До дня Бабака, що святкують 2 лютого, журналіст склав «путівник» по будинкам-общарпанцям. Їх бачать вінничани щодня в центрі міста:
підземний торговий центр біля Універмагу («Мавзолей»)
колишній прибутковий будинок на Театральній («Промінь»)
колишній кінотеатр «Росія»
Башта на Європейській площі
Розбита пошта на вулиці Симона Петлюри
Свіжі фотографії цих будівель — в матеріалі:
У соцмережах та коментарях вінничани додали ще кілька будівель:
«На Вишеньці ресторан «Кельце» а навпроти — магазин «Олімп» з тієї ж серії: «Тяжко нести, але шкода позбутися» — пише Валентина Гуськова.
«Стара лікарня на вулиці Малиновського, 26. Вінниця-Фармація на Соборній, 9. Завалиться скоро остаточно» — написала в коментарях Валентина Купрійчук.
Ремонт не для всіх
А от що з цими «обшарпанцями» буде робити міська влада? Щоб це дізнатися журналіст направив запит. Отже, коротко, що відповіли:
1. «Росія» у комунальній власності. Здається в оренду ТОВ «ІНТЕХДОКСЕРВІС». Загальний стан — задовільний. Видатків не реконструкцію — не передбачено
2. Будівля колишньої пошти на вулиці Петлюри (колишня Чкалова — авт.) не є об’єктом комунальної власності. Непридатний до експлуатації, проведені консерваційні та протиаварійні роботи. Видатки на реконструкцію — не передбачено
3. Будівля міської ради на Соборній,59 — 87% будинку мерії в комунальній власності. Інші частини — у власності держпідприємств «Укрпошта» та «Український держцентр радіочастот». Стан — придатний до експлуатації (а от фасади в незадовільному стані). На цей рік заплановано виділити 8,3 мільйони гривень на реконструкцію 6-го поверху для облаштування кабінетів (за ці кошти виготовлять й проект).
Немає угоди по «Мурам»
А далі найцікавіше — виявляється угоди на співфінансування реконструкції пам’ятки «Мури» між Вінницькою ОДА та мерією немає:
«Органи міської ради не мають підстав для передбачення у міському бюджеті видатків на співфінансування протиаварійних та невідкладних робіт [...] через відсутність відповідної угоди відносно співфінансування між Вінницькою міською радою та Вінницькою облдержадміністрацією», — йдеться у відповіді на запит.
Фото зроблено в січні 2017 року. Архів «20хвилин»А директор обласного департаменту архітектури Дмитро Романченко запевняв, що угода існує: мерія та ОДА мають поділити вартість ремонтів порівну між собою. І тендер на реконструкцію пам’ятки — запустять в березні 2017 року.
42 мільйони на ремонти
Стільки взагалі заплановано на капремонт житлових будинків у місті. Шість мільйонів з цієї суми — дістанеться об’єднанням співвласників багатоповерхівок (ОСББ) на ремонти.
Як підказали в запиті, весь перелік реставрації об’єктів культурної спадщини у Вінниці є в рішенні № 549:
Так, згідно цьому документу, ремонти в 2017 році пощастить отримати таким будівлям:
Водонапірна башта. Виготовлення звіту про технічний стан для визначення першочергових робіт. Вартість — 20 тисяч гривень.
«Будинок міської думи» по Соборній, 67. Реконструкція, реставрація пам'ятки з пристосуванням під потреби міської ради (плюс, проектні роботи). Вартість — 1,2 мільйони гривень.
Будівля міського суду на Грушевського, 17. Реконструкція, реставрація з пристосуванням для потреб міського суду. Вартість — 6,5 мільйонів гривень
Нагадаємо, що в цьому році заплановано закінчити реконструкцію проспекта Космонтавів (від Порика до Келецької), побудувати кілька нових фонтанів, зібрати нові VinWay та створити кладовище на Сабарові. Детально в інфографіці, як зміниться Вінниця в 2017 році:
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер