Вінниця прийняла понад 400 бізнес-переселенців. Чим їх переманили з інших областей?

Вінниця прийняла понад 400 бізнес-переселенців. Чим їх переманили з інших областей?
  • Уже 414 компаній переїхали до Вінниці з інших регіонів України від початку повномасштабної війни.
  • Протягом грудня 2024-го до нас релокувалися ще вісім підприємств.
  • Чим наше місто є привабливим для переїзду та яка нам від цього користь?

На базі усіх цих релокованих підприємств є 1 тисяча 971 новостворених робочих місць, написав на своїй facebook-сторінці заступник міського голови Андрій Очеретний. 

Що робить влада, аби спростити підприємцям адаптацію у новому місці?

Є чотири види грошової підтримки

Заступник мера Андрій Очеретний говорить, що заходи з підтримки релокації підприємств були розроблені протягом 2022-2023 років. Саме тоді, коли окремі області України стали зоною бойових дій.

Відео дня

— Вінницькою міськрадою та виконкомом були внесені зміни у наявні програми підтримки бізнесу, щоб бізнес-переселенці теж могли долучатися до них, — говорить Очеретний.

Зокрема, це:

— Крім того, ми розширили програму підтримки малого і середнього бізнесу, зокрема започаткували грантові ваучери, бюджет яких загалом складає 17 мільйонів гривень на цей рік. Тут релокований бізнес теж може подавати заявки на отримання ваучерів. Зокрема, на закупівлю обладнання. Кошти не потрібно буде повертати, — сказав заступник мера Андрій Очеретний.

Ознайомитись з наявними програмами фінансової підтримки бізнесу можна на сторінці Департаменту економіки та інвестицій міськради за цим посиланням.

Допомагають налагодити діалог

Від мерії можна отримати не тільки грошову підтримку. Бізнес-переселенцям допомагають з пошуком місця під виробництво, вибудувати ділові відносини з іншими вінницькими компаніями.

— Наприклад, знаю, що «УТОС» готовий на пільгових умовах здавати частину своїх приміщень під потреби релокованих підприємств. І вони такі не одні у Вінниці: департамент економіки та інвестицій, який здійснює супровід релокованих підприємств, надає повний перелік приміщень залежно від потреб релокованого підприємства, — говорить Андрій Очеретний.

Ще міські «Прозорі офіси» можуть допомогти з перереєстрацією у Вінниці. 

— Адже ми розуміємо, що через бойові дії не завжди є можливість забрати з собою не тільки виробничі потужності підприємств, а й автентичні документи, — сказав заступник мера.

Навіщо нам релоковані підприємства

Для чого нам це? Що місто отримує від переїзду підприємств? По-перше, це податки. 

— Це надходження з податку на доходи фізосіб (64% ПДФО потрапляє до міської скарбниці), з єдиного податку тощо, — відповів Очеретний. — Релокований бізнес, який перереєструвався у Вінницькій громаді, сплатив 55,6 мільйона гривень загалом. Стільки надходжень з податків тільки цих підприємств отримав міський бюджет за 2024 рік.

По-друге, це робочі місця для вінничан. 

— Ми бачимо тенденцію, що більшість релокованих підприємств недоукомплектовані по штату: тобто, не всі працівники погоджуються переїжджати разом зі своїми компаніями, тому є вакансії. Наприклад, на підприємстві Staleks працює 150 вінничан. На «УКпостачі» — до 125 вінничан. На «Anabel Arto» — сім з 30 швачок — це вінничани, — говорить Андрій Очеретний.

Цікавить, чи є вимоги до підприємств-переселенців, щоб вони працевлаштовувати саме вінничан?

— Ні, таких вимог немає. Адже тільки у Вінниці проживає понад 40 тисяч переселенців, яким також потрібна робота. Тому недоцільно встановлювати будь-які обмеження щодо працевлаштування на релокованих підприємствах. І роботу можуть отримати всі, хто цього бажає і має відповідний фах, — відповів заступник міського голови.

Цього року планують продовжувати всі раніше розпочаті заходи з підтримки бізнесу — як вінницького, так і тих, хто переїде до нас з інших областей. Зокрема, нагадаємо, в січні почне працювати ваучерна підтримка, за якою можна отримати до 500 тисяч гривень.

 

Читайте також:

Бізнес, родом з Луганська, дає роботу вінницьким швачкам

Перевезли 100 сімей і тонни агрегатів. Як компанія з Харкова перезапустилась у Вінниці

«Завод вивозили під обстрілами». Як підприємство з Харкова перезапустили у Вінниці

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Volodymyr Mayboroda

    Війною переманили.
  • Alexandr

    Хм. ,2000 людей створюють надходження у 55.6 млн. або 27800 грн. кожен. Це що, виходить, що людина працює пару годин, в день щоб отримати свою зарплату, а 4-6 годин для "надходжень"  і ще плюс прибуток власнику, тобто свою зарплату створює за ще менший час, якщо взяти зарплату у 20 тис. грн.

keyboard_arrow_up