Журналісти RIA попросили лікарів визначити стандартний набір медикаментів першої необхідності. Щоб залежно від віку членів сім'ї, кожен зміг підібрати оптимальний варіант і аптеки, в яких вигідно зробити ці покупки. Ті ж аптеки міста, ті ж препарати. Курс іноземних валют, цінова політика постачальників і окремих компаній-виробників ліків призвело до того, що ціни на ліки "качає". Тому вартість, на перший погляд, одного і того ж препарату в аптеках відрізняється. Основна причина – різна ціна закупівлі в різні періоди. Навіть в аптеках однієї мережі сьогодні не завжди бувають однаковими ціни.
На деякі ціни приємно здивували, на деякі - очікувано підвищилися. Варто відзначити, що ми обирали найдешевші аналоги та мінімальні дозування.
1. Перев'язувальний матеріал: Вата. Бинт. Марлеві серветки. Пластир. Еластичний бинт. Рукавички. Жгут. Також мати вдома пару шприців різного об'єму і спиртові серветки.
2. Медичні прилади: Термометр (краще ртутний) і тонометр (краще механічний), вони повинні бути навіть у найздоровіших людей.
3. Знеболюючі та жарознижувальні засоби: Парацетамол, ібупрофен, німесулід відносяться до нестероїдних протизапальних засобів. В аптечку потрібно скласти всі три препарати. Вони відрізняються часом дії, протизапальну активність. Практика показує, що якщо температура не падає від парацетамолу, то допомагає ібупрофен; якщо не впорався ібупрофен, врятує німесулід. В якості засобів від головного і зубного болю препарати допомагають по-різному, залежно від індивідуальної переносимості. Важливо не захоплюватися і не вживати всі ліки з проміжком в півгодини, а відповідно до інструкцій в інструкції і дозування. Якщо в сім'ї є діти, то мати дитячі форми препаратів у вигляді сиропів або ректальних свічок.
4. Спазмолітики: Різкий напад ниючого болю може бути симптомом спазму гладкої мускулатури. Страждають найчастіше голова (при напрузі судин) і живіт (при спазмі органів черевної порожнини). Один з найбільш безпечних препаратів, які допомагають в цьому випадку, - дротаверин (нош-па), також можна мати Ріабал або спазмалгон.
5. Антисептики: Для обробки ран - перекис водню, хлоргексидин, мірамістин.
6. Ранозагоювальні препарати: Пантенол повинен будинки бути в формі спрею від опіків. Пантенол або солкосерил, рятувальник у формі мазей і гелів впораються з дрібними побутовими травмами, порізами, подряпинами. Ще краще, якщо в складі пантенол поєднується з антисептиком, тим же хлоргексидином.
7. Набір ліків «від застуди»: Симптоматичні препарати від симптомів застуди - Фармацитрон, терафлю, фервекс. Судинозвужувальні краплі в ніс з Оксиметазолін (Нокспрей), ксилометазоліну (отривин). Засоби від болю в горлі з антисептиками: Трахісан, декатилен, стрепсилс, у вигляді спреїв Гівалекс, Тантум Верде, гексаспрей.
8. Антигістамінні препарати (протиалергічні): Препарати на основі дезлоратадина (еріус), левоцітерезіна (алерзін). Дексаметазон або супрастин в ампулах на випадок анафілактичного шоку.
9. Сорбенти: Ентеросгель, сорбекс, атоксил.
10. Препарати від запору: Засоби на основі лактулози (дуфалак), пикосульфата натрію (гуталакс).
11 Препарати антидиарейні: Імодіум, смекта, хілак форте, при кишкових інфекціях - нифуроксазид.
12. Засоби для поліпшення травлення: Креон, мезим, фестал.
12. Засоби для пероральної регідратації: Регидрон, при отруєннях, проносі, блювоті або при дуже високій температурі організму потрібне відновлення водно-сольового балансу.
13. Ліки для гіпертоніків: Каптоприл - це препарат, який можна давати хворому, в разі гіпертонічного кризу до приїзду швидкої допомоги або краплі фармадипін.
14. Заспокійливі - валеріана, гліцисед.
15. Мазі при ударах і розтягненнях з гепарином (долобене), бодяга.
16. Трави ромашка, календула, шавлія.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
додайте туда ще подорожнику та листя капусти