«Вінницягаз» провели аналіз якості газу. Які результати?

- На початку лютого вінницька газова компанія відправила на дослідження газ, що надходить до домівок містян
- Навіщо? Бо вінничани скаржаться, що газ «розбавляють»
- З незалежної лабораторії прийшли результати, де газ розкладений по всім домішкам та їх кількості загалом
Проба газу була взята в домівці на Вінницьких Хуторах (по вулиці Сагайдачного). Власниця будинку Надія Степашко мала підозри з приводу якості:
— Мені цікаво, бо я часто в громадському транспорті чую, що люди жаліються один одному: «газ розбавляють, він поганий; повітря, а не газ». Запропонували перевірити безкоштовно, і ми погодилися, — розповідає вінничанка. — Ось і дізнаємося, що в тому газі. Хоча, дійсно, чайник довго закипає.
Ще у четвер, 2 лютого, протягом півгодини молодший фахівець лабораторії держпідприємства «Укрметртестстандарту» Роман Тереннік відкачував газ у дві «баклаги», який згодом опломбував. І через кілька днів результати готові.
Речник ПАТ «Вінницягаз» Оксана Поліщук розповіла про аналіз проби:
— Аналіз підтвердив, що газ, який транспортується розподільчими мережами нашої компанії та потрапляє до осель споживача, відповідає нормам, що встановлені держстандартом (ДСТУ 5542-87). Зокрема, підтверджена аналізом у незалежній лабораторії нижча теплота згорання газу становить 8184 кілокалорій (за стандартом повинна бути не нижчою за 7600 — авт.). А вміст кисню — 0,08% (норма — не більше 1%), азоту — 1,654% (норма — не більше 7,5%). Вміст метану в сертифікаті, отриманому з незалежної лабораторії та з «Укртрансгазу» повністю співпадає — 90,8%, — розказала Поліщук.
Протокол якості газу від «Укртрансгазу»
Протокол якості газу з незалежної лабораторії
Протокол якості газу з незалежної лабораторії
Як говорили газівники, при концентрації кисню більше 1% утворюється гримуча суміш, що призводить до вибуху. А вартість азоту втричі більша, ніж вартість природного газу, тому домішувати — невигідно.
До того ж, скоро газ будуть рахувати по-новому: не в кубометрах, а в одиницях енергії. Але платити по-іншому поки що не будемо — в платіжках з’явиться лише додаткова інформація: скільки ресурсу було використано в кіловатах, гігакалоріях, мегаджоулях.
«А чи треба для цього нові лічильники?», — запитували читачі в коментарях до новини.
— Навряд чи для нового обрахунку потрібні будуть інакші лічильники, ніж ті, що зараз є в оселях вінничан. НКРЕКП (Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг — авт.) ще не затвердила методику, але, вірогідно, кубометри газу будуть автоматично перераховувати в нові значення, — відповідає речник «Вінницягазу» Оксана Поліщук.
Корисні контакти:
-
15-53 — викликати майстрів, які б прочистили газову плиту, газовий котел (тільки вітчизняного виробництва)
-
104 — викликати аварійну службу, якщо відчули виток газу
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
8184 это от 7365 до 9000
Т.е - если "7600" стоит около 7грн\куб, то более "сильный" газ "8200" будет по 8200:7600)*7=7.5грн (и не нужно никаких "повышений").
Нац комісія із регулювання блаблабла - незаконний орган. Законність створення і повноважень наразі знаходяться на розгляді у Верховному суді України
http://reyestr.court.gov.ua/Review/47022604
Цю кантору створив порох, щоб рубати бабло з людей, завищуючи тарифи, відсоток з якого енергетичні олігархи платять шоколадному зайцю. Історія Онищенка - гарний приклад
З іншого боку Укрметртестстандарту - це державне підприємство, фінансується із бюджету... Як можна вірити зацікавленій особі? Де незалежна експертиза? Проведена не на замовлення Вінницягазу і не в держканторі?