Збільшення тарифу на 8 копійок — це надбавка для постачальника — товариства «Вінницягаззбут». Ця компанія є єдиною в області, яку Уряд зобов’язав постачати газ населенню та релігійним організаціям.
Збільшення вартості поставки газу треба для залучення незалежних постачальників. Їх — 70 компаній у Вінницькій області. Зараз вони відмовляються постачати газ населенню, через величезні штрафи за несвоєчасні розрахунки споживачів та складність ведення бізнесу.
— До приватного акціонерного товариства «Вінницягаз» здорожчання вартості газу не стосується. Це не прихована абонплата. Ми продовжуємо отримувати за свої послуги 10% з кубометру — 68 копійок. Це оплата за розподіл газу, обслуговування мереж тощо, — сказала речниця приватної компанії Оксана Поліщук.
Про «газові» кіловати та калорії
У травні в платіжках на газ з’явилася кілокалорії, мегаджоулі та кіловати. Це додаткова інформація, яка поки що не впливатиме на тариф. Нові лічильники ставити не треба.
Завдяки новим показникам можна порівняти, наприклад, газове опалення з електричним. І дізнатися, яке тип опалення вигідніший.
Приклад розрахунку на приватний будинок площею 100 квадратних метрів:
Газовий котел та плита
1. Січень: 350 кубів = 3325 кВт. До сплати: 2436 гривень
2. Червень: 30 кубів = 288 кВт. До сплати: 208 гривень
Електричний котел та плита (за умови багатотарифного лічильника):
1. Січень. 3200 кВт. До сплати: 2100 гривень
2. Червень. 400 кВт. До сплати: 360 гривень
Отже, в січні вигідніше електричне опалення та плита. А от в червні — дешевше користуватися газом.
Нагадаємо, що в квітні був скандал через абонплату на газ. Нацрегулятор скасував її 10 квітня. За розрахунками, тільки на абонплату городяни мали б витрачати від 50 до 200 гривень щомісяця. На рік це майже 2500 гривень.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер