В редакцію 20minut зателефонував читач і повідомив, що йому запропонували сумнівний заробіток. Для того щоб отримати гроші хлопцю запропонували оформити довіреність на право власності на землю.
— Побачив оголошення в одній груп у Вайбер, — розповідає вінничанин. — Написав, щоб дізнатись трохи більше.
Хлопець поділився з нами скрінами листування у яких йому розповіли про деталі заробітку.
Ми зателефонували за вказаним номером телефону Віталію, який розміщував оголошення в групі, і розпитали, за що платять гроші.
— Збираємо підписи з приводу оренди землі, — розповідає Віталій. — У кожної людини є шматок землі на території України. Ви його в держави не заберете ну ніяк. А своїм підписом ви віддаєте його в оренду на три роки. Отримуєте 500 гривень фактично за повітря. Просто потрібно прийти й підписати документи. Лохотрону чи розводняку немає ніякого.
Чоловік також розповів, що гроші виплачують одразу. Якщо хочеться трохи заробити ще — можна привести ще когось. Все відбувається законно в офісі нотаріуса.
На запитання чи не порушуємо ми таким чином якісь норми законодавства Віталій відповів, що звичайно ні: «У нас вже пів міста тут було».
Ось як «сірі» земельні схеми прокоментував Центру журналістських розслідувань земельний експерт Георгій Могильний.
— Стандартні схеми, які існують — приватизація ділянок державної або комунальної землі по два гектари, а потім їхній перепродаж, — розповідає Георгій Могильний. — Великі агрохолдинги не будуть цим займатися, бо якщо їм потрібно 10 або 100 тисяч га землі, то знайти 50 тисяч людей, щоб скупити землю — нереально. А невеликі сільгосппідприємства, якісь перекупники, які захочуть торгувати землею — цілком можливо. Це для них досить прибуткова тема. Набрати за оголошеннями 500–600 студентів, які пишуть довіреність та передають право на отримання землі, а потім через знайомих в Держгеокадастрі приватизувати по 2 га, отримати тисячу га загалом. Потім за ринковою ціною продати землю. Це великі гроші.
Нагадаємо, подібні повідомлення про заробіток шириться соціальними мережами не вперше. Раніше ми вже писали про таку ж саму схему. Тоді вінничан запрошували оформити довіреність до нотаріуса Марини Ткачук. На зустріч до нотаріуса ходив вінницький активіст Андрій Гайдай, який зняв все на приховану камеру.
Нотаріус пояснила журналісту 20minut, що немає жодного відношення до «сірих схем» і подала на активіста до суду.
Читайте також:
«Там продовжуються роботи». Вінничанин зняв, як забудовують озеро на Старому місті
«Вибилися з режиму». Вінничани про те, як послаблення карантину вплине на життя
«Сидимо без грошей і покупців». Як працює вінницький речовий ринок
Помідор-вкусняшка і медові банани. ТОП-14 милих цінників з ринку «Привокзальний»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Ви випадково не у Анатолія Шарія взяли це "журналістське розслідування "??
Два дні тому ця тема була детально розібрана у нього.
https://youtu.be/ssDfj68x55E