 повних циклів.

Акумулятори бувають різні: можна купити й на 500 циклів роботи й сертифікований за усіма правилами, але він буде коштувати ще дорожче.

А якщо підключити “зелений” тариф?

- Якщо ви підключите “зелений тариф”, то ваша система окупиться років за десять, - говорить Анатолій. - Але ж треба ще рахувати, у скільки це обійдеться. Сертифіковані інвертори, двонаправлений лічильник, документація… тут рахунок буде іти на десятки тисяч гривень.

Підключати цей тариф є сенс, якщо маєте батареї на великі потужності.

- Для того, щоб підключити “Зелений тариф” і мати прибуток, мені треба у чотири рази збільшити свою потужність, - каже Анатолій. - Бо зараз я споживаю більше, ніж виробляю. І це буде коштувати 5-10 тисяч доларів.

За законодавством, потужність сонячних батарей, встановлених у приватному господарстві, не повинна перевищувати 30 кВт (потужність одного невеликого обігрівача становить приблизно 1 кВт, - авт.). Звичайно, якщо обладнати у себе таку кількість батарей, то можна дуже непогано заробити, але ж скільки грошей на це піде? Та й, враховуючи темпи сучасного наукового прогресу, ніхто не може стверджувати, що через 50 років сонячні системи вже не будуть вважатися застарілими.

- У мене сонячні панелі займають площу приблизно дев'ять метрів, - каже чоловік. - Це десять батарей по 50 Вт. Тобто 500 Вт або 0,5 кВт. Я рахував, що мої системи окупляться десь через 117 років, при умові, що я нічого не буду міняти… А я тільки акумулятор зміню разів зо 12.

Невже все так погано?

Чоловік вважає, що найефективнішими системами для особистого використання є сонячні водонагрівачі. Вони недорого коштують і відносно швидко окупаються - років за п'ять. Система проста - батареї на даху, які нагрівають воду. Вони не дають енергію, зате її економлять. Установити їх коштує 1,5-2 тисячі гривень. Нагрівають вони воду, навіть коли не світить сонце, і стабільно підтримують її температуру.

- Держава, як і весь світ, не зацікавлена у тому, щоб робити приватні системи вигідними, - каже Анатолій. - Якби Україна закупила подешевше у Китаю велику кількість батарей (там вони коштують по півдолара за ват) та давала хоча б по 10 кВт бажаючому обладнати у себе електростанцію, то створила б вигідні умови для розвитку альтернативної енергетики. Я б віддавав отриману енергію державі, і за це користувався б нею сам безкоштовно. Таких людей, як я, знайшлося б дуже багато і не потрібні були б великі станції, які забруднюють навколишнє середовище.

Біля експоцентру показували сонячну батарею

Протягом трьох днів, з 16 по 18 березня, біля Вінницького експоцентру влаштували виставку різноманітних корисних для господарства приладів. Але відвідувачі найбільше розпитували про сонячну батарею. Менеджери на виставці розповіли, якщо будинок стоїть у полі, де немає ліній електропередач, то треба ставити акумулятор та інвертор. Це гарантує вам повну незалежність. Якщо є доступ до мережі, то додаткові пристрої не потрібні - коли ваші панелі працюють, вдома є світло, якщо ні - берете його з ЛЕП.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (37)
  • Volodimir Stepchuk

    Зелена енегія тільки набирає силу в світі, деякі країни за 5 років планують повністю відмовитися від викопних джерел енергії... тому якщо цікаво дивіться тут http://xn--80ajaghbfnt7au1a.com/

  • Petro Petrenko

    дравствуйте! Хотел спросить у вас насчет роботы с одной фирмой. Планирую купить срабилизатор напряжения у этой компании https://prel.prom.ua . Скажите, стоит ли у них заказывать? Работал ли с ними кто-то? Что можете сказать? Спасибо!

    Petro Petrenko reply Petro Petrenko

    Спасибо всем! Заказал в этих https://sun-energy.com.ua/ses-zelenyi-taryf
    Очень доволен!!!

  • Рябуха Игорь
    Я тоже 7лет увлекаюсь альтернативой,на данный момент в солнечный день полностью электро-автономен,вложения не считал,но не дешево.
    Анонім reply Рябуха Игорь
    та багато хто захоплюється. від цього і ніби то популярність бо то там то там стоять панелі. когось розвели, хтось експериментує. а і народ думає що ставлять бо вигідно. і для продажників аргумент. та ніфіга не вигідно.

    для прикладу - зробив додаткове освітлення темного коридору.  китайська панель і світлодіодна стрічка. все. роль вікна. є світло - світить, нема - не світить. так воно окупиться через 100 років у порівнянні якби я світив від мережі.
    Анонім reply Рябуха Игорь
    Посчитай, прослезишься...
  • Анонім
    Странно, как это сюда еще менеджеры не набежали и не и не стали убеждать в "выгодности" солнечной электростанции. Хотя, наверное, они и сами понимают, что это бред.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
14:09 Вінницькі рятувальники вдосконалюють навички розмінування з дронами 13:13 Сплав на каяках, йога та велопробіг: безплатні заходи у травні для ветеранів та їхніх родин 12:22 У Могилів-Подільському районі сімейна сварка ледь не закінчилась трагедією play_circle_filled 11:56 АРМА шукає управителів для двох спиртзаводів Жеваго на Вінниччині: хто зможе взяти на себе активи? Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 11:25 Під час пиятики в Шаргороді чоловік побив знайомого ногою по голові 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest play_circle_filled 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня 21:00 Тут творилась історія: сторінки минулого Гонтівки 20:07 Весна — сезон загострення астми. Чому хвороба завдає шкоди дитячому організму і як з цим боротись 19:46 Вихідні не для пікніка: на Вінниччині обіцяють холод та дощ 18:44 Пʼять порад від лікаря, як обрати сонцезахисні окуляри для дітей 18:18 Субсидія на оренду житла для переселенців: як працює новий механізм допомоги 18:15 Гурт ТІК святкуватиме 20-річчя у Вінниці великим концертом просто неба 17:05 В Томашпільській громаді врятували підлітка, який замерзав у полі на шляху додому play_circle_filled 16:12 На Хмельницькому шосе зіткнулися Volkswagen та Nissan. ВІДЕО play_circle_filled 15:35 Де купити квіти до Дня матері: кращі локації, контакти та швидка доставка (парнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up