Вінницькі «Мури» врятують. Область та місто дають 4,1 мільйони гривень

Вінницькі «Мури» врятують. Область та місто дають 4,1 мільйони гривень
Фото зі сторінки Юрія Легуна. Це акція #SOSмайбутнє, яку проводять, щоб звернути увагу на закинуті пам'ятки
  • Пам’ятку 17 сторіччя «Башта та мур», що знаходяться на вулиці Мури, все-таки врятують
  • По два мільйони виділять з бюджету міської та обласної ради
  • Ці кошти потрібні на протиаварійні роботи. В останні роки залишки старовинної споруди почали руйнуватися

Питання порятунку пам’ятки архітектури «Башта та мур» є актуальним ще з минулого року. У жовтні 2016 року архітектори, історики, науковці, депутати та духовники проводили перші зустрічі. Як казала професор, завкафедри історії України Ольга Коляструк, без Мурів не буде Вінниці:

Фото з архіву "20хвилин"

— Мури — це не просто символ минулої епохи, а серце ранньомодерної Вінниці. Звідси почалася історія Нового міста, новоєвропейської Вінниці, — каже професор, завкафедри Історі України Ольга Коляструк. — Якщо ми не почнемо щось робити із цим руйнуванням, то можемо втратити пам’ятку назавжди. Без минулого не може бути майбутнього.

Відео дня

У вінницькій єпархії підозрювали місцевих жителів. На їх думку люди витягували цеглу з стін "Мурів"

Проте, про реальні кроки для реставрації пам’ятки стало відомо тільки в 2017 році. Спочатку казали, що ціна ремонтів буде не менше 5 мільйонів гривень. Але згодом протиаварійні та консерваційні роботи оцінили в 4,1 мільйони гривень.

У лютому обласний депутат Володимир Барцьось, написав у своєму фейсбуку, що з обласного бюджету виділяють половину коштів на ремонт.

«Ділюся приємною новиною товариство! Вінницька обласна рада 21 лютого на позачерговій 15-й сесії виділила 2 мільйони 75 тисяч на проект здійснення невідкладних протиаварійних і консерваційних робіт на пам'ятці архітектури національного значення «Башта і Мур», — писав Барцьось у своєму фейсбуку.

У січні вже проводили тендер на реставрацію пам'ятки. Але його скасували, бо не було коштів на проект

А 16 березня на виконкомі міської ради прийняли рішення виділити свою половину в ремонт «Мурів»:

«Передати в 2017 році субвенцію з міського бюджету міста Вінниці обласному бюджету Вінницької області на реалізацію проекту «Реставрація пам’ятки архітектури національного значення «Башта та мур» (охоронний номер 55/3) по вулиці Мури, 1. Протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи» в сумі 2,039 мільйонів гривень», - зазначено в рішенні.

Остаточна вартість реставрації може зменшитися. Як розповідав директор обласного департаменту архітектури Дмитро Романченко, для визначення виконавця робіт подаватимуть тендер через систему ProZorro.

Але як розповідав київський архітектор Анатолій Ізотов, що займався ремонтом «Мурів» ще в кінці 2015 року, реставрація могла б коштувати менше:

— У минулому році наша проектна документація отримала погодження в Міністерстві культури, пройшла державну експертизу. Необхідно було починати роботи і подавати в експертизу одночасно другий комплект документації. І тут нам стали говорити, що ми заклали дуже малу суму на виконання робіт. У результаті було запропоновано переробити документацію таким чином, щоб підвищити вартість будівельно-монтажних робіт із 274 тисяч гривень до 600 тисяч. Ми від цього відмовилися, бо це корупція.

Загалом на реконстуркцію за їх кошторисом планувалося витратити близько 3,2 мільйонів гривень. Це майже на мільйон гривень менше, ніж теперішній бюджет ремонту пам’ятки.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Задунайский Торонтуй
    Барцос укрепит Муры щебнем от памятника Ленина который он привез из Киева.
  • лалка
    Лол, не пройшло і півроку, як ця "новина" з'явилась у вінницьких медіа.
  • Юрий Бондарук
    Ці мури стояли до вас і будуть стояти після вас, крадії бюджетних коштів!
  • Vladimir Molotov
    надо больше тц!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
19:19 Обіцяють гроші — крадуть ваші дані: як працює фішинг і чому це небезпечно 19:06 На Вінниччині виписали понад 1600 штрафів за перевантаження фур, та загалом порушень меншає 18:22 «Не звинувачуйте себе, що син загинув на війні»: як дати надію згорьованій матері? 18:05 Трояндовий рай у Великій Кісниці: родина Гуровських вирощує понад десять тисяч квітів photo_camera Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 17:32 Суд скасував генплан, але Агрономічна сільрада хоче дорогу: що відбувається на провулку Весняному? play_circle_filled photo_camera 17:04 Вінничанин отримав десять років ув'язнення за проросійські дописи в соцмережах 16:15 У Вінниці об’єдналися дві відомі автошколи — тепер це «Водій Плюс» (Новини компаній) 15:58 Судитимуть за «смердючий бізнес»: керівника вінницької філії «Укрветсанзаводу» звинувачують в екозлочині 15:49 Сотки за мільйони: де у Вінниці продають комунальну землю? 15:10 Калинівська громада отримала трофейний російський дрон від військових photo_camera 13:42 «Казав, що після війни буде частіше приїжджати у Могилівку»: попрощалися з льотчиком F-16 Максимом Устименком 13:38 Підсумки НМТ: на Вінниччині 84 школярі отримали максимальні 200 балів 13:17 Хочеш більше енергії? Сходи на йогу або стретчинг (Новини компаній) 12:38 На Келецькій побили 15-річного хлопця 12:02 Дві вінничанки готували страшний теракт проти Сил оборони — їх судитимуть 10:48 П’яний з ножем налякав людей на вінницькому ринку 10:12 У Серебринцях відкрили Алею Слави на честь земляків-героїв 09:55 У пошуках школи англійської мови для своєї дитини? Зверніть увагу на огляд кращих шкіл Вінниці (партнерський проєкт) 09:40 На кількох вулицях не буде світла та води: оперативні дані про відключення 3 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up