Комунальне підприємство «Вінницякіно», у штаті якого працює близько 30 людей, незабаром реорганізують. У Вінницькій облраді 12 січня обговорювали доцільність фінансування організації. Зокрема, йшлося про те, що мало хто розуміє сенс діяльності цієї структури, а на 2016 рік планували виділити на неї 1 мільйон 800 тисяч гривень.
Жвава дискусія призвела до проведення виїзного засідання постійної комісії з питань регулювання комунальної власності та приватизації. Працювала комісія саме на базі «Вінницякіно». Людмила Щербаківська, перший заступник голови облдержадміністрації, коментуючи ситуацію журналісту, розповіла, що комісію з реорганізації підприємства вже створили.
– До комісії входить 19 членів, я є керівником робочої групи. Заступник – Геннадій Мазур, депутат облради. Зараз триває збір інформації по «Вінницякіно», і вже найближчими днями ми розпочнемо роботу. Там безліч питань – і фінансових, і господарських, – розповіла Людмила.
На запитання, що буде з тими, хто зараз працює в організації, Щербаківська відповила, що у штаті «Вінницякіно» виявили так звані «мертві душі». Тобто на цих людей виділяли заробітну плату, а вони там взагалі не працювали.
– Це дуже серйозне питання, яке ми будемо вивчати із залученням правоохоронних органів, – говорить Людмила Щербаківська.
У 2015 році на діяльність «Вінницякіно» витратили більш ніж 1,5 мільйони гривень. Таку суму з обласного бюджету було виділено в рамках реалізації програми культурного та духовного відродження на 2013-2017 роки.
– Може, ми не на те гроші витрачаємо? Може, то чиряк на тілі організму, який ми годуємо? – сказав депутат Олексій Фурман під час дискусії в облраді ще 16 грудня, коли приймали вінницький бюджет.
Схожу думку висловила депутат Людмила Станіславенко напередодні.
– На Вінниччині повинні створити два центри: протидії домашньому насиллю та допомоги учасникам АТО. Можливо, ці кошти краще використати у таких напрямках, – каже Людмила.
Тож голова облради Анатолій Олійник підписав розпорядження, згідно з яким «Вінницякіно» опинилося серед шести комунальних підприємств, що підлягають перевірці.
Ще восени ми спілкувалися з директором підприємства Миколою Безносюком. Тоді він розповідав, що не вистачає коштів на модернізацію кіноапаратури, а старих установок – замало. Також Безносюк казав, що структура лише частково фінансується з бюджету області, а частково – заробляють самі. Прибутки мають за рахунок прокату фільмів. Зараз Микола говорить, що немає сенсу бити на сполох, адже з «Вінницякіно» все в порядку.
– Буде все так, як і було. Буде «Вінницякіно». А з приводу реорганізації я нічого зараз не можу сказати, буде перевірка з завтрашнього дня (з 19 січня – ред.), тоді й можна буде щось говорити. Але структура наша залишиться. Усі публікації у ЗМІ з цього приводу містять недостовірну інформацію. Я хочу, щоб усе перевірили, і після цього вже писали. Бо одна з найтиражніших місцевих газет таку нісенітницю надрукувала, яка абсолютно не відповідає дійсності. Тому хочу дочекатися результатів від цієї комісії і оприлюднити усі офіційні матеріали, – говорить Микола Безносюк.
Комісія під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Людмили Щербаківської аналізуватиме діяльність «Вінницякіно» у найближчі три тижні. По закінченню цього терміну доля установи остаточно визначиться. Результати та пропозиції щодо підприємства оприлюднять на черговій сесії облради.
Дізнатися детальніше про історію та діяльність "Вінницякіно" можна тут.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Наказать невиновных, наградить непричастных