Складаємо аптечку. У скільки обійдеться необхідний набір ліків та як змінилися ціни на них

- Базовий набір медикаментів має бути у кожного вдома, щоб у разі потреби оперативно покращити самопочуття.
- Дізналися, скільки найнеобхідніші ліки коштують у трьох вінницьких аптеках, та порівнюємо ціни з 2019-им роком.
З року в рік наші журналісти писали публікацію про те, скільки коштує зібрати домашню аптечку. Ми просили лікарів визначити, які ліки обов'язково мають бути вдома у кожної людини та дізнавалися їхні ціни в найпопулярніших аптеках Вінниці.
Тож, у цій публікації будемо порівнювати, як змінилися ціни на медикаменти, у порівнянні з 2019-им роком. Аптеки — ті ж самі, набір ліків — теж.
Зберігайте цю публікацію, щоб знати, які ліки обов'язково мусять бути у вашій аптечці та поповнюйте останню за потреби. Також ми у добірці не враховували пігулки від різних хронічних недуг. Адже для серйозних захворювань обов'язково спостерігайтеся у лікаря та майте вдома те, що він призначив. І пам'ятайте, самолікування шкідливе для вашого здоров'я!
Жарознижувальні
Почнімо зі злободенного, у час пандемії коронавірусу ці препарати мають бути у кожного. І не коронавірусом єдиним, адже наближається час сезонних простуд, і, коли у вас підіймається температура вище 38 градусів на допомогу приходять жарознижувальні.
Найпопулярніший — парацетамол, його рекомендує більшість лікарів та він найрозповсюдженіший у продажі. Якщо ж температура не падає від парацетамолу, то використовують ібупрофен.
У порівнянні з 2019 роком парацетамол в середньому виріс у ціні на 2,40 гривень. А ібупрофен в середньому на 7 гривень. Пояснимо, чому в середньому. Ціни минулих років з різних аптек ми додаємо та потім ділимо на кількість аптек, таким чином, отримуючи середню вартість.
Медичні прилади
Продовжимо тему застуди. Очевидно, що приймати жарознижувальні, не знаючи температури, не можна. Тому, у кожній домівці має бути термометр. А також медики зазначили нашій журналістці, що навіть у найздоровіших людей має бути тонометр, краще механічний. Ми дізнавалися у аптеках вартість найдешевших медичних приладів.
У порівнянні з 2019 роком термометр коштує на 22 гривні дорожче, а тонометр виріс у ціні на 15 гривень.
Від застуди
Ну й оскільки на вулиці осінь, то продовжуємо тему застуд. Тут ми рахували засіб від нежитю, від болю в горлі та симптоматичні препарати від симптомів цієї недуги. Дізнавалися в аптеках вартість тих препаратів, що рахуємо щороку.
У порівнянні з 2019 роком вартість фервексу виросла на 25 гривень, нокспрею — на 14, а декатилену навпаки зменшилася на понад 20 гривень.
Спазмолітики
Рекомендують у домашній аптечці медики мати й такі препарати. Найбезпечнішим препаратом при нападі болю вважається дротаверин, або ж дорожчий аналог но-шпа. Також у аптечці можна мати спазмалгон.
У порівнянні з 2019 роком вартість дротаверину збільшилася на 9 гривень, а спазмалгону — особливо не змінилася.
Проти діареї
Перейдімо до проблем із травленням. Найпопулярніші засоби, що радили нам лікарі — імодіум та смекта. Ці медикаменти не лікують причину, але пришвидшують процес одужання. Якщо симптоми довго не минають — треба до лікаря.
У порівнянні з 2019 роком ціна імодіуму виросла на чотири гривні, а за смекту тепер доведеться віддати на 14 гривень більше.
Від запору
Протилежна ситуація до попередньої. При цих симптомах теж є найрозповсюдженіші ліки — дуфалак (сироп, 200 мл) та гуталакс.
У порівнянні з 2019 роком вартість дуфалаку підвищилася на сотню гривень, а гуталаксу — 4 гривні.
Сорбенти
Харчові отруєння — це проблема, яка може виникнути у будь-кого, і тут рятують саме сорбенти. Або ж перед гучним святкуванням, коли ви знаєте, що прийматимете багато алкоголю — медики кажуть, що можна випити сорбенти. Ми обрали найпопулярніші — сорбекс та атоксіл.
У порівнянні з 2019 роком вартість сорбексу виросла на 2-3 гривні, а атоксілу — на 10-20 гривень.
Протиалергічні
Навіть, якщо ви не алергік, вдома потрібно мати антигістамінні препарати. Лікарі нам радили на препарати на основі дезлоратадина (еріус) та супрастін.
У порівнянні з 2019 роком ціна на еріус виросла на 10 гривень, та супрастіну орієнтовно аналогічно.
Заспокійливі
Ніхто не застрахований від морально важких ситуацій, коли без заспокійливих утихомиритись не вдається. Звісно, їх є чимало різних, у нашій добірці рекомендовані лікарями та найпопулярніші — валеріана та гліцисед.
У порівнянні з 2019 роком вартість валеріани виросла на приблизно 8 гривень, а гліциседу — 20.
Матеріали для перев'язки
Такі речі, як бинт, вата, пластирі — це найнеобхідніше, що має бути в кожного на випадок чи то дрібних порізів, чи то глибоких ран, коли ви вже очікуєте лікаря.
Ранозаживляючі
Ніхто не застрахований від різних побутових ситуацій на кшталт обпектися об плиту чи ошпаритися кип'ятком, коли готуємо чай. Тому має бути «рятувальник». Медики рекомендують мати пантенол чи солкосерил.
У порівнянні з 2019 роком вартість пантенолу не змінилася, а солкосерилу — зменшилася на кілька гривень.
Антисептики
І останнє, але не менш важливе — антисептичні засоби. Їх використовуємо для обробки ран. Якщо у родині є діти — без них у домівці не обійдеться. Сюди включаємо сучасний аналог зеленки та всім відомий перекис.
У порівнянні з 2019 роком ціна перекису виросла на 1-2 гривні, а хлоргексидину на 3-5 гривень.
Читайте також:
Рак та дисплазія шийки матки: на важливі питання про жіноче здоров'я відповідає онкогінеколог
Довіртесь штучному інтелекту та рятуйте життя. Де і навіщо у Вінниці встановлять дефібрилятори
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.